UURINGUST SELGUS: kui kiiresti kaob suhtes huvi seksi vastu?

Suhte alguses võid oma uue partneriga seksida lausa iga päev. On aga üsna tavaline, et mida kauem suhe kestab, seda väiksemaks muutub ka huvi seksi vastu.

Mehed tahavad rohkem seksi kui naised. Varasematest uuringutest on selgunud, et 56 protsenti meestest tahaks seksida kaks-kolm korda nädalas või rohkemgi, samas kui naistest soovib sama palju seksida kõigest 38 protsenti. Umbes üheksa protsenti vastanutest oli seda meelt, et sooviksid seksida korra nädalas või vähemgi.

Seks on suhtes väga oluline faktor, nii et kui tundub, et teie isud on väga erinevad, tasuks partneriga sellest rääkida ja võimalusel seda ka spetsialistiga arutada. Seksiisu vähenemine võib olla seotud ka eneses toimunud muudatustega – näiteks võib seksiisu mõjutada kehakaalu tõus. Taustal võib peituda ka mõni haigus, mis mõjutab su keha välimust.

Nüüd on viidud läbi aga uus uuring, et selgitada välja, kui kiiresti kaob suhtes huvi seksi vastu. Vastavalt Inglismaal läbi viidud küsitlusele väheneb huvi seksi vastu umbes aasta peale suhte algust. Põhjuseks võib olla mitmeid asju – kasvõi näiteks see, et oled koos vale inimesega. Kui sa ei tunne enam seksi vastu huvi, küsi endalt need viis küsimust:

1. Kas olen koos õige inimesega?

Huvi seksi vastu võib väheneda sel lihtsal põhjusel, et oled koos vale inimesega. Teil võib olla ühiseid huvisid, kuid seksuaalne keemia vajab ka muud kui ühist lemmiktelesarja või -raamatut. 

2. Kas sul pole seksi jaoks aega?

Kui suhte alguses olid kähkukad lõunapausil täiesti normaalseks nähtuseks, võib pikemas suhtes selle jaoks enam mitte aega leiduda. Kui suhe muutub kindlamaks, hakkab tunduma, et seksi jaoks soovitakse aina vähem vaeva näha. 

3. Kas su partner või sina oled voodis halb?

Sa armastad oma partnerit ja tema sind, kuid voodis on teil täielikult erinevad huvid. Seks on nagu tandemjalgrattaga sõitmine. See nõuab oskust, et sa ei vänta pedaalidel erinevas tempos kui su kallim. Keegi ei ole sündides meister, kuid oskuseid saab harjutada. Rääkige omavahel sellest, mida voodis soovite/ootate.

4. Kas narkootilised ained on probleemiks?

Narkootilised ained on nii vaimselt kui ka füüsiliselt suhtele kahjulikud. Kui seksiisu väheneb, siis teinekord võivad selle põhjuseks olla just narkootilised ained.

5. Kas oled stressis või masendunud?

Stress ja masendus viib ära palju energiat ning tundub, et muuks polegi enam jõudu. Kui tunned, et sa ei suuda üksi oma probleemidega toime tulla, pöördu spetsialisti poole. 

allikas: Forbes