Kortsude vastu kirurginoa abita

\"imageManager_IMGKas sulle ei tundu, et kortsuvastased kreemid ei toimi. Need küll niisutavad nahka ja tänu sellele tundub, nagu kortsusid oleks vähem, aga tegelikult jääb ühest kreemipurgist siiski väheks, et vananemise vastu võidelda. Seda kinnitavad ka paljud dermatoloogid. Et vananemist aeglustada, saame me ise palju ära teha- vähem päikest, vähem kaalukõikumisi ja rohkem tervislikku toitu ning liikumist,  rohkem und ja vähem pidusid. Need on vanad reeglid, mis on alati toiminud.

\"imageManager_<IMGKas sulle ei tundu, et kortsuvastased kreemid ei toimi. Need küll niisutavad nahka ja tänu sellele tundub, nagu kortse oleks vähem, aga tegelikult jääb ühest kreemipurgist siiski väheks, et vananemise vastu võidelda. Seda kinnitavad ka paljud dermatoloogid. Et vananemist aeglustada, saame me ise palju ära teha- vähem päikest, vähem kaalukõikumisi ja rohkem tervislikku toitu ning liikumist,  rohkem und ja vähem pidusid. Need on vanad reeglid, mis on alati toiminud. Kuid lisaks sellele on turule tulnud palju uusi kortsuvastaseid iluprotseduure, mida siia lisades on sul võimalik mitte ainult hea välja näha, vaid ka mitu aastat noorem välja näha. Neid ilunippe kasutavad ka Hollywoodi staarid.
Tutvustame sulle lähemalt 4 mittekirurgilist noorendusprotseduuri, mis aitavad kortsusid siluda. Need protseduurid  ei ole küll odavate killast, aga kindlasti tõhusamad kui kortsudevastased kreemid ja ohtumad kui iluoperatsioonid.

Botox
Paljuräägitud Botox ehk puhastatud ja lahjendatud botuliintoksiin A on 1979. aastal Ameerika FDA (Food and Drug Administration) poolt heaks kiidetud ning tervisele täiesti ohtu preparaat. Botoxit kasutatakse peamiselt meditsiinilises iluravis miimiliste kortsude mahendamise eesmärgil juba üle 20 aasta.
Botox annab häid tulemusi otsmiku horisontaalkortsude,  kulmudevahelise kortsu, silma ümbruse kanavarvaste ja suuümbruse marionettkortsude ravis. Botox vähendab kortse lõdvestades nende all olevaid näolihaseid. See ongi botulotoksiini toime: süstides preparaati konkreetsetesse lihastesse või lihasgruppidesse väheneb miimika ja kaovad kortsud. Kõrvaltoimeid esineb harva, sagedaseim on kerge turse või punetus või väikesed verevalumid süstekoha ümbruses. Tavaliselt võib kohe pärast süsti  igapäeva tegevuste juurde naasta ning taastusaega ei ole vaja. Botox on mõeldud naistele ja meestele eelkõige alates 35- eluaastast.
Lõplikku tulemust näeb 2-14 päeva peale protseduuri ja tulemus püsib 4-6 kuud.
Hind Medemises alates 3850.-

IPL fotonoorendus
Tegemist on IPL (intense pulsed light) süsteemiga, mis on spetsiaalselt filtreeritud tugev laiaspektriline valgus, mida juhitakse sähvatustena nahka. Sarnaselt laseritega põhineb IPL efekt selektiivsel fototermolüüsil. Fotonoorendus tekitab kerge reaktiivse põletiku, mille käigus toimub kollageeni denaturatsioon e. remodelleerimine ja uue kollageeni süntees. Selle tagajärjel nahk uueneb ning muutub elastsemaks. Protseduuri ajal tunneb klient kuuma sähvatust, mis võib olla pisut ebameeldiv, kuid ei ole kindlasti valus.
Fotonoorendus sobib hästi naha vananemise profülaktikaks ja pindmiste kortsude tasandamiseks alates 30-ndast eluaastast. Kliinilised uuringud on näidanud häid tulemusi suurte pooride, pigmendilaikude ja kuperoosa ravis. Peale fotonoorendust paranevad naha üldine tekstuur ja jume.
Üldjuhul on tulemused näha 3-4 nädalat peale protseduuri. Fotonoorendust tasuks teha sõltuvalt probleemist 1-4 protseduuri aastas.
Hind Medemises alates 3550.-

Mesoteraapia
Mesotraapia on meetod, kus väikeste süstlatorgetega viiakse aktiivained otse naha alla. Mesoteraapias kasutatakse imepisikest nõela, millega tehakse nahale umbes sadakond täket. Protseduur on peaaegu valutu (võib võrrelda sääsehammustusega).
Mesoteraapia ergutab naha ainevahetusprotsesse, parandab naha tekstuuri, tasandab väikesed kortse ja taastab naha elastsuse. Mesoteraapiat soovitatakse naha vananemise ennetamiseks, väikeste kortsukeste tasandamiseks näol, kaelal ja dekolteel, kahvatu jume korral, rasuse ja poorse naha puhul, nahalööbe raviks (mitte ägedas staadiumis) ning enne ja pärast plastilisi operatsioone. Kehapreparaat lõhustab rasvarakke, kiirendab lipolüüsi ja ainevahetust ning sobib hästi tselluliidi vastu võitlemisel.
Nahk saab koheselt värske jume, mesoteraapiat soovitatakse 5 korrast koosneva intensiivkuurima 1-2 korda aastas.
Hind Medemises alates 990.-

Restylane
Restylane on steriilne biogeel, mis sisaldab stabiliseeritud hüaluroonhapet. Hüaluroonhape sisaldub kõigis elavates organismides ning tema ülesandeks on siduda vett ja anda nahale toonus ning hoida näojooned elastsed. Restylane on tõhusatoimeline ja kauakestev alternatiiv plastilisele kirurgiale.
Restylane süste soovitatakse alates 40. eluaastast peamiselt kortsude täitmiseks ning huulte vormikamaks muutmiseks. Häid tulemusi annab biogeeli kasutamine näiteks nasolabiaalsete (nina juurest suunurkadeni ulatuvad vaod) ja otsaesise kortsude silumisel, aga ka näojoonte korrigeerimisel. Restylane sobib kõigile ega nõua nahatesti ja vastunäidustused praktiliselt puuduvad. Protseduur võtab aega umbes 30 minutit ning taastumisaega ei ole vaja. Tulemust näeb tavaliselt kohe ja see püsib 6-12 kuud.
Hind Medemises alates 3250.-