Päevameik kiiresti ja lihtsalt

\"imageManager_163899\"Enamus naisi meigivad end hommikul ja soovivad, et meik õhtuni värske välja näeks. Palusime meigikunstnik Loore Härmatil lahti seletada, mida tuleks päevameiki tehes meeles pidada. Modelliks palusime olla Triin Sommeril, kelle omatehtud päevameik illustreerib Loore kommentaare.

Enamus naisi meigivad end hommikul ja soovivad, et meik õhtuni värske välja näeks.. Palusime meigikunstnik Loore Härmatil lahti seletada, mida tuleks päevameiki tehes meeles pidada. Modelliks palusime olla Triin Sommeril, kelle omatehtud meiki Loore kommenteerib.

Kui tavaliselt leiad ajakirjadest vaid töödeldud meigipildid, mis moonutavad reaalsust ja mille sarnast meiki on endal kodus võimatu teha, siis see pilt on täiesti töötlemata ja seda on hea võtta eeskujuks oma päevameigi tegemisel.

\"imageManager_163905\"
Triinu isetehtud päevameik 


Loore Härmati päevameigi nipid:

1. Kõigepealt kanna näole niisutav päevakreem.
Silmaümbruse õrnale ja tundlikule nahale kasuta spetsiaalset silmakreemi või -geeli.

2. Peitepulka kasuta silmaaluste tumedate varjude katmiseks ja ka neis kohtades, kus nahk on probleemsem. Ideaalne oleks, kui sul on 2 peitepulka: silmaalustele heledam ja näole tooni võrra tumedam.

3. Põskede jumestamiseks soovitan proovida  kreemjat põsepuna, mis jääb loomulikum. Seda ei tohi aga kanda puudri peale, muidu jääb tulemus ebaühtlane. Kui sul on rasune nahk ja sa kasutad naha matistamiseks puudrit, eelista parem tavalist põsepuna.

4. Silmameigi tegemisel võiks ääristada  ripsmeääre lauvärviga, näiteks pruunika tooniga, seejärel ripsmed koolutada ja värvida. Kes soovib tugevamat meiki, võib lisaks kasutada ka silmapliiatsit. Kui see lauvärviga hajutada, püsib meik kindlasti õhtuni.

5. Kui sul on tugevad ja tumedad kulmud, piisab kulmude harjamisest kulmugeeliga, mis fikseerib kulmukarvad ja võimaldab anda kulmudele õige kuju. Kui sul on heledad ja haprad  kulmukarvad, soovitan sul kasutada kas heledat kulmupliiatsit või spetsiaalset kulmuvärvi, mis jääb isegi loomulikum kui pliiats.

6. Huultel võiks päevameigi puhul kasutada ainult kergelt toonitud läiget. Kui sul on ebaühtlane huulekontuur, võid kasutada ka naturaalses toonis huulepliiatsit.


Need on lihtsad soovitused päevameigi tegemiseks naistele, kellel on hommikuti väga kiire. Sellise meigi tegemiseks läheb maksimaalselt 15 minutit. Meiki saab alati huvitavamaks muuta erinevate värvidega, samuti tuleks jälgida moodi ja aastaaegu – näiteks sügisel ja talvel lähevad toonid tumedamaks, suvel ja kevadel seevastu võiks kasutada erksamaid toone.

PÕHILISED MEIKIMISE VEAD:
1) valitakse vale tooni puuderkreem;
2) kitkutakse kulmud liiga peenikeseks ja antakse neile vale kuju;
3) kasutatakse vaid silmapliiatsit ja ei hajutata seda lauvärviga üle.
Viimase vea puhul ei püsi meik kaua peal ja muutub koledaks.

Naised, kes soovivad meikimise kohta rohkem teada, on oodatud  Loore ja Reet Härmati meigikursustele, kus õpetatakse nii päeva- kui ka õhtumeigi tegemist. Oma küsimusi Loorele võid esitada Buduaar.ee „ Küsi nõu” profifoorumis. Lisainfot leiad ka www.eestifoto.ee

 

Ajakirjast Buduaar Shopping sügis 2006