Kalev arvab nii: II osa

Kes veel ei tea…"Kalev arvab nii" on rubriik, kus meestemaailma aitab lahti arutada üks kogenud ja
tark 30-aastane Eesti mees.  Kalevil on kirju suhteminevik,
üle-eelmisest kooselust on tal ka 5-aastane laps. Kalev tegutseb
ärivaldkonnas, kuid hästitoimiva firma omanikuna jääb tal piisavalt
aega ka enesetäiendamisega tegelemiseks, reisimiseks, pidutsemiseks ja ka meile meeste mõttemaailma tutvustamiseks. Loe Kalevi järjekordseid vastuseid!

KALEVI VASTUSED BUDUAARI LUGEJATELE
-Kõige otsekohesematele küsimustele, kõige otsekohesemad vastused!-
 
Naiska 2007-11-08 11:03:16

Kas sina mehena usud igikestvasse armastusse ja sellesse, et igaühe jaoks on kuskil keegi? Ja kui suureks pead sa tõenäosust, et sa kohtad seda naist, kes on sulle loodud. Või ei ole see sulle kui mehele üldse oluline, sa ei mõtle sellele ja vahet pole, kellega koos oled, peaasi, et ta on ilus, seksib hästi ja on perenaiselik.

Tere Naiska.
Mina usun igikestvasse armastusse. Kas, kuidas ja kaua see armastus kestab ja kuidas väljendub on kindlasti erinev. Tihti võib armastus muutuda ka harjumuseks. Võib tekkida ka kartus muutuste ees. Kindlasti on igikestev armastus oma laste vastu. See on vahel isegi naljakas, kuidas inimene oma lapsi armastab. Aga sinna pole midagi parata. Muul juhul inimesed vist muud teha ei saakski kui ainult kõiki armastada. Kindlasti on igaühe jaoks kuskil keegi, vahest isegi mitu. Igaüks võib kohata naist, kes on just talle loodud. Naljaga pooleks on tore kui naine on kodus perenaine, külas daam ja voodis l*ts.

Tiia 2007-11-08 16:00:22

Ei ole võimalik. Kas naised on objektid????? Kalev, see on nii küsimus kui hämming!

Tere Tiia.
Kas naised on objektid? Kardan, et antud küsimus on kontekstist välja rebitud. Pigem oli juttu seksuaalobjektist.
Pahameel arusaadav. Ma ei rõhutaks naist kui objekti. See kõlaks halvustavalt. See kõlaks samamoodi halvasti nagu vahel meeste seas kõlab, et on alles loom või noor veri. Kas naised flirtides ei kasuta mehi flirdiobjektidena?

Ene Vanus: 39 2007-11-08 16:43:12

Mind huvitaks natuke vanemate meeste (mehe ) arvamus. 30-aastane on nagu liiga laps veel, et elu ja naisi lahata. Sealt ei saagi midagi paremat tulla kui see mis tuli.

Lugupeetud Ene, daamid, preilid, tüdrukud, minu küsijad ja lugejad.
Olen hirmus õnnelik, leides küsimusi, vastuseid, kommentaare. Olin 10-, 20- nüüd 30- aastane. Mõningaid asju ei muuda. Üks kena naissõber ütleb ikka, et nooremaks ei muutu keegi. Mul ei olegi teile otseselt midagi ütelda. Teie küsite ja mina vastan. Vastates üritan jääda küsija tasemele. Ei ole mõtet lihtsale küsimusele võõrsõnadega vastata.
Ma ei oleks ka nüüd sõna võtnud kui see ei oleks olnud minu vabatahtlikult võetud kohustus. Soovin teile jõudu küsimuste küsimiseks ja kõva kannatust nende vastuste lugemisel. Võibolla leiab keegi, et on alles head küsimused ja vastused. Võimalik, et kunagi räägin minagi teisiti. Praegused mõtted on sellised.

Tere Kalev! Miks mehed kardavad end siduda, isegi mitte niivõrd siduda vaid tunnistada, et on seotud ja suhtes ehk siis hõivatud?? No mitte ainult mehed, ka naised. Ennastki olen pidanud juba viimased kolm aastat vallaliseks, mis aga ei tähenda, et oleksin seksuaalselt rahuldamata või poleks kontserdil, kinos või vastuvõtul käinud, kellegi käevangus. Ehkki nagu oleks ju seotud. Ja tegemist pole mitte erinevate meestega. Vastust ootama jäädes,

Mari-Liis

Tere Mari-Liis,
Ma ei saaks nõustatda väitega, et mehed kardavad end siduda. Noorematel ei ole ehk soovi end siduda. Samas ei tähenda see seda, et ei oleks noortel püsisuhteid. Teame ju palju näiteid elust kus ca 16- aastased on nii armunud ja nii kindlad, et nemad on elu lõpuni koos ja kõik muu on tähtsusetu. Väidaksin hoopis, et väga paljud mehed sooviksid olla püsisuhtes ehk hõivatud. Juba seotud olles ehk olles hõivatud võib tõesti mõni mees seda mõnes olukorras mitte tunnistada. Ehk on tal mõni vallutus mõttes? Väidate isegi, et peate end juba 3 aastat vallaliseks aga suhteid on sellegi poolest. Kas pole leidnud veel seda õiget, hangite kogemusi või hoopis eelistategi sellist kohustustevaba elu? Et sellele vastata vaadake on hinge ja üritage püüelda sinnapoole mida hing ihkab. Ehk leiate end mõne aja pärast tegemast just seda mida hing ihkas.

Triin 2007-11-08 17:10:18

Mina ei näinud siin absoluutselt mitte midagi head. Mõtlesin, et 30- aastasel mehel on juba mõistus peas ja arukad vastused tagataskust võtta, kuid tundub, et Sul Kalev, on sinnani küll veel aega. Räägid naistest, kui ainult mingitest seksobjektidest, kellelt mehed muud ei tahagi ning nagu mehed käiks ila tilkudes mööda ilma ringi ja riietaks silmadega kõiki naisi lahti. Kaldun arvama, et paraku nii see ei ole. Samas jäi häirima mind ka Sinu lause, et mehed võiks vaadata pornot ja samal ajal naisega tegeleda. Minu arust on see äärmiselt ebaviisakas. Nagu Sa ka tead, pole meestel võimet mitut asja korraga teha ning paraku jääks sellises olukorras oma naine ikka tahaplaanile. Olen sügavalt pettunud. Ootasin arukamaid vastuseid!

Tere Triin.
Jääksin oma vastuste juurde. Samas juhiksin tähelepanu, et vastuste koostamisel lähtun küsimusest. Kui ikka küsimus hõlmab seksuaalteemat siis oleks imelik poliitikast rääkida. Samuti ei tasuks mistahes teemat käsitledes teha kohe kiireid üldistusi ja järeldusi. Kahju kui küsimus ja vastus ei meeldi. Mõnikord võiks proovida end muuta ja üritada leida asjadest head.

to Triin Vanus: 35 2007-11-08 17:23:11

Kuulge, kus teie mõistus küll on, mehed ongi sellised, tunnen samasugse mõtlemisega ka 40-45 aastaseid mehi. Mida te siis ootasite. Kahju et teie illusioonid on purustatud, et mehed tahavad niisama teie kätt hoida ja on meeletult armunud teie sisemisse ilusse!!! Come on!!!!!!!

Tere.
Ma ei ole päris kindel mida keegi oodanud on millestki. Millised siis mehed on? Kas juba ei kiirustata üldistuste ja järeldustega? On tore ka niisama kätt hoida ja kui on millestki vaimustuda siis ka vaimustuda naise sisemisest ilust. Kahtlemata on seda sisemist ilu raskem näha kui välimist. Mõnest asjast võiks küll üle saada. Mulle näib, et naistel tekib väga kiiresti soov tõestada väidet, et „kõik mehed on sead“

K. 2007-11-08 17:29:12

Miks on 30-ne aastasel mehel juba seljataga kirju suhteminevik? Kas see tähendab, et Kalev on naistemees?

Tere K.
Miks ei oleks? Pean normaalseks, et noormehena on suhteid rohkem. Edaspidi väheneb kvantiteedi arv ja suureneb rõhk kvaliteedile. Ma ei laskuks numbritesse. See ei ole määrav. Kas olen naistemees? Ka väga kiire määratlemine. Selgem oleks see mida ma ei ole. Ei ole abielus ega püsisuhtes. Näen ümberringi, et on mehi kes saavad (siis kui tahavad ja millal tahavad) ja on mehi kes ei saa. Kas pole see nii ka naiste osas?

krista Vanus: 19 2007-11-08 18:33:38

Tere. Miks Eesti mehed KUNAGI ise rääkima ei tule?? Ma ei usu, et ma nii jube välja näen, kuid mõnikord kui nt üksi kusagil kohvikus või pubis istun siis põhimõtteliselt jäängi üksi istuma sinna ja oma jooki jooma. Minumeelest pole see midagi ebanormaalset, kui mõni mees astub ligi ja püüab niisama vestelda… ega kõik naised neid kohe pervertideks või luuseriteks ei pea. Või on asi selles, et mehed ei julge? Ma ei hakka siin jälle rahvusele viiatama aga ehk saab Kalev ise aru. Kuid kui ma ise mõtlema hakkan.. siis kõik mehed on… tähendab kõik "head" mehed Eestis on..kinni. Küsimus siis selline siiski, et kas mehed kardavad naisi või milles probleem on?

Tere Krista.
Probleem on tõesti olemas. Näen ka ise tihti kuidas täitsa normaalsed naised üksi istuvad ja sama üksi ka lahkuvad. Ei saa aga rõhutada, et see ainult nii on ja KUNAGI ei minda rääkima. Mina ise ja sõpruskond teeme sagedasti juttu võhivõõrastega. Üldiselt küll ainult ööklubides, baarides, lounges, mitte aga restoranis ega ka mitte päeval. (päeval on tuttavaidki piisavalt) Palju sõltub mehest ja ka sellest kas ta on tuntud või natukenegi teatud. Tihti näib ja vist nii ka on, et Eesti naine kardab samuti võõrast meest. Olukorrad on erinevad. Mehed on erinevad. Pigem on asi jah nii, et Eesti mees kardab. Kardab võõrast naist ja teda kõnetada. Pole võõras olukord kus kõik teised saavad juba ammu aru, et üks naine on kellestki huvitatud aga see huvitatu ei julge isegi välja näidata, et ta sellest aru on saanud.
Võimalik, et nii mõnigi mees on nooremana võõrastelt naistelt krõbeldalt kõrvetada saanud ja hiljem enam ei tihkagi proovida. Paljudel meestel ei jookse ka jutt suust nii libedalt, et üldse võõra naise tähelepanu köita suudaks. Siinkohal julgustaks ikka üksi istuvaid naisi ise rohkem peale hakkama. Kui nüüd rahvuse juurde minna siis on Eesti inimene tõesti arg ja tagasihoidlik. Kui võrrelda kasvõi Hispaania sõpradega siis on nad tõesti intensiivsemad, väljandusrikkamad ja džentelmenlikumad – just kõigis neis väikestes asjades ja põsemusides mis tegelikult naistele nii korda lähavad. Ja kui veel rääkida mu Costa Rica sõpradest siis nemad kohe peavad iga jumala naisega kõik ära proovima.

Nõustun Kristaga! Vanus: 18 2007-11-08 19:30:42

Täppi! Eesti mehed ei tule MITTE KUNAGI ise rääkima, isegi kui sa talle nähtavalt märku annad ja ta ise vehkleb sulle vastu! Ma tõesti pole tead-mis-jubedus või õudne hiireke. Nõmedad olete. Seepärast otsustasingi teise rahvuse kasuks. Aga minu küsimus hoopiski teine. Kalev, kummad naised meestele rohkem meeldivad, kas pikkade või lühikeste (nt a la Victoria B. lühikeste blondide) juustega naised. Või ei mängi see üldse rolli. Kumba mees esimesena märkab ja kas märkabki mingeid soengujubinaid peas üleüldse? Ja miks mehed ei pööra naise küüntele tähelepanu?

Tere.
Lühikesed või pikad juuksed? Mõlemad võivad väga võluvad olla. Pigem torkab silma juuste hoolitsetus. Oskuslikult tehtud soeng võib ka täiesti tavalisest naisest jumaliku olendi teha. Pikkus ei mängi olulist rolli. Kuigi naiselikum tundub olevat pikem soeng. Kõigile naistele ei pruugi ka lühike soeng sobida. Küüned. Meeldivaimad küüned on päris küüned, mis on hästi hoolitsetud, normaalse pikkusega ja sobivalt värvitud või ainult lakitud. Kõik need küünepikendused, kriburaba ehtimised jne. sobibad väga vähestele naistele. Ja kui siis üks küüneke murdub, kuhugi taha kinni või vahele jääb…

Leana 2007-11-08 20:31:54

Olen Kaisa poolel. Ka mina olen ettevõtlik ning keskmisest suurema palgaga, kui see on oluline, siis ka kõrgema haridusega…ja igaljuhul ma ei vaja ülalpidamist. Pole sellise suhtumisega kunagi elanud. Aga kas mõnel naisel on kade kui kellegil ei lasegi mees nagu jänes ringi ja armastab päriselt mitte ei tupsu -nunnuta nina all. Millegipärast on nagu raske mõnel uskuda (Eestlane on vist alanduste ja odava suhtumisega niivõrd harjunud), et kõik ei ole maha jäetud, kõik ei ole üksikemad, kõik ei vaja mehi vaid raha pärast. Üllatus- aga hea suhe siiski eksisteerib. Jah, muidugi on ka minu mehel miljon asja, mis valesti, täiuslik pole ju keegi aga nii pinnapealset suhtumist ei pigistaks temast isegi pekstes välja. Mees, kes 24- aastasena on mehetegusid teinud ja nüüd oma naise, seda nimetatakse vist lapse ema vahet lidub, lakkugu oma haavad ennem terveks kui siin teisi õpetama tuleb.

Tere Leana.
Tore oli lugeda Sinu kirjeldust Sinust enesest. Lugesin sellest välja järgneva: Kuna minul ei ole arvamust siis on kergem olla kellegi poolel kel arvamus on. Ka mina tahaksin olla ettevõtlik ja teenida keskmisest suuremat palka. Oleksin pidanud varem rohkem õppima, sest siis ma ei jääks praegu hätta. Aga olen sellise suhtumisega juba sündinud. Minul on kade meel kuna minu mees laseb ringi nagu jänes ja ei armasta mind. Olen praktiliselt mahajäetud üksikema. Vajaksin meest, kasvõi ainult raha pärast. Issand, kas hea suhe tõesti eksisteerib? Ka minu mehel on miljon asja, mis valesti, täiuslikkusest on asi kaugel. Aga suhtumine on tal nii pinnapealne, et midagi muud ei tule sealt ka pekstes välja. Mees, kes mulle 24- aastasena lapse tegi ja nüüd asu ei leia saagu enne oma alkoholismiga hakkama kui mind õpetama tuleb.

Kolme lapse ema. 1 kord lahutatud. lapsed kõik praegusest suhtest. Vanus: 38 2007-11-08 20:54:21

Hea rubriik. Miks? Just sellepärast et huvitav on vaadata mida sellises seisus ja vanuses mees mõtleb. Ega ei saagi mõelda ja arvata et ta räägib kõikide meeste eest. Keegi ei saa kõigi eest rääkida. Kõik ei saa kunagi sama moodi mõelda. Põnev on vaadata tema arvamust. Psüholoogiliselt huvitav, sest mitte et kõigil aga on ka neid kellel on noorena suhted vussi läinud jne. Ja ma ei kahtle, et suur enamus mehi üsna labaselt mõtlevadki. Sl õhtulehe lugejaskond on ka viis korda suurem kui postimehel, see aga ei tähenda, et postimehel või äripäeval jne lugejaid ja mõttekaaslasi poleks.

Tere.
Tore kui Teil 3 last on. Lapsed on toredad. Räägin ikka enda eest kui just ei viita kellelegi või millelegi. Mõni teema siiski vajab ka üldistusi „mehed“.

mimoos 2007-11-09 00:36:26

Minu küsimus Kalevile- mis sa arvad, miks Eesti mehed nii külmad on ja kas saab midagi teha, et neid üles soojendada. Mis näiteks sulle või sinu sõpradele mõjub, et sa muutuks hästi hoolitsevaks. Vene meeste puhul on see nii tavaline, kas tõesti Eesti mees pole loodud armastama?

Tere.
Kahju küll aga on ju üldteada eestlaste, eriti just Eesti meeste külmus, vaoshoitus, vaikus jne. Eesti meest ei saa tõesti võrreldagi nn kuumaverelisemate rahvuste esindajatega. Võibolla on süüdi meie külm kliima, karmilt praktiline meel, nõukogudeaegne kasvatus ja päritolu. (kui mu sõbrad hispaanlased teevad tihti autoukse naise ees lahti ja sulgevad siis ise teeks seda vaid kui tõesti olukord nõuab või mingi erilisem sündmus on. Taban end mõtlemast, et kas naisel endal kätt ei olegi?) Kokkuvõttes tundub siiski, et eesti mees üldiselt ei oska olla džentelmen. Pole meil selliseid tõelisi traditsioone. Tihti puudub ka tahtmine või tuntakse valehäbi. Et teha eesti mehest dzentelmen, selleks vajab ta armastust või hinges möllavaid kuumi tundeid. Või tahab ta teda saada ja teeb kõik selleks, et seda saada.
Eesti mees on paljuski ka introvert. Tihti ollakse ka kaua solvunud või ollakse väsinud naiste tujudest. Mehe südame võib lihtsalt üles soojendada kasutades lihtnaiselikke nippe nagu „ma armastan sind“, „sa oled nii hea“, jne. Eesti mehe karm välimus on tihti pöördvõrdeline tema hinge õrnuse ja hellusega – mida aga hambad ristis välja näidata ei julgeta.

küsimus 2007-11-09 09:43:59

Mitmel päeval nädalas sa alkoholi jood ja kui palju? Mitu õlut näiteks keskmiselt nädalas jood?

Tere.
Nooremana jõin rohkem. Kui ikka kolmapäeval, reedel ja laupäeval sai peol käidud siis sai ka joodud.
Õlut ei joo, kui siis harva saunas kui on seltskond selline. Kui alkoholi juua siis ikka viskit soodaveega või ohtra jääga, konjakit. Viina väldin samuti. Koktelidest on head soojal päeval Mojitod või Caipiriniha. Hea vein on söögilauas või seltskonnas asendamatu. Kahju, et meil ei ole rahvuslikku normaalset alkoholitarbimist.


Mammu 2007-11-09 12:46:05


Nimeta palun 10 naist eestist kes sulle meeldivad ja kellega võiks isegi koos elada. Ja kui viitsid siis võiksid põhjendada ka iga naise taga miks just tema.

Tere Mammu.
Küsimus on huvitav aga seekord jätan otseselt vastamata. Ei tahaks teada-tuntud preilisid ja daame kirjeldama hakata ja üldsusele tundmatute portreede kümnekordne kirjeldamine läheks imelikuks. Vabandan. Kõige sümpaatsemaks naiseks Eestis peaksin Elle Kulli.

himuline Vanus: 33 2007-11-09 15:33:01

Ma väga loodan, et lugejad ei pahanda kui küsin : Kuidas anda mehele märku, et "ma lihtsalt tahan sind!". Minu kogemused ei ole mind alati aidanud

.

Tere Himuline.
Kui see „ma lihtsalt tahan sind“ tähendab, et ma täna tahan sinuga sexida, siis olenevalt olukorrast võiks seda mehele otse öelda. Selleks on vaja teada, et mees on julge ja nii otsekohese küsimuse peale araks ei löö. Samuti võib ka julge mees sellise küsimuse kohe naljaks pöörata umbes nii, et ok, aga küsi mu naiselt luba või siis, et teeme siinsamas kohe ära. Targem oleks naisel teha siiski nii, et mehele tunduks nagu oleks ta naise ise kätte saanud. Ehk siis pilgud, zestid, rääkimine, õrn musi ehk flirt. Ja siinkohal peaksid rääkima hakkama naised.

Killu 2007-11-09 17:34:57

Kas pere ja laps(ed) ei tule meestele meelde kui nad peol käivad ja naisi nillivad?

Tere Killu.
Olen varem väitnud, et „peaaegu kõik mehed peol mõtlevad, et kedagi võiks panna“. Sellest väitest rutati kohe kiiresti järeldama, et mehed mehed käivad peol ila suust tilkumas. See mõte kellegi panemisest on ju vaid mingi hetkeline tunne. Põhiaeg läheb ikka koos tuldud sõpradega ja tuttavatega vestlemisele, klaasidekõlistmisele ja kui ikka mingi hetk näed, et kena neiu siis tahestahtmata vaatad. (kui ei vaataks siis üldistatakse, et eesti mees ei näe midagi. Kui lähed rääkima siis öeldakse, et huu tee faak aa uu tuu taalk tuu miii ja kui ei lähe rääkima siis kurdetakse, et eesti mees ei tee kunagi algust) Miks naised peol käivad ja mehi nillivad? Miks üldse peol käiakse? Kas see küsimus ei ole sama nagu miks mehed ei ole truud?

Killu 2007-11-09 17:37:22

Kas poolpaljas (läbipaistvate riietega) naine peol on seksikam kui nö täisriietuses naine? Või meeldib meestele rohkem "ette kujutada" mis riiete all on?

Tere Killu.
Kui naine on füüsiliselt vormis siis on seksikam poolpaljas. Füüsiliselt vormis ei tähenda ainult modellilikult kõhna. Pigem ei tahaks poolläbipaistvas riides näha liigselt ülekaalus inimest. Intiimsed kohaosad võiks olla nii mitte väga läbipaistvad. Ettekujutamisel on tõesti tähtis roll ja kui see ära võtta siis võib tõesti osa võlu kaduda. Kahtlemata ei seisne seksikus ainult selles, et midagi näha on. Ka ilusas täiskleidis naine võib olla müstiliselt seksikas.

Killu 2007-11-09 17:39:40

Kui ilus võõras naine peol/kohvikus sinu kõrval istub ja sulle sujuvalt käe sülle paneb ja sealt masseerima hakkab ning sul on naine kodus, kas siis on hotelli minek?

Tere Killu.
Kirjaldatud olukord on suhteliselt ebareaalne. Kui see tõesti aset leiaks ja käsi juba reiel masseerima hakkab siis pigem on igasugusel jutul lõpp. Kas ise teise lauda või naine pikalt saata. Mõninagane otsekohesus on liiast. Hotelli oleks minek kui see võõras oleks A.J.

Pliks 2007-11-09 23:45:32

Kas sinu jaoks on oluline, et naisel oleks enne sind võimalikult vähe mehi olnud? Kui oluline see meestele on?

Tere Pliks.
See asi on nii ja naa. Kui naisel ei ole kedagi olnud või on kogemus vähene siis peab hakkama kõike alles ise õpetama. Lühisuhte puhul võib see takistus olla kuna naine tundub jama. Kumminuku võib poest ka osta. Suured kogemused võivad ka liiga suured olla kui nt. vändatakse harjumusest kaasa. Ka võivad eri inimestel olla eri harjumused ja arusaamised ja neid muuta ei taheta või ei suudeta. Pigem pole naisel vaja oma kogemuste ja meestearvuga kelkida.

Mary 2007-11-10 00:37:07

Mind vaevab selline küsimus, millele tahaks teiste meeste ja ka naiste arvamust. Minu mees teeb kogu aeg tööd ja millegi muu jaoks tal aega pole- ei taha ta reisida ega väljas meelt lahutamas käia, ainult töötab ja magab. Sõprade ega spordi jaoks kah aega ei leia. Ta on alati selline olnud, so 4 aastat juba. Kas on üldse lootust, et ta muutub, või mõned mehed ongi sellised?

Tere Mary.
Mõned mehed on töönarkomaanid. Nemad ei muutu kunagi. Surevad oma tööd tehes. On ka leebemad variandid kes tööl teevad tööd ja suudavad ka puhata. Praegusel ajal näib paljudel olevat võetud suured kohustused nt. laenud või lihtsalt uue firma ülesehitus. Kogu aeg on palju tööd ja püütakse end lohutada/õigustada, et teen selle ja tolle ära ja siis läheb kergemaks ja siis puhkan ja tegelen naise ja lastega. Tõeks võib osutuda aga see, et tööd tuleb ainult juurde, laenu vaja ka juurde võtta ja ega seda lõppu enam ei paistagi. Küllap jõutakse ükskord ka arusaamisele, et nii see enam ei kesta ja leitakse mingi muud moodus või suudetakse end muuta. Hea kui see toimub enne infarkti või muud tõsisemat tervisehäda.

Helena-Reet 2007-11-11 11:21:18

Kes on lahkunud R.L? Ja kust on võimalik lugeda lahkunud R.L-i tsitaate meeste kohta? :)

Tere Helena-Reet
R.L. all pidasin silmas Robert Lepiksoni. Ma ei ole kindel kas kuskil on kokku kogutud tema tsitaadid või ütlemised. Kindlasti leiaksid neid kui uuriksid tema kirjutatud arvukaid ajaleheartikleid.

Moya 2007-11-10 12:02:52

Miks mehed on tööasjades korrektsed ja kohusetundlikud, aga eraelus kokkulepetest kinni ei pea- hilinevad, jätavad ära jne.

Tere Moya.
Nii see no jah, et mehed on tööasjades korrektsemad ja kohusetundlikumad kui eraelulistes küsimustes. Tihti on tööalased suhted täpsemini koordineeritud, lepingud, ametijuhendid. Samuti on ka karistus eksimuse või tegematajätmise eest konkreetsem kas palga/kasumivähenduse või isegi vallamdamise näol olemas. Kui nt mõnelpool võib kolme hilinemise eest töötaja lahti lasta siis kas olete kuulnud, et mõni naine oleks oma mehe maha jätnud kolme hilinemise eest? Sama tõsi näib olevat ka see, et tööd tehes tunneme end paremini. Eriti kui töö meeldib, on loov või osutab väljakutseid. Samal hetkel tunduvad abikaasa, lapsed ja kogu see igapäevane rutiin teisejärgulistena.

Tere!

Lugesin teie vastuseid Buduaarist ja teie vastused olid otsekohesed ning asjakohased. Seega pöörduks teie poole ühe mureküsimusega. Nimelt, kuidas aru saada sellest, kui mees tahab olla omaette. Ei, mitte päeva- kaks, vaid kuu-kaks? Sellest ma saan aru kui tahetakse päeva üksi olla, see teeb suhtele head küll, aga pikem aeg, see on juba mõistmatu. Kui küsin, kas ta tahab, et jätan ta rahule, siis ütleb et ei taha. Ei ole koos minuga, aga lahti ka ei lase. Kuidas seda mõista? Kas selles on veel mingigi lootus? Ilusat õhtut, Mari

Tere Mari.
Väga raske küsimus. Täpseid asjaolusid teadmata on probleemile lähenemine veelgi keerulisem. Mehed tõesti tahavad olla omaette. Mõned vähem ja teised rohkem. Mõned päevad eraldi on jah üldjuhul suhetele head. Kuu või kaks osutab juba kindlasti mingile probleemile. Sellisesse probleemi sattudes peaks kõigepealt ennast ja enda käitumist vaatama ja analüüsima, tegema kindlaks mis on enda arvamused, seisukohad ja mida ootan teiselt. Kui endas on selgus ja kindlus olemas siis peaks rääkima partneriga. Nii endast, temast kui ka suhtest. Natuke nagu sedamoodi, et kust me tuleme, kus me oleme ja kuhu me tahame minna. Olen juba väitnud, et eesti mees on suhteliselt perehoidev. On väga tõenäoline, et kui suhtes on mingi probleem siis võib mees tõmbuda enesesse ja tekib soov olla omaette. Sellisel juhul võib mees olla nagu pahur siil kes turtsub ja okkaid turri ajab. Ja kohene rääkimine võib vallandada kodusõja. Kahtlemata on ka sellises olukorras lootust. Igaüks peab ise selgusele jõudma kas tahetakse veel koos olla või ollakse koos harjumusest, laste pärast või muul põhjusel. Nii mehed kui ka naised peaksid üle vaatama kas neil on pere jaoks piisavalt aega? Või arvavad, et kui neil on aega siis peaks samal hetkel olema ka teisel? Ja kui endal on mingi soov siis kas teisel on ikka hetkeliselt sama soov? Kas me pole juba liiga kaua tegelenud muude asjadega ja alles nüüd avastame, et parner on ka omaette? Kindlasti ei tohiks tähelepanuta jätta ka asjaolu, et kiirele majanduslikule arengule on järgnenud rahulikum periood, võiks öelda isegi, et majandusdepressioon. Kui ikka „buumi“ ajal laenuga soetatud uus kodu kakkab ülejõukäivaks minema siis võib see perele ja suhetele karmiks prooviks saada. Majanduslikust olukorrast tekkinud depressioon võib mehele ja ka naisele mõjuda hirmvõimsalt. Võib kaduda igasugune huvi ja tekkida lootusetuse tunne. Aga alati ei ole omaette olemises ka midagi halba! Vahest soovitakse mõtiskleda, peatakse millegi üle aru või soovitakse endas selgusele jõuda. Kas mäletete veel kui tore oli lapsena omaette mängides oma õhulosse ette kujutada ja hinges rõõmu tunda?

 
 

Kui sind vaevab mõni küsimus, mis puudutab meeste teistsugust
mõtteviisi või käitumist, siis saada oma küsimus Kalevile. Mehed on
sama erinevad kui naised ja kindlasti ei mõtle kõik mehed ühtemoodi,
aga võib-olla on sulle abiks Kalevi soovitused ja mõtted teemadel: mis
meestele meeldib, mismoodi mees mõtleb ja käitub, mida mees naiselt
ootab jne. Korra nädalas avaldame Kalevi nõuanded ja mõtted sinu ja
teiste buduaarikate poolt püstitatud teemadel meie uues rubriigis
„Kalev arvab nii” .Kalevile saad küsimusi saate e-mailile: kalev@buduaar.ee või lisa oma küsimus kommentaariks siia vastustele.