Merle: minu kuus kulukat õppetundi ilumaailmast

Merle: minu kuus kulukat õppetundi ilumaailmast

Ega ilmaasjata öelda, et naised on kõige paremad tarbijad ja  rahakulutajad. Meile, naistele, on võimalik tõesti peaaegu kõike kaela määrida. Eriti veel, kui tegu on ilusamaks, nooremaks ja seksikamaks tegevate asjadega. Olen 33-aastane naine, kes on liiga palju raha kulutanud just sellistele asjadele, mis pole oma hinda väärt olnud.  Seetõttu tahangi  oma kogemusi jagada, et teised nii rumalalt oma raha ei raiskaks.

Ega ilmaasjata öelda, et naised on kõige paremad tarbijad ja  rahakulutajad. Meile, naistele, on võimalik tõesti peaaegu kõike kaela määrida. Eriti veel, kui tegu on ilusamaks, nooremaks ja seksikamaks tegevate asjadega. Olen 33-aastane naine, kes on liiga palju raha kulutanud just sellistele asjadele, mis pole oma hinda väärt olnud. Seetõttu tahangi  oma kogemusi jagada, et teised nii rumalalt oma raha ei raiskaks.

1. Juuksepikendused tõesti lõhuvad juuksed.
Rääkigu juuksurid mida tahavad, aga need, kel endal kaunid ja terved (kuigi mitte piisavalt pikad) juuksed, need hoiduge juuksepikendustest ja  pigem aidake kaasa sellele, et juuksed kiiremini kasvaksid. Ausalt öelda ei peta nende juuksepikendustega mitte kedagi peale iseenda. Loomulikult on kena vaadata pikkade ja tervete juustega naisi. Uute ning kvaliteetsete juuksepikendustega  jääbki esialgu selline mulje. See on aga puhas pettus. Juba ainuüksi see, kuidas juukseid kakutakse, kui  pikendusi maha võetakse, on ülikahjulik juustele. Keratiinine kinnituskoht pole ehk tõesti kahjulik, aga see, et juuste küljes ripub pikemat aega mingi 4 korda raskem asi, siis uskuge mind, see sikutab teie  juuksed lihtsalt lahti. Kui mitte kõiki, siis vähemalt osa neist. Kui teate kedagi, kes väidab vastupidist ning on seejuures  objektiivne ja siiras, siis tahaks väga näha seda inimest. Eks need, kes on  juuksepikendustest sõltuvusse jäänud, räägivad loomulikult, et nii on palju kenam. Nad muidugi petavad ja veenavad end, et see pole kahjulik, usuvad, et neil on lihtsalt kehvad juuksed, mis kunagi pikaks ei kasvagi. Tegelikult aga on tõestatud fakt, et juuksepikendused lõhuvad juukseid. Mina kandsin 4 aastat juuksepikendusi. Iga korraga jäid oma juuksed närusemaks ( just nimelt närusemaks), sest uusi juukseid justkui kasvas juurde, aga omad olid katkenud ja õhukesed.

2. Dieedid ja muud toitumishäired kahjustavad tõsiselt siseorganeid ja nahka.
Dieedipreparaadid on järjekordne turundustrikk. Kui keegi  nendega ka kaalust alla võtab, siis on selle hinnaks kas terviserikkumine ( nagu näiteks kõik need  lahtistavad tabletid ja teed) või siis enesesugestsioon, mis samahästi ka kummeliteed juues kaalu alla viiks. Ma pole kuigi ülekaaluline, aga vähemalt korra aastas on minulgi peal olnud tuhin supermodellilikku bikiinivormi saavutada. Seetõttu olen proovinud väga erinevaid asju ja võin teile kinnitada, et mitte ükski asi peale normaalse tervisliku toitumise ja sportliku eluviisi teid ei aita. See peab igal aastal olema 365-päevane tsükkel. Selleni olen jõudnud nüüd alles viimasel aastal, peale seda, kui olen läbi põdenud aneemia ja depressiooni ning  saanud maksakahjustuse ja sapikivid. Kui oled noor, siis võtad neid tervisehädasid kergelt, sest need ei anna tunda. Mida  vanemaks saad, seda rohkem elu esimesed 30 aastat sinu heaolu ja tervist mõjutama hakkavad.

3. Kunstküüned ei lasegi oma küüntel tugevaks saada.
Ohjaa, see on veel hullem sõltuvus kui juuksepikendused. Ja siin kohtab tihti neidsamu  vabandusi – mu oma küüned pole piisavalt tugevad ja nii on ikka palju ilusam ja kergem. Tegelikult on see kunstküüneasi üks kõva äriprojekt, et siduda klienti ja sundida teda iga paari nädala tagant raha välja käima. Ma kandsin geeliküüsi 3 aastat, peale seda kulus mul 1,5 aastat, et oma küüned taas normaalseks saada. Lakid püsivad peal kui õigesti lakkida ja häid lakke kasutada ning oh kui palju odavam see kõik kokkuvõttes tuleb!

4. Karvade eemaldus foto- või laserepilatsiooniga on raha raiskamine
Minu viimane katse oli karvavaba bikiinipiirkonna ja kaenlaaluste saamine. Olen tüüpiline eesti verd naine, kel originaalis kartulikoore värvi juuksed, kuid kel kaena all ja bikiini piirkonnas pisut tumedamad karvad. Näitasin siis oma karvkatet spetsialistile, kes väitis, et need on piisavalt tumedad ja juba esimese protseduuriga peaks 30-40% karvadest ära kukkuma. Teise ja kolmanda korraga aga peaks plats puhas olema. Kui käisin 3 korda laserepilatsioonis, sain aru, et see teooria tegelikult ei toimi. Küsisin siis spetsialistilt, et miks karvad ikka tagasi tulevad? Ta ütles, et need pidavat olema uued karvad, mis enne olid naha all peidus. No andke andeks, aga nii palju karvu mul küll iga kord peidus olla ei saa! Paari aasta eest proovisin fotoepilatsiooni. Tulemus oli sama – kui üldse millestki lahti sain, siis maksimaalselt ehk 10% karvadest. Täielik raha raiskamine!

5. Kortsuvastased kreemid on kõik ühesugused!
Selge on see, et nahk vajab pidevat niisutamist, sest kortsukesed armastavad kuiva nahka. Kas seda aga teha tavalise oliiviõliga või kalli pärleid sisaldava kreemiga, pole mingit vahet. Joo piisavalt vett, maga normaalselt, toitu tervislikult ja pole mingisugust 3000-kroonist kreemi vajagi. Olen neid kõiki proovinud ja kümneid tuhandeid kreeme kokku ostnud. Kui sa seestpoolt oma naha eest hoolt ei kanna, siis ei aita ka ükski kreem.  Peale seda, kui mu noorem õde välismaal ülikooli lõpetas ja ühes ilutööstuses pool aastat tootmisosakonna assistent oli, sain teada, et tegelikult tulevad ka need hirmkallid kreemid allhankena üliodavatest Aasia tootmistsehhidest. Ja kui  ongi tegu “Made in France” tootega, siis komponendid on ikka samasugused kui odaval kreemil – lisatud on vaid reklaamikulu ja reklaami eest kuulsusele makstav hirmsuur honorar.

6. Solaarium on väga ohtlik!
Loomulikult on ilus vaadata, kui muidu hallika nahaga eestlane jumekas ja terve välja näeb. Olin solaariumifänn 10 aastat vanuses 17-27. Ma ei liialdanud solaariumiga, käisin viieste seanssidena 2-3 korda aastas. Ühel päeval, kui läksin jälle päevitama, väljusin lampide alt suure pigmendilaiguga. Hiljem tuli veel paar tükki juurde. Nüüd olen proovinud erinevaid imevahendeid ja usute või mitte – pigmendilaikudest ei ole võimalik lahti saada. Spetsialistid küll lubavad, et see pole suur probleem ja happega koorimine või laserravi teevad pigemendilaikudest priiks vähemalt selleks ajaks, kui sa päikest ei võta ja pleegitavaid kreeme  ei kasuta. Tegelikult  jäävad need laigud kõik alles, ainult sügavamal naha sees. Niipea, kui saad jälle natuke päikest, on nad taas kohal. See on eluaegne nahakahjustus.  Tänan vaid õnne, et nahavähiga ei lõpetanud, sest üks minu sõbranna pidi läbima keeruka operatsiooni, mille põhjustas  solaariumist alguse saanud nahavähk.

Buduaarile Merlelt