BOMBOMI JUHT ADRIANA VIKS: suvel lähevad juuksed heledamaks, maniküür julgemaks ja värvilisemaks

Adriana Viks
Adriana Viks — FOTO: Taavi Luhamaa

Iluprotseduure teevad naised küll aastaringselt, kuid sõltuvalt aastaaegadest koguvad osad iluprotseduurid rohkem populaarsust. Bombshell ilusalongi ja BomBom e-ilukaubamaja juht Adriana Viks annab nõu, mida suvel naha- ja juuksehoolduses jälgida.

Pediküür, maniküür ja ripsmepikendused on suvel Eesti naiste seas väga popid

Adriana sõnul toob suvehooaja algus väga suure töömahu juurde pediküüritegijatele. See on ju hooaeg, kus saab lõpuks varbaid näidata.
Olenemata aastaajast käivad naised regulaarselt juuksuris ja maniküüris, küll aga suvel katsetatakse rohkem erinevaid stiile ja värve. „Suvi on lõbusam ja värvilisem aeg, kus juuksed lähevad tihti heledamaks, maniküür julgemaks ja värvilisemaks,“ ütleb ta ja lisab, et sügis toob aga välja sügavamad ja klassikalisemad moetoonid, jõulud ja aastavahetus aga kulda, karda ja blingi, et pimedal ajal silmi pimestada.

Bombshell ilusalongi klientide puhul on Adriana sõnul suvel eriti populaarsed pediküür, maniküür ja ripsmepikendused. Viimased on suvel populaarsed just seetõttu, et suvel on ripsmetušš ujumas käies ja päikese käes viibides pigem ebamugav. Juuksuriteenustest tarbitakse lisaks värvimisele ka erinevaid juuksehoolduseid, mis taastavad juukseid, mis on päikesest ja kuumast kuivaks või tuhmiks muutunud.

Suvel tahetakse ka palju püsimeiki teha. „Eks see on ka loogiline, sest püsimeik muudab ju „värskemaks“ ja elu mugavaks, et meiki ei ole vaja põhimõtteliselt kasutada,“ märgib Adriana. Siiski hoiatab ta, et suvel tuleb paranemisetapis olla ettevaatlik ja otsene päikese all viibimine on vastunäidustatud. Pärast püsimeiki peaks vähemalt ühe nädala vältel kandma peakatet nagu kübar või nokamüts ja kandma näole SPF 50 kreemi. Kui kodune hooldus on õige, on ka püsimeigi tegemine suvel lubatud.

Suvel võiks nahale meigist puhkust anda

Suvi on Adriana sõnul kindlasti aeg, kus võiks nahale meigist rohkem puhkust anda. Jumestuskreemi võiks kindlasti meigisahtli tahaotsa lükata – palava ilma ja kuuma päikesega ei ole mõistlik oma nahka jumestuskreemiga koormata. See ummistab nahapoore ja viib ummistunud naha ja komedoonide tekkeni.

See ei tähenda, et suvel üldse jumestada ei võiks. Lihtsa meigi saab ära teha paari hea tootega. Adriana meigikotis on näiteks:

  • Kulmugeel
  • Päikesepuuder
  • Huuleläige

Suvel on oluline põhjalik näohooldus

Suvel on oluline õige kolmeastmeline näohooldus, mida teha nii hommikul kui õhtul, sest suvel koormab palavus ja päike nahka rohkem.

Kolmeastmeline näohooldus on:

  • Puhastus
  • Toniseerimine
  • Niisutus

Ei tohiks ka unustada, et päevakreem sisaldaks SPF-i. Ja kindlasti tasub kord nädalas turgutada nahka koorija ja rahustava/niisutava näomaskiga.

Suve peaks nautima!

Adriana rõhutab, et lisaks nahahooldusele on suvel oluline toituda tervislikult, liikuda piisavalt, juua palju vett ja tarbida vitamiine. 

Kindlasti tasub ka midagi toredat ette võtta. Näiteks Bombshell tiim teeb mõne toreda ürituse või väljasõidu, et tiimi head meeleolu hoida. „Tuleb meeles hoida, et suvi on nautimiseks ja üksteist ei tohi unustada!“ ütleb Adriana.

Ilusalongi ja -kaubamaja juhina näeb ta, et inimesed on suvel silmnähtavalt rõõmsamad ja on rohkem positiivsust, head energiat ja rõõmu.

Adriana kolm suvist ilunippi

  • Et oma vitamiinitaset suvel normis hoida, tarbib Adriana supertoidupulbreid, mida segab smuuti või hommikupudru sisse.
  • Suvel lähevad juuksed kiiremini mustaks. Adriana kasutab tihti juustesse jäetavat kuivšampooni, et juustepesu mõne päeva võrra edasi lükata.
  • Päikesega kipuvad juuksed kollakaks pleekima. Selleks, et ilusat külma blondi tooni juustes säilitada, kasutab ta juustes Olaplexi lillat šampooni.