KAUPLUSE JUHATAJA: JAH, MA VIHKAN pakse inimesi

“Ma töötan ühes kaupluses juhatajana ja ma pole ühtegi paksu tööle kunagi võtnud,” räägib Buduaarile üks tegus naine. “Räägitakse, et Eestis diskrimineeritakse naisi, mina aga sean piire kehakaalu järgi. Kehakaal on inimese iseloomu peegel ja võib isegi öelda, et iseloomuomadus, mida ei saa peita. Ma põhimõtteliselt paksusid tööle ei võta, sest juba töövestlusel on näha, et neil on palju komplekse. Tihti on nad negatiivsed, enesega mitterahulolevad, neil pole elujõudu ja energiat. Isegi kui alguses nad jätavad teistsuguse mulje, siis varem või hiljem lööb see välja.

Paksud ei saa endaga hakkama, kuidas siis peaks neile teiste eest hoolitsemist usaldama. Eriti näiteks riidepoes, kus klient tahab ikkagi näha, et konsultant on ühtlasi ka ise nn moesaadik. Paksus on minu hinnangul vaimne haigus, välja arvatud need umbes 2-3%, kellel tõesti on mingi muu haigus, millest tulenevalt on lisakilod tekkinud.

Pole midagi parata, aga paksus teeb ikkagi inimesed koledamaks. See on fakt! Kas te teate mõnda peenikest inimest, kes on läinud paksuks ja on muutunud seeläbi ilusaks? Mina ka mitte! Sellepärast ma ei saagi aru, miks paksud ei suuda olla peenikesed ja taltsutada oma ihasid? Miks te kogu aeg vingute ja virisete oma kehade üle ja midagi ette ei võta? Midagi reaalset ja tasuta, nagu näiteks ringiliikumine värskes õhus, tervislik toitumine jms. Kapsas ja porgand ei maksa ju sugugi nii palju kui koogikesed. Kõige rohkem mind ajabki närvi see, kui mingi paks tuleb rääkima, et tal pole raha, et trenni teha ja tervislikult toituda. Ja siis ostab endale kalleid aparaadiprotseduure, kus ei pea end liigutama ja kaal langeb. Tegelikult muidugi ei lange. Sinu paksus on sinu elustiil ja pane sinna alla kas või 10 000 euri, sa ei saa kunagi normaalseks inimeseks, kui sa elustiili ei muuda. Tee lihtsalt silmad lahti ja muuda oma elu – liigu ja söö tervislikult. See peaks olema nii-nii normaalne asi, aga miskipärast ei ole. Ja kui sa tõesti ei saa hakkama tavalise inimliku tervisliku eluviisi elamisega, siis äkki peaksid dieeditablettide asemel hoopis psühhiaatri juurde minema, sest ilmselgelt on sul peas midagi ligadi-logadi, kui sa ei suuda elada normaalset elu, mis sind normaalkaalus hoiab.

Ja teine asi, mis mind teie puhul närvi ajab, ongi see, et ta aina vingute ja vihkate neid, kes on heas vormis. Kas te ise aru ei saa, et heas vormis olemine ongi nagu kõige tavalisem ja normaalsem asi, see ei ole mingi elusuur pingutus, näljutamine ja 2000-euroste iluprotseduuride tegemine. 

Mis teil, paksud, viga on? Nagu päriselt? Miks te peate sööma end haigeks ja koledaks? Kui raske saab olla öelda “ei” saiakesele või “vorstikestele”? See on ju kõigest söök, mida me peame sööma, et end elus hoida, mitte et sellest rasva süüa. Loomariigis on paksud ainult need, kes on vanad ja haiged ja ei saa enam liikuda. Tundub, et loomad on ikkagi kordades targemad kui inimesed.

Kevad on käes ja ma päriselt kutsun igaüht üles jala tööle minema, jala trepist üles minema ja normaalset lihtsat kodumaist sööki sööma. Ei ole vaja mingit toitumiskava ega eritrenni, jäta lihtsalt valge suhkur ja valge jahu ning kunsttoidud välja ja oledki suveks bikiinivormis. Ära löö jälle vedelaks nagu sa umbes sada korda juba teinud oled!”

 

Buduaarile Julialt

 

Loe ka lugeja vastulauset SIIT.