SAA TEADA, KAS SINU LAPSEST saab tulevikus edukas inimene

Vanemad muretsevad sageli selle pärast, et nende lapsed ei saa koolis piisavalt häid hindeid. See paneb murelikke lapsevanemaid mõtlema, kas nende võsukesed on ikka nii intelligentsed ja edukad, kui nad arvavad. Tegelikult pole oluline, milliseid hindeid laps koolis saab, tähtsad on hoopis lapse isikuomadused. Need kuus omadust näitavad, et sinu lapsest saab tulevikus edukas täiskasvanu.

Vanemad muretsevad sageli selle pärast, et nende lapsed ei saa koolis piisavalt häid hindeid. See paneb murelikke lapsevanemaid mõtlema, kas nende võsukesed on ikka nii intelligentsed ja edukad, kui nad arvavad. Tegelikult pole oluline, milliseid hindeid laps koolis saab, tähtsad on hoopis lapse isikuomadused. Need kuus omadust näitavad, et sinu lapsest saab tulevikus edukas täiskasvanu.

Emotsionaalne vastupidavus

Kui lapsed peavad heade hinnete nimel pingutama, muudab see nad südikamaks ja see on üks äärmiselt oluline omadus. Lapsed, kellele korratakse pidevalt, et nad on geniaalsed ja targad, seisavad koolis üha rohkem silmitsi raskustega, kuna ülesanded muutuvad aina keerulisemaks. Nende laste suhtumine on selline, et kui asjad muutuvad keeruliseks, lõpetavad nad proovimise.

Vastupidav laps tahab õppida ega muutu murelikuks, kui ta esimesel korral mõnest ülesandest aru ei saa. Ta muudkui proovib ja proovib, enda vastu liiga karmiks muutumata. Vanemad peaksid lapsi kiitma pingutamise, mitte tulemuste eest.

Intellektuaalne uudishimu

Õpihimulised inimesed on ettevõtte jaoks hindamatud, kuna nad oskavad mõelda väljaspool piire. Nad oskavad õppimise juures leida uusi ja huvitavaid nurki, kuidas asjadele läheneda. Praegusel ajal otsivad paljud firmad selliseid inimesi, kuna tahetakse palgata neid, kes mõtlevad välja midagi uut ja innovaatilist. Sellist asja pole võimalik raamatutest õppida, seda õpitakse katsetades, põrudes ja siis uuesti proovides.

Jälgi oma last ja tee kindlaks, milline õppija ta on. Kas talle jäävad asjad lihtsalt meelde või toetub ta hoopis oma silmamälule? Vastavalt sellele saad ka talle erinevaid õppimisvõimalusi pakkuda.

Avatus uute asjade suhtes

Paljud õppejõud kurdavad, et nad peavad loengutes sageli rääkima asjadest, mida tegelikult õpetatakse keskkoolis. Põhjuseks on see, et keskkoolis kiirustatakse läbi erinevate teemade vaid seetõttu, et saaks öelda, et üks või teine teema on läbitud. 

Õpilane, kes suhtub positiivselt elukestvasse õppesse, on igas klassiruumis teretulnud. Ta ei muretse selle pärast, et ta ei tea kõiki vastuseid ja ta julgeb esitada küsimusi, kuna ta tunnistab endale, et alati on võimalik veel ja veel õppida. Selleks, et sinu lapsed oleks avatud mõtlemisega ja uudishimulikud, vestle nendega õhtusöögilauas ning tee neile selgeks, et ükski arvamus pole vale. Julgusta lapsi oma mõtteid avaldama ja rõhuta, et iga inimese arvamus on oluline, huvitav ning annab vestlusele unikaalse nüansi juurde.

Headus

See, kui laps ei juhi 12aastaselt veel oma heategevusorganisatsiooni, ei tähenda, et ta maailmas midagi muuta ei suudaks. Tal on palju sõpru, kelle elusid ta mõjutab. Luba lapsel rohkem sõpradega läbi käia ja julgusta neid üheskoos tegelema asjadega, mis neile huvi pakuvad. Ka noori lapsi on võimalik kaasata vabatahtlike projektidesse. Jälgi oma last ja seda, kas ta naudib taolisi tegevusi.

Distsipliin

Aeglaselt ja kindlameelselt edasi liikumine toob peaaegu alati võidu. Kui su tütar õpib oma vigadest ja oskab oma aega tasakaalustada, siis on ta juba üsna heal rajal. Hiljuti läbi viidud uuring näitas, et raske töö ja distsipliin toovad koolis paremaid tulemusi kui kõrge IQ. Teadlased on kindlaks teinud, et aegamisi edasi liikumine annab pikas perspektiivis paremaid tulemusi, kui ainult testide tarbeks tuupimine. 

Julgusta last iga päev natuke õppima, luba tal õppimise ajal pause teha. Lisa õppimisrutiini lõbusaid tegevusi, et aidata õpitut kinnistada ja muuta õppimine lapse jaoks lõbusaks ning loomulikuks tegevuseks.

Enesekindlus

Tööandjale jäävad kõige paremini meelde need, kes on võimelised iseseisvalt töötama ja samas saavad hästi ka meeskonnas hakkama. Töövestlusel peab jääma mulje, et sa oled enesekindel ning suudad raskustega silmitsi seista, samas sa tead hästi, et pead teatud asju veel õppima. 

yourtango.com