VIDEO: VAATA, MILLISTE PRAEKARTULITE söömine keelatakse ära

Kui siiamaani on kartuleid praetud just täpselt nii pruuniks kui hing ihkab ning samas pole seda ka tervisele ohtlikuks peetud, siis nüüd selgub, et kartuleid ei tohigi liiga pruuniks praadida, küpsetada ega röstida. Kahe nädala pärast jõustub Euroopa Komisjoni määrus, millega kehtestatakse toiduainetööstusele ja toitlustusasutustele meetmed akrüülamiidi vähendamiseks, vahendab Menu

Kui siiamaani on kartuleid praetud just täpselt nii pruuniks kui hing ihkab ning samas pole seda ka tervisele ohtlikuks peetud, siis nüüd selgub, et kartuleid ei tohigi liiga pruuniks praadida, küpsetada ega röstida. Kahe nädala pärast jõustub Euroopa Komisjoni määrus, millega kehtestatakse toiduainetööstusele ja toitlustusasutustele meetmed akrüülamiidi vähendamiseks, vahendab Menu.

Nimelt on jõutud arusaamisele, et kartulite liigsel praadimisel või röstimisel eraldub suur kogus tervisele ohtlikku akrülamiidi. Sel põhjusel keelab Euroopa komisjon juba kahe nädala pärast toitlustusasutustes ning toiduainetööstuses kartulite liigse praadimise ära. 

Määruse eesmärgiks on kaitsta inimeste tervist.

Kuid milliseid praekartuleid on tervislik ja milliseid ebatervislik süüa – seda vaata “Ringvaate” videost siin