Pimeda aja parim teraapia on tantsimine

Pimeda aja parim teraapia on tantsimine

Oktoobris avab oma uksed uus õppeasutus DanceAct College, mille eesmärk on pakkuda tantsust ja tantsukultuurist tõsisemalt huvituvatele noortele kõrgel tasemel kaasaegset haridust. Kõikidel tantsuhuvilistel on võimalik osaleda 27. septembril toimuvatel katsetel ning olla üks viieteistkümnest, kes saab kaheaastase programmi läbida täiesti tasuta.

Oktoobris avab oma uksed uus õppeasutus DanceAct College, mille eesmärk on pakkuda tantsust ja tantsukultuurist tõsisemalt huvituvatele noortele kõrgel tasemel kaasaegset haridust. Kõikidel tantsuhuvilistel on võimalik osaleda 27. septembril toimuvatel katsetel ning olla üks viieteistkümnest, kes saab kaheaastase programmi läbida täiesti tasuta.

Rääkisime DanceAct College‘i balletitreeneri Maria Goltsmaniga avatavast tantsukoolist ning üleüldiselt tantsust ja tantsimisest. Kas sina tead, kuidas leida endale sobiv tantsustiil? Marial on selleks lihtne ja 100% toimiv nipp.

Kuidas leidsid tee tantsuni?

Nii palju kui ma ennast mäletan, olen ma alati tantsinud. Ilmselt oli tants minus juba enne sündi. Kooliajal tantsisin ma Ida-Virumaal tantsukollektiivides „Vallatud“ ja „Pääsuke“ ning 19aastaselt otsustasin ma liituda Vanemuise Tantsu- ja Balletikooliga. See otsus avas mulle uksed teatrilavale ja sealt edasi sain tantsuõpetajaks ja koreograafiks.

Kui tihti sa tantsuga tegeled ja millist tantsustiili harrastad?

Mina ei harrasta tantsu, vaid see on minu eriala ja töö. Minu põhisuund on kaasaegne ballett, aga ma tegelen ka kaasaegse tantsuga ning lisaks olen ma 10 aastat õppinud estraaditantsu.

Oktoobris avab oma uksed uus tantsukool – DanceAct College, kus ka sina üks õpetajatest oled. Millised on sinu soovitused noortele tantsijatele, kes soovivad saada DanceAct College’i õpilasteks?

Eelkõige näha oma sihti! Kooli on mõtet tulla siis, kui sa soovid oma elu siduda tantsuga ja sinu eesmärgiks on saada paremaks tantsijaks.

Millega noored tantsijad peaksid arvestama?

Noored tantsijad peavad arvestama sellega, et tants on nii füüsiline kui ka vaimne tegevus. Tants ei ole ainult liikumine, vaid teadlik ja mõtestatud liikumine. Selleks, et olla hea tantsija, peavad sul olema füüsilised eeldused, tehniline ettevalmistus, lai silmaring ning loominguline mõtlemine.

Millised on sinu soovitused inimestele, kes soovivad tantsuga tegeleda lihtsalt enda lõbuks ja enda vormis hoidmiseks?

Lihtsalt enda lõbuks võib tantsupause teha igal ajal, selleks ei ole vaja eelnevaid teadmisi ega oskusi. Tantsida tuleks täpselt nii nagu endale meelepärane on. Kes aga soovivad tantsuga paremasse füüsilisse vormi saada, nendel tuleks valida endale sobiv tantsustiil ja harrastada seda vähemalt 2-3 korda nädalas.
Õige valiku tegemisel kehtib lihtne reegel, et kui sa tunned ennast pärast trenni hästi, oled rõõmus ja soovid ka järgmisel korral tagasi minna, siis on tehtud õige valik.