Hoia külmik alati korras!

Kas oled kunagi tahtnud külmkapi õudusest õlgu võdistades kohe pärast avamist uuesti sulgeda, sest see on lihtsalt nii segamini? Külmiku korrashoid on tegelikult imelihtne!

Kas oled kunagi tahtnud külmkapi õudusest õlgu võdistades kohe pärast avamist uuesti sulgeda, sest see on lihtsalt nii segamini? Külmiku korrashoid on tegelikult imelihtne!

Staaride elamiste korrashoidja ja elustiiliorganisatsiooni YouNeedAVicky looja Vicky Silverthorn teab vastust: silmas tuleb pidada viit lihtsat nippi. 

Vajalikumad asjad eespool
Kui laod sisseoste külmikusse, paiguta asjad riiulitele selle järgi, kui tihti sa neid kasutad. Samuti arvesta asjade paigutamisel seda, et ühes piirkonnas oleksid hommikusöögiasjad, teises kõik vajaminev lõunaks ja kolmandas kohas õhtusöögimaterjal.

Paiguta kõik nähtavale
Kui oled hädas pidevalt rikneva toiduga, paiguta lühikese säilivusajaga asjad kõik võimalikult silma alla, et sa ei unustaks neid tarvitada. Kui mingid asjad kipuvad siiski pidevalt säilimistähtaega ületama, ära lihtsalt osta neid – ilmselgelt teie pere seda toodet ei söö.

Esmatähtis silmade kõrgusele
Kui püüad hoida saledat joont ja toituda tervislikult, paiguta külmikus silmade kõrgusele värsked puu- ja köögiviljad ning kaugemale need, mida teised pereliikmed võib-olla söövad, aga sina vältida üritad.

Laste toit võimalikult madalale
Kui lapsed juba ise külmkapi kallal käivad, paiguta nende toid riiulitel võimalikult madalale, nii väldid seda, et nad oma toidupoolist otsides terve külmiku peapeale pööravad või söövad ära midagi, mis alles peaks seisma.

Kasuta riiulite liigutamisvõimalust
Me kipume unustama, et külmikuriiuleid saab vastavalt vajadusele liigutada. Kasuta seda võimalust ja liiguta neid vastavalt sellele, mida parasjagu külmikusse paigutada tahad, nii väldid korralagedust.

 

Allikas: FemaleFirst

 

Buduaar.ee