Unusta dieedid! Tervislike toitude eelistamiseks treeni oma aju!

3 kommentaari
Unusta dieedid! Tervislike toitude eelistamiseks treeni oma aju!

Olgem ausad, enamik dieete ei tööta! Ometi püüavad nii paljud inimesed nende abil kaalu kaotada, kuid enamasti loobutakse kahel põhjusel: 1) ollakse näljased; 2) igatsetakse ebatervislikke suhkruid ja rasvaseid toite. Paljud ebatervislikud toidud tekitavad sõltuvust. Mis aga oleks, kui suudaksime oma aju treenida nii, et hakkaksime ihaldama ja eelistama tervislikke toite? Super! Ja juba seda üks uuring tõestabki!

Olgem ausad, enamik dieete ei tööta! Ometi püüavad nii paljud inimesed nende abil kaalu kaotada, kuid enamasti loobutakse kahel põhjusel: 1) ollakse näljased; 2) igatsetakse ebatervislikke suhkruid ja rasvaseid toite.

Mis aga oleks, kui suudaksime oma aju treenida nii, et hakkaksime ihaldama ja eelistama tervislikke toite? Super! Ja juba seda üks uuring tõestabki!

Lubades endale pikema perioodi jooksul ebatervislikke kõrge suhkru- ja rasvaisaldusega toite, paneb see senisest aktiivsemalt tööle aju naudingukeskuse ning suurendab dopamiini tootmist, mistõttu eelistad sa tõenäoliselt ka järgmisel korral rasvast ja suhkruga ülepuistatud sõõrikut tõelise tervisepommina mõjuvale banaanile. 

Hiljuti veebiajakirjas Nutrition & Diabetes ilmunud uuringu tulemustele tuginedes on võimalik tervislike toiduvalikute kinnistamiseks oma aju treenida. Sarnaselt eelnevalt mainitud mustrile on võimalik oma ajuga mängida ning mida pikemat aega süüa tervsilikke toite, seda rohkem hakkab aju eelistama tervislikku, asendades n-ö rämpsu ning vähendades sõltuvust ebatervisliku järele. Tõenäoliselt leiad omale uued lemmikud palju tervisesõbralikemate valikute hulgast ning tunned nende järele ka rohkem vajadust. 

Kuskilt tuleb seega alustada! Proovi kõigepealt loobuda töödeldud toidust üldiselt ning valmista oma eined võimalusel alati ise. Kui tootel on lugematu arv koostisosi, mida sa ei suuda isegi hääldada, pole see kindlasti hea valik ning peaksid seda vältima. Samuti vähenda ja seejärel väldi toite, milles on palju suhkrut ning asenda need tervislike ampsudega.

Allikas: collective-evolution.com