KOOKOSÕLI DETOX: kiireim viis bakteritest ja viirustest puhastumiseks

KOOKOSÕLI DETOX: kiireim viis bakteritest ja viirustest puhastumiseks

Viimasel ajal räägitakse palju erinevatest detox-programmidest, mis aitavad keha parasiitidest ja bakteritest puhastada. Siiski mitte kõik detoxid ehk puhastuskuurid ei sobi talvisel ajal läbiviimiseks, sest keha puhastuse käigus võib see muutuda ka kergemini haavatavaks. Kookosõli puhastuskuur on just see, mida sobib aastaringselt endale teha ning selle tulemus on kiire ja efektiivne.  Miks see nii hästi toimib?  

Viimasel ajal räägitakse palju erinevatest detox-programmidest, mis aitavad keha parasiitidest ja bakteritest puhastada. Siiski mitte kõik detox‘id ehk puhastuskuurid ei sobi talvisel ajal läbiviimiseks, sest keha puhastuse käigus võib see muutuda ka kergemini haavatavaks. Kookosõli puhastuskuur on just see, mida sobib aastaringselt endale teha ning selle tulemus on kiire ja efektiivne. Miks see nii hästi toimib?  

Kookosõli sisaldab triglütseriide, mis aitab tugevdada ja üles ehitada immuunsüsteemi. Samuti leidub seal rohkelt loorberhapet, mille inimkeha muudab monoglütseriiniks nimega monolauriin. Seda leidub ka hulgaliselt rinnapiimas, mis teatavasti on beebide immuunsuse tagaja. Samuti leidub selles kaprüülhapet. Mõlemad eelpool nimetatud happed omavad viiruste-, mikroobide- ja põletikuvastast toimet, mis ühtlasi võitlevad kahjulike bakterite vastu, aga jätavad sõbralikud ja kasulikud bakterid puutumata, luues seeläbi kehas vajaliku tasakaalu, mis on terveks olemise alus.

Kuidas teha kookosõli-detox‘it?

Kõigepealt alusta sellest, et soeta endale kvaliteetne orgaaniline extra virgin kookosõli, sest õige ja puhta toorõli kasutamine on oluline osa tulemuse saavutamisel. Kogu kookosõli-detox‘i perioodil tuleb rohkelt tarbida puhast vett, et parasiidid ja muud bakterid saaksid kehast väljuda. 

Kui sa pole varem kasutanud igapäevaselt kookosõli, siis peaksid kõigepealt kehal sellega harjuda laskma, sest puhtana tarbides võib maitse sul südame pahaks ajada. Selleks võid kasutada kookosõli toitude valmistamisel või võtta päevas ühe teelusikatäie sisse kui tervistavat eliksiiri. Kui tunned, et kookosõli maitsega on su keha ära harjunud ja see ei tekita vastumeelsust, siis oled valmis puhastuskuuriks.

Kookosõli puhastuskuur kestab minimaalselt 2-3 päeva ning päevas tuleb tarbida 14 teelusikatäit kookosõli. Selleks tuleb asendada kõik toidukorrad kookosõliga. Hommik algab 2 dessertlusikatäie kookosõliga ja iga paari tunni tagant tuleks taas võtta 1-2 lusikatäit õli, kokku 14 lusikatäit päevas. Samal ajal tuleks juua ka ohtrasti puhast vett – kogus võiks olla 12 klaasi päevas. Nendel päevadel väldi suuremat füüsilist koormust, mis ajab higistama. Kõige lihtsam viis on lahjendada kookosõli soojas vees ning juua.

Peale kookosõli-detox‘it väldi nädala jooksul liha, praetud toite ja suhkruga valmistatud pagaritooteid – nii aitad kaasa keha jätkuvale puhastumisele ning ei tekita seedeorganitele stressi. Süüa tasub värskeid puu- ja köögivilju, kuivatatud (aga ilma suhkruta) puuvilju ja naturaalseid mahlasid ja smuutisid. Pähklite ja seemnetega ei tasu liialdada, aga väikeses koguses võib sel nädalal ka neid ning viilu musta leiba tarbida. 

Kookosõli ja kookosrasva ei tasu siiski üle tarbida, sest selles sisaldab palju küllastunud rasvhappeid, mis ei ole suures koguses tervisele kasulik.  

 

Ajakirjast Buduaar