Reklaam sulgub sekundi pärast

OOTAMATU PÕHJUS, MIKS ripsmetušši peale kandes suu lahti vajub

Popsugar

123rf.com
123rf.com

Ripsmetušši ei saa kanda ripsmetele selliselt, et silmad pilukile vead. Kui aga silmad suureks teed, vajub ka suu tahtmatult lahti ning ilme, mis peeglist vastu vaatab, on üsnagi tobe. Miks aga suu avaneb, kui ripsmetušši peale kanname?

Kuigi protseduur ise näeb üsnagi tobe välja, peab siiski silmad võimalikult lahti ning liikumatuna hoidma, sest muidu on oht, et ripsmetušš läheb laiali. Nagu ka paljud teised tobedad asjad, on ka ripsmetuši pealekandmise nägu üks nendest asjadest, mida on pea võimatu ise mõjutada. Kehakeeleeksperdi Blanca Cobbi sõnul on reaktsioon alateadvuslik. 

"Silmamunasid ning suud avavaid lihaseid juhivad kaks närvi. Need närvid asetsevad näos üsna lähestikku ning töötavad risti," sõnas Cobb.

Võid kasvõi kohe praegu väikese testi teha. Hoia nägu võimalikult lõdvestununa ning proovi silmad suureks ajada. Kas tunned, justkui ka suu sooviks avaneda? Meikides on pea kõikidel naistel seda juhtunud ning meile on jäänud õpitud reaktsioon: kui keskendud suu lahti, siis jääb meik ilus.