Millest hoiduda terve naha nimel?

Kaunis ja terve nahk kaunistab iga inimest. Kuid naha tervena hoidmine ei olegi tegelikult kõige lihtsam ülesanne. Et teada, mida vältida, panime kirja nahka kõige kahjustavamad faktorid. Soovitame soojalt neist hoiduda!


Kaunis ja terve nahk kaunistab iga inimest. Kuid naha tervena hoidmine ei olegi tegelikult kõige lihtsam ülesanne. Et teada, mida vältida, panime kirja nahka kõige kahjustavamad faktorid. On oluline teada, et nahk on meie suurim organ ning tema välimus on vastavuses inimese tervisliku seisundiga. Soovitame soojalt väljatoodud kahjulikest tegevustest hoiduda!

 

1. Päevituskreemi mitte kasutamine

Üks suurimaid vigu, mida inimesed teevad, on naha mitte kaitsmine päikese kahjulike mõjude eest. Kuna meil siin Eestis on päikest näha suhteliselt harva, siis tahame ju kõik kiiresti end päikese käes pruuniks päevitada. Tegelikult ei hoia päikesekaitsekreem päevituse teket ära, nagu paljud arvavad – ta hoiab vaid kahjulikud uv kiired nahast eemal. Nii et ärge põlake päikesekreemi ära – sellest on ilusa päevituse saavutamisel vaid kasu!

 

2. Kuiva naha eest mitte hoolitsemine

Kui su nahk on pidevalt kuiv, tuleb teda ka pidevalt niisutada. Nii lihtne see ongi. Kasuta niisutavaid kreeme pidevalt, eriti pane rõhku kreemitamisele õhtul enne magama minekut! Kui su nahk on väga kuiv, lisa oma dieeti õlisid – eelista oliivõli ja kookosõli!

 

3. Allergilised reaktsioonid

Kui sul on allergia, tuleb võtta allergiarohtu. Vastaval juhul allergia ainult võimendub ja tulemus võib lõppeda väga kurvalt. Nahaallergiad on tänapäeval väga levinud – selgita välja, mille vastu sul allergia on!

 

4. Näljutamine

See on tõesti viimane tegevus, mida üks naine endaga tegema peaks. Kui keha ei saa piisavalt toitaineid, muutub lisaks kõigele muule halvale, mis näljutamisega kaasneb, ka nahk ülitundlikuks ja kuivaks. NB! Vitamiinitabletid ei asenda mitmekülgset toitumist!

 

 

 

 

Buduaar