Triinu lugu – Teen kõik oma tervise heaks!

Triinu lugu – Teen kõik oma tervise heaks!

Prantsuse alpide puhas mineraalvesi evian® sidus oma kaubamärgi käesoleva aasta algusest heategevusega alustades pikaajalist koostööd Eesti Vähiliiduga. evian®-i toetusaktsioonid algavad juba maikuust, mil on traditsiooniliselt fookuses rinnavähi ennetus- ja teavitustöö.

Prantsuse alpide puhas mineraalvesi evian® sidus oma kaubamärgi käesoleva aasta algusest heategevusega alustades pikaajalist koostööd Eesti Vähiliiduga. evian®-i toetusaktsioonid algavad juba maikuust, mil on traditsiooniliselt fookuses rinnavähi ennetus- ja teavitustöö.

Lisaks evian®-i eritoodete müügist annetatavale rahalisele toetusele toimub koos Buduaariga terve maikuu jooksul heategevusoksjoneid, mille tulu laekub Eesti Vähiliidule. 3. mail on oodata kohvik-restoranis Wabadus toredat toetusraha kogumise üritust, kus paarieurose alghinnaga tuleb oksjonile lausa reispakett. Las veel ürituse saladuseloor olla ees. Aprillis aga annaksime ka teile, kallid lugejad, võimaluse oma arvamusi avaldada ja seepärast on ülekutseks: “Kirjutage meile!”

Ootame teie arvamusi ja lugusid teemal, kuidas teie oma tervise eest hoolt kannate. Samuti ootame kirju nii naistelt kui meestelt, mis räägivad kokkupuutest rinnavähiga oma lähedaste seas. Palun vastake ka allolevale gallupile.

Lähetage kiri teele aadressile krista@buduaar.ee. Autori nõusolekul avaldaksime meelsasti teie kirjutise rubriigis “Evianiga rinnavähi vastu”.

Esimene saabunud lugu on Triinult:

Eelmisel aastal jäi mulle silma üks küsitlus, milles uuriti vastajatelt, et milles peitub õnn. Pea kõik vastajad mainisid, et õnn on enda ja lähedaste hea tervis. Tean, et kui ka mina oleksin seal uuringus osalenud, oleksin vastanud samamoodi. Me ei märka oma tervist, kui ta on heas korras, sest arvame, et nii peabki olema. Kuid tegelikult ei peaks head tervist võtma iseenesestmõistetavana, see on sinu keha tänu selle eest, et oled teda hoidnud ja turgutanud.

Iga aastaga olen hakanud üha rohkem ja rohkem hoolitsema oma keha ja seeläbi ka tervise eest. Usun väitesse, et terves kehas on terve vaim. Püüan igal võimalusel jõuda treeningutesse, võimalikult palju liikuda värskes õhus ning üha enam ja enam olen hakanud hoolima ka sellest, mis on minu toidulaual. Tähtis on tervislik ja mitmekülge toitumine. Jälgin hoolsalt seda, et vähemalt veerand minu taldrikust täidaksid puu- ja juurviljad, mis annavad elujõudu ja puhastavad nii vaimu kui ka keha. Palju abi on oma keha kuulamisest ning lihtsate nippide järgimisest: söön siis, kui kõht on tühi; lõpetan söömise, kui kõht saab täis ning mälun toitu aeglaselt ja tänutundega, sest just nii tunnen toidust rõõmu ja täiskõhutunne tekib kiiremini.
Dieetidega ma oma keha ei koorma ning kindlasti ei keela ma endale midagi, mille järgi mul on isu. Selle asemel, et stressata selle üle, mida süüa ei võiks, järgin hoopis reeglit, et süüa võib kõike, aga mõõdukalt.
Sama oluline kui tervislik toidulaud, on ka regulaarne tervisekontroll. Usun, et just nii anname eeskuju ka oma lastele ja õpetame neid maast madalast juba oma keha ja tervise eest hoolt kandma.
Kuigi nagu üleskutse sissejuhatuseski öeldud oli, siis salakaval vähkhaigus võib valida oma ohvreid ka kõige tervislikemate eluviisidega inimeste seast, saame me siiski oma tervist hoida ja mõelda, et vähemalt teen mina oma tervise heaks kõik! Minu puhul käib sinna alla peale tervisliku toitumise ning aktiivse eluviisi ka regulaarne rindade kontroll, sest nagu ütleb reklaam: Õigeaegselt avastatud rinnavähk on ravitav!”

 

Suur tänu Triinule!