Kuidas saada suveks valgeid hambaid looduslikul teel?

Kuidas saada suveks valgeid hambaid looduslikul teel?

Kauni päevitunud jumega tulevad säravad hambad eriti hästi esile ja vaatamegi võimalusi, kuidas saada endale looduslikult selline naeratus, mis südamed sulama paneb.

Kauni päevitunud jumega tulevad säravad hambad eriti hästi esile ja vaatamegi võimalusi, kuidas saada endale looduslikult selline naeratus, mis südamed sulama paneb.

Tänapäeval saab hambaid valgendada nii hambaarsti juures kui ka kodus, kuid enamik nendest valgendajatest sisaldavad ikkagi ohtlikke kemikaale, mis võivad imenduda organismi läbi suu õrna limaskesta. Kuid on olemas ka looduslikke ja kemikaalivabasid hammaste valgendamise võimalusi ja mooduseid, kuidas hoida oma hambad plekkideta. 

1. Hammaste puhastamine hambaarsti juures

Paljud unustavad seda teha või lükkavad pidevalt edasi, ja ei saa öelda, et see meil veel väga levinud hambaarsti protseduur oleks. Ometi on hambaarstidel kõik võimalused selleks olemas, küsi kasvõi enda hambaarstilt. Seda protseduuri tee kaks korda aastas, kui oled suitsetaja, siis tihedamini.

2. Hammaste pesu ja niitimine

Kindlasti pese ja niidi hambaid kaks korda päevas. Eriti vajalik on niitida hambaid enne magamaminekut, sest ees seisab pikk öö, mille jooksul bakterid töötlevad hambaemaili. Hoolitse selle eest, et igemepiir oleks puhas ja et hammastele ei tekiks kattu, sest see ongi see, mis eemaldamata jätmisel tekitab plekke. 

Kanna hambaniiti endaga kaasas ja ürita ka pärast väljas söömist leida hetk, et hambavahed puhastada. Pärast söömist loputa alati suud.

3. Väldi fluoriidi

Väldi joomast vett, kuhu on lisatud fluoriidi või kasutamast hambapastat, mis sisaldab fluoriidi, sest see aine võib tekitada värvimuutust või plekke hammastel ja olla organismile kahjulik.

4. Suitseta vähem

Kui sa suitsetad, siis ürita seda vähendada või jäta üldse maha, sest suitsetajatelt nõuab hammaste valgena hoidmine rohkem vaeva.

5. Kohv ja tee tekitavad plekke

Kohv ja tee on samuti juba tuntud hammastele plekkide tekitajad. Võta kohvitassi kõrvale klaas vett ja lonksa sealt kohvijoomise vahepeal ja peale kohvijoomist loputa suu. Koolajoogid ja punane vein võivad samuti tekitada hammaste värvimuutust.

6. Valgendaja peenralt

Mõned viljad on samuti head valgendajad, näiteks maasikad. Hõõru hambaid maasikaga või tee maasikast „moos“ ja kasuta seda koos hambaharjaga hammaste puhastamiseks. Jäta maasikas hammastele 5 minutiks, loputa hästi.

Samuti võid kasutada apelsinikoore sisemist valget osa hammaste valgendamiseks, hõõrudes seda hammaste vastu. Tõhus mix on ka sidrunimahl segatuna soolaga, kuid kindlasti loputa oma suu peale seda korralikult.

7. Valgendaja köögikapist

Söögisoodat on juba ammu kasutatud hammaste valgendamiseks ja sisaldub ka paljudes hambapastades. Sa võid teha ise koduse ja odava soodavalgendaja, segades soodat natukese soolaga. 

8. Väldi suuvee kasutamist

Neis sisalduv alkohol ja muud kemikaalid võivad muuta hammaste värvi või tekitada plekke, samuti võivad nad olla ohuks tervele organismile.

9. Joo palju vett

Loputa oma suud hoolikalt pärast igat sööki, et toiduosakesed ei jääks hammaste külge.

10. Toitu tervislikult

Võta oma menüüsse värsked tooted – puuviljad ja köögiviljad ning söö palju salateid. Väldi kiirtoitu ja ära näksi alailma.  

 

Kui jälgid neid nõuandeid, siis sa ei vajagi hammaste keemilist puhastust, hoiad kokku raha ja säästad oma tervist.

 

Allikas: EzineArticles.com