JUSS HAASMA avaldab suurepärase füüsilise vormi saladuse

Juss
Foto: Mikk Jürisson

Buduaari ajakiri

Kas teadsid, et muusika keskel kasvanud vabakutseline näitleja Juss Haasma peab teatritöö kõrval väga oluliseks ka trummimängu ja sportimist? Kui muid tegevusi on vähem, võtab Juss fookusesse just treeningu. Loe, millised on veel tema väärtused.

Sport

Kehaline aktiivsus on tervisliku eluviisi üks tähtsamaid koostisosi. Seega on küllaldane liikumine minu jaoks väga tähtis, et olla nii vaimselt kui füüsiliselt terve ja vormis. Naudin spordis erinevaid väljundeid. Lapsepõlves unistasin saada jalgpalluriks ja jalgpall oli esimene mänguasi, millega kokku kasvasin. Ka tänaseks ei ole jalgpall minu elust kuhugi kadunud. Kindlasti on minu vaba aja ja elu üks lahutamatuid osi ka jõusaal ja rühmatreeningud. Ajal, kui muid tegevusi on vähem, sean põhieesmärgid ja fookuse just treeningule ja enda vormi parandamisele. Paar aastat tagasi avastasin enda jaoks ka taliujumise. Need kõik on minu jaoks väga head võimalused vabaneda igapäeva pingetest, stressist ning saavutada positiivne meeleolu ja enesega rahulolu

Juss
Foto: Mikk Jürisson

Teater

Teatritöö on mind viinud erinevatesse Eesti paikadesse, andnud võimaluse tutvuda paljude teatrite ja mängukohtadega ning neis mängida ja lavastada. Samuti on teater mind kokku viinud erinevate kolleegide ja teiste väga põnevate inimestega. Iga lavastus mängib minu arengus olulist rolli. Ei ole olnud lavastust, mille läbi ei tunneks ma end parema, targema või kogemuse võrra rikkamana.

Juss Haasma
Foto: erakogu

Muusika

Muusika on lisaks teatrile teine võimalus hallist argipäevast põgenemiseks. Kui on vabam aeg, leiab mind tihti trummiseti tagant. Ilmselt ei oskaks meist keegi elu muusikata ette kujutada. See roll on mind kokku viinud nii põnevate inimestega kui suunanud põnevatesse kohtadesse. Muusika on teatritöö kõrval hea vaheldus. Olen ju orkestrilaps – nii on Kukerpillid öelnud (Jussi isa on Kukerpillide liige Arne Haasma, kes võttis poisi juba beebieas kontserditele kaasa – toim).

Juss Haasma
Foto: erakogu

Perekond

Mulle on väga oluline toetav perekond, kelleta ma oma elu ette ei kujuta. Nad on inimesed, kes hoiavad sind ka siis, kui seda on olnud keeruline teha. Just halvematele päevadele tagasi vaadates õpime kallite inimeste ja lähedaste väärtust veelgi enam hindama ja ka ise olema toetavamad ja mõistvamad.

Sõbrad ja vaba aeg

Loomulikult on olulised ka toetavad sõbrad, kellega koos aega veeta ja kes kiirgavad positiivset ellusuhtumist. Üheskoos saab sportida, reisida ja head toitu nautida. Sõprusel on tähtis jõud ja koosveedetud aeg on täis naeru ja positiivsust. Sõbrad toetavad teineteist, kuid ei karda ka välja öelda tekkinud erimeelsusi, sest sõprus on erimeelsustest ja kõigest muust ebavajalikust tugevam. Sõprus võib ka üle elada aastaid kestnud lahusoleku. Tihti on vanad koolivennad-õed, kursavennad ja kolleegid ka aastaid hiljem ikka head sõbrad.

Lapsed

Minu M&M! Nendega koos veedetud aeg on üle kõige! Usun ka, et ei tohi ära unustada oma lapsemeelsust ja minu puhul hoiavad just nemad seda elus. Lastega peab tegelema, eriti ajal, kus nutiseadmed ja piirangud tahavad kõiki proovile panna

Juss Haasma
Foto: erakogu