NÄOHOOLDUSE ABC: Millest alustada kevadist naha turgutamist?

Buduaar

Millises seisukorras on meie nahk pärast pikka ja pimedat talveperioodi? Millised nahaprobleemid (kuivus, tuhm jume, sinakad silmaalused…) teevad enim muret? Vastame koostöös kodumaise kosmeetikabrändiga D’DIFFERENCE tekkinud küsimustele.

Märts ja aprill on naha jaoks kõige raskemad kuud

Nahk on meie kõige suurem organ, mis kaitseb keha kuivamise ja infektsioonide eest. Talve lõpuks jääb ka kõige paremini hooldatud nahk kuivaks ja muidu kuiv nahk kipub “rosinaks” kuivama. Meie tuuline kliima ja sise- ning väliskeskkonna niiskuse vahe ja temperatuuride suured kõikumised aitavad kaasa sellele, et enamusel nõrgeneb naha normaalne kaitsevõime ja punetus, kiskuv tunne, karedus, aga ka punnid ja vistrikud tungivad argipäeva. Kui me teeme naha niiskussisalduse mõõtmisi, siis praegusel ajal ei küündi kellelgi niiskustase üle 50 ja enamusel jääb see 35 kanti. Alles 55st ülespoole on hästi niisutatud nahk. Seega, täiesti kindlasti on naha niiskusvaesus probleem nr.1 ja kahjuks saavad sellest alguse kõik teised hädad.

Naha kuivus ja naha niiskuse puudus on kaks erinevat olukorda

Kuiv nahk on selline milles pole piisavalt rasu. Nahk on õhuke, kare ja ebaühtlane ning reageerib ilmastikuoludele. Huvitaval kombel ei imendu nahahooldustooted kuiva naha puhul kergelt. Nahk võib isegi muutuda nii kuivaks, et tekib ekseem. Nahk on sageli toodete suhtes ärrituv ja nahale sobivat hooldust on keeruline leida, tundub nagu miski ei sobi.

Niiskusvaene nahk on selline, milles pole piisavalt vett. Väljanägemine on tuhm, nahk tundub pingul ja on tihti tundlik. Mõnikord hakkab nahk niiskusvaeguse kompenseerimiseks rasu üle tootma ja selle tulemuseks on vistrikud. Poorid võivad olla nii suured kui ka väikesed. Niiskusvaene või teisisõnu dehüdreeritud nahk imab tooteid enda sisse ülimalt kiiresti. See puudutab ka meiki, nahk imab jumestuskreemist vee endasse ja selle tulemusena võib naha väljanägemine olla laiguline.

Rasvane kreem ja ka näoõli on soovitatav siis, kui nahk on kare ja kuiv. Niiskusvaese naha puhul rasvased kreemid ei toimi.

Pilt: Mariell Vikkisk
Pilt: Mariell Vikkisk

Millest alustada kevadist naha turgutamist?

Korralik naha puhastamine on A ja O. Praegu kogub populaarsust naha topeltpuhastamine, mis tähendab seda, et esimene puhastus peaks toimuma puhastuspiima või õliga. Toode peaks olema meiki ja mustust tõhusalt eemaldava toimega, sest meiki ei ole hea liiga pikalt mööda nahka hõõruda. Kui puhastuspiim või õli on meigi ja mustuse lahti sulatanud, tuleb nägu puhtaks pesta.

Teine puhastuskord võib olla kergema ja nahka hooldavaid aineid sisaldava tootega. Sobivad vahud ja geelid. Geeli puhul peab jälgima, et see ei sisalda kuivatavaid aineid SLS (sodium lauryl sulphate) ja/või SLES (sodium laureth sulphate), sest need ained tekitavad küll rikkaliku vahu, aga on kuivatava toimega. Hoolikalt puhastades saab nahk puhtaks ja naha kaitsevõime on parem.
Puhastamisele järgneb näovesi. Mõlema naha olukorra puhul võiks see sisaldada kergeid happeid (AHA ja rasuse naha puhul BHA happeid) ja kindlasti hüaluroonhapet. See on parim niiskuse siduja üldse!

Seerum on praegusel perioodil võtmetoode, seda võib panna mitu õhukest kihti ja kindlasti 2 korda päevas, peale naha puhastamist. Seerum kus on on hüaluroonhape, antioksüdandid ja vitamiinid, on sobiv kõigile ja tõhus ka. Vetikaekstrakt on ka hea aine , sest see silub ja aitab väljutada jääkaineid. Pika pai jumetule, punetavale ja õrnale nahale teeb B3 vitamiin, mille teine nimi on niatsiinamiid.

Foto: D’DIFFERENCE 5D Rejuvenating Seerum taastab naha niiskustasakaalu väga kiiresti!

Peale seerumit jõuab kätte kreemi kord. Niiskusvaese naha puhul valige kerge ja kiiresti imenduv kreem. Kuiva naha puhul toitev ja õlide rikas kreem. Hüaluroonhape ja niatsiinamiid võiksid olla komponentide nimistus. Kuiva naha puhul mesi, aaloe, erinevad võid – sheavõi on kuulsaim, aga neid on ka teisi – mangovõi näiteks on väga mõnus. Kui päeva jooksul tunnete, et nahk on ikkagi kuiv, siis spreid, pihustatavat näovett on head 20 cm pealt näole piserdada.

 

Foto: D’DIFFERENCE 4D Anti-Redness Öökreem on tõeline päästeingel kõigile, kelle nahk on kuiv ja kurnatud!

Kui oluline on päikese välja ilmudes SPF-I sisaldavate päeva- ja jumestuskreemide kasutamine, et vältida pigmendilaike?

Soovitame faktorit 25 ja vaadake, et tähisel UVA oleks pakendil ring ümber – see tagab kaitse ka vananemisilmingute vastu. UVB kaitseb nahka põletuste eest. Kogemus on see, et eristada tuleb ranna -ja puhkuseperioodi ning tavaelu. Rannaperioodil tuleks panna rõhk mõne brändi päikeskaitsekreemile, kes on ainult sellele spetsialiseerunud. Sobiv on valida ka mõne edumeelse brändi päikesekaitsesari.

Foto: D’DIFFERENCE 6D Advance Perfection Päevakreem äratab naha talveunest, muudab selle säravaks ja värskusest pakatavaks.

“SPF-maailmas” muutub kõik nii kiiresti, et tavabrändid ei jõua kaasas käia. Päevakreemist SPF faktorit ei tasu otsida, sest kui iga toode, mida te nahale määrite seda sisaldab, siis saab neid aineid kokku liiga palju, aga kaitset sellest rohkem ei tule. Kui päevakreem on SPF 15, päikesekreem SPF 20 ja meigitoode SPF 15, siis liita neid numbreid ei saa. Teine põhjus, miks tavakreemist päikesekaitset ei tasu otsida on see, et liiga tihti pannakse nendesse füüsikalisi blokaatoreid nagu tsinkoksiid ja titaanium dioksiid. Neil on suured molekulid, mis merevette uhutud saavad ja need ei lagune. Paljud ained, mis päikese kahjuliku mõju eest nahka kaitsevad, vähendavad teie kreemis olevate tõhusate ja sageli ka kallite aktiivainete mõju.

PS! Kõik mainitud D’DIFFERENCE tooted on vegan.

Tutvu ka brändi sotsiaalmeediakontodega: IG: @ddifference_brand & FB: @ddifferencebrand