Need piinlikud sinikad

Need piinlikud sinikad

Nimetagem neid julguse märgiks, au sümboliks või rumaluse tunnuseks. Ükskõik, kuidas te seda nimetate, annab see teile pikaks ajaks kõneainet, sest mida suurem on sinikas, seda kauem see paraneb.  

Nimetagem neid julguse märgiks, au sümboliks või rumaluse tunnuseks. Ükskõik, kuidas te seda nimetate, annab see teile pikaks ajaks kõneainet, sest mida suurem on sinikas, seda kauem see paraneb.

Sinikas on märk naha traumast, mille on põhjustanud löök, kukkumine või kokkupõrge ukse, mööblieseme või mõne teise kõva esemega. Kokkupõrge põhjustab kapillaaride, nahaaluste väikeste mikroskoopiliste veresoonte lõhkemist, veritsemist ja kämpumist, mille tõttu nahk muutub tumesiniseks. Kui veri hakkab uuesti imenduma, muutub nahk lillaks, pruuniks ja kollaseks, enne kui sinikas lõpuks kaob.

Esmaabi:

Külm – enne kui te midagi teete, asetage sinikale külm kompress või jääkott, et ennetada paistetust ja tõsist värvimuutust. Esimestel tundidel tehke nii iga 15 minuti tagant, seejärel iga tunni tagant järgneva 24 tunni jooksul.

Kuum ja külm – Proovige järgmise 24 tunni jooksul nii kuuma kui ka külma kompressi.

Ananass – ananass sisaldab bromelaini – väävlit sisaldavat ensüümi, mis kiirendab mustade ja siniste jälgede paranemist. Bromelaini on nii kapslite kui ka tablettide kujul.

Petersell – Purustage kimp värsket peterselli ja asetage vastu sinikat. Siduge lõdva sidemega, et see püsiks omal kohal.

C- vitamiin- See antioksüdantne vitamiin on oluline naha tervisele, sest keha kasutab seda kollageeni ( proteiin, mis aitab hoida sidekude ja veresooned tugevatena) tootmisel.  C- vitamiin aitab ka haavade paranemisel.

Roheliste lehtedega köögiviljad –  Söö paranemise ajal rohkelt rohelisi lehti. Need on head C- ja K- vitamiini allikad.

K- vitamiin – See toitaine on oluline vere hüübimiseks. Tehke kindlaks, kas teie multivitamiin sisaldab K- vitamiini.

Arnika –  Arnika on sinikate vastu populaarne hömopaatiline ravim, sest sellel on valu leevendavaid ja antiseptilised omadused. Arnikasalvi müüakse tervisepoodides. Otsige toodet, mis sisaldab 15% arnikaõli ja kasutage seda pakendil oleva juhise järgi.

Varemerohi – Varemerohi sisaldab ainet nimega allantoin, mis soodustab naha paranemist. Leotage riidetükki varemerohtutees ja asetage sinikale.

 

Millal pöörduda arsti poole?

Kui sinikad tekivad kergesti ilma silmnähtava põhjuseta, peaksite pöörduma arsti poole. Sinikad võivad olla märgiks haigusest või hüübimise probleemidest teie verekeemias.

 

Triin Tisler

 

 

 

 

 

Sarnased artiklid