Tartu ansambel Mimicry asus juhtima Balti Uue Muusika Edetabelit

Eelmisel nädalal asus Tartu electroclash-ansambel Mimicry juhtima Baltimaades populaarset Balti Uue Muusika Edetabelit. Mimicry on esimene eesti bänd, kes sel hooajal edetabelis esimeseks on tõusnud.

Balti Uue Muusika Edetabel on kolmandat aastat Eesti, Läti ja Leedu ühisprojektina toimiv muusikakonkurss. Lätis ja Leedus on BUME ka regulaarne telesaade, eestis toetavad projekti meediakajastusega Raadio 2, ETV, ajakiri Muusa ja Balti Muusika Blogi. Konkursil osalevad väga erinevaid muusikastiile esindavad bändid. Eelmisel aastal pani tabeli
kinni eesti ansambel Agent M looga "Perfect World".

Mimicry on electroclashi ja synthpop'i viljelev bänd Tartust, milles osalevad liikmed rockansamblist depoo, mis võitis Noortebänd 2005 grand prix. Loole "Winter In Your Heart" salvestasid nad video Jurmalas, Läti filmitööstuse keskuses, mida ka Läti Hollywoodiks nimetatakse. Ansamblil seisavad paari nädala jooksul ees viimased stuudiosessioonid, peale mida valmib nende debüütalbum.

Electroclash on Eestis üha rohkem populaarsust koguv muusikastiil, mis ühendab endas elektroonilise tantsumuusika, pungi, new-wave'i ja 80ndate elektropopi jooni. Seda kirjeldatakse kui energilist ning hüperseksuaalset muusikat. Maailmas hetkel kuulsamateks electroclash-artistideks on näiteks Fischerspooner, Felix Da Housecat ja Ladytron.

BUME ametlikku kodulehekülge, millel saab tutvuda artistidega, näha nende videosid, ning nende poolt hääletada näed SIIT

 

/Toimetas: Helena-Reet Ennet/