Siredate suvesäärte ABC

17 kommentaari

Kuumade juulikuiste ilmade eel tasuks enne miniseeliku ning stiletode selga-jalga tõmbamist korraldada jalgadele väikene uuenduskuur, et paljastatud sääred ning varbad ahvatlevaks ning pilkupüüdvaks seada.

Kuumade juulikuiste ilmade eel tasuks enne miniseeliku ning stiletode selga-jalga tõmbamist korraldada jalgadele väikene uuenduskuur, et paljastatud sääred ning varbad ahvatlevaks ning pilkupüüdvaks seada.

Teksastesse ning sukkadesse vangistatud jalgade nahk võib rõivaist vabanenuna näida tuhm ning närtsinud, kuid kuivharjamisega stimuleerid neis kiiresti vereringet ning eemaldad surnud naharakud. Töötle sääri naturaalsetest kiududest pehme harjaga viis kuni kümme minutit, liikudes ringikujuliste liigutustega varvastest üles reite suunas.
Pärast harjamist hüppa duši alla ning tee reitele ka üks korralik veemassaaž. Proovi jalgadel õrnatoimelist, meresoola sisaldavat, koorimiskreemi, mis hõõru jalgu masseerides nahale.

Ära unusta pööramast erilist tähelepanu oma jalgade probleemsetele piirkondadele nagu kintsude tagaküljed, kus võid tselluliidimure korral kasutada sooja kohvipaksu kehakoorija asemel. Pisut mässamist see küll nõuab, ent on vaeva väärt, sest seda hommikust äratajat – kofeiini kasutatakse kühmukeste ja lohukeste tõrjujana ka tselluliidivastastes toodetes.

Kui sääred puhtad, on aeg asuda karvaeemalduse juurde. Kõigil karvaeemaldusmeetoditel, peale raseerimise, on juhised tavaliselt kaasas, sestap keskendumegi vana hea žiletitera kasutajate näpunäidetele.

Et tera lõikaks võimalikult madalalt, pehmenda karvakesi enne raseerimist vannis, sest märjana on karvad paindlikumad ning neid on parem eemaldada.

Kuid ära vees ligunemisega liiale mine, sest pikk soojas vees viibimine tõmbab naha kortsu ning paneb kergelt punduma, mis muudab puhta ning nahalähedase raseerimise raskemaks.

Kasuta kindlasti raseerimisgeeli- või kreemi. Seebi- või dušigeelivaht on küll pesemiseks hea, ent raseermisvahendid aitavad karvu eemaldada nahale lähemalt ning ei ärrita nii palju nahka, kuna niisutavad kreemiosakesed tungivad naha sisse, niisutades karvanääpse ning vähendades kuivust.

Alusta raseerimist pahkluu juurest hoides žiletti jala suhtes kolmekümnekraadise nurga all. Raseeri alati karvakasvule vastupidises suunas. Tõmba nahk ühe käega pingule, et tera paremini tõmmata saaks ning hoidu žiletile liiga tugevat survet avaldamast.

Kasuta pikki ülespoole suunatud tõmbeid ning loputa žiletti aeg-ajalt soojas vees. Karvakesed ummistavad žileti ning vähendavad selle efektiivsust, mistõttu võid nüri žiletti kasutades jääda inetute tüügastega.

Ära anna järgi mõttele raseerida üht ja sama nahapiirkonda mitu korda üle, sest see võib põhjustada nahaärritusi.
Raseerimise järel loputa jalad leige veega ning kuivata õrnalt pehme rätikuga.

Kreemita jalad veel siis, kui nahk on kergelt niiske, sest siis imendub losjoon epidermisesse paremini. Vali oma nahatüübile sobiv kehalosjoon-kreem-või õli ning ära sellega nahka määrides koonerda. Hõõru kehapiim jalgadele pikkade masseerivate liigutustega, kui soovid säärtele pisut jumet anda, kanna jalgadele pisut isepäevituvat kreemi.

Nüüd, kus sääred ja reied on paljastamiseks valmis, on aeg pöörata tähelepanu labajalgadele ning varvastele. Esmalt eemalda varbaküüntelt vana küünelakk. Lõika küüneplaat kääridega neljakandiliseks ning viili nurgad ümaraks. Võid lisada ka paar tilka oliiviõli naha ja küünte pehmendamiseks.

Järgmiseks võta jalaraspel ning hõõru surnud nahk kandadelt ning tallalt. Kõva ning kuivanud naha ennetamiseks kasuta labajalgade võidmiseks rikkalikult niisutavat kreemi, millega jalgu määrides jäta aega ka jalgade masseerimiseks.

Kui kreem on imendunud, pühi üleliigne kreem küüntelt vees niisutatud vatipadjakesega. Pane varvaste vahele vahtkummist varbaeraldaja ning kanna küüntele aluslakk. Kui see on kuivanud, maali küüned näiteks erkoranžiks või neoonroosaks. Kui sa nii eredaid värve ei armasta, võid proovida beežikamaid või tumedamaid varjundeid.

Kanna küüntele kaks kihti lakki, lastes igal kihil enne järgmist korralikult ära kuivada. Lõpeta pediküür pealislakiga, mida võid paari päeva möödudes taas küüntele kanda vältimaks laki tuhmumist ning pragunemist.

Kui kõik protseduurid edukalt läbitud, tõmba selga ultraminiseelik- või püksid, jalga uhked rihmikud ning asu suve nautima!

/Liis Bekker/