Gert Goršanov: sport teeb inimesed enesekindlamaks

Gert Goršanov ja Annika Luik
Gert Goršanov ja Annika Luik — FOTO: Siim Kinnas

Endine Pro rammumees, kulturist ja spordiklubi GorsaGym omanik ja asutaja ning personaaltreener Gert Goršanov usub, et spordivaldkond on üks suurimaid elumuutjaid igaühele, kes muutust oma ellu soovivad – see aitab paremaks muuta elukvaliteeti. Ta usub, et sport teeb inimesed enesekindlamaks. Toitumisnõustajana tegeleb ta palju ka ülekaaluprobleemidega, mis aitab oluliselt kaasa elukvaliteedile ja enesekindlusele.

Gerdi põhimõtted elus ja töös

Gert usub, et elus on oluline teha seda, mida armastad. Tema jaoks on tähtis ka usaldada ainult iseennast. Selle kohta on hea ütlus: „Jumal, hoia mind sõprade eest, vaenlastega saan ma ise hakkama.

Oma elus lähtub ta ka põhimõttest, et ela ja lase teistel elada. Ja enne kui kedagi kritiseerid, õpi teda päriselt tundma.

Oma õnnevalemiseks peab Gert ükskõiksust osade asjade suhtes ja pedantsust oma valdkonnas. „Ma ei aja taga raha ,vaid oma unistusi. Lihtsalt unistusteni pürgimine on saanud minu tööks ja sissetulekuallikaks. Ma väldin inimesi, kelle ellusuhtumine on negatiivne ja kes kõiki mõtteid ja tegevusi maha teevad!“ usub ta.

4 nõuannet kehatervise ja spordi kohta

  • Mis puudutab su keha ja tervist, siis ära lükka endale antud lubadusi homsesse, alusta kohe!
  • Võimatuid ja ületamatuid eesmärke pole olemas. Su keha suudab peaaegu kõike. See on su aju, mida sa veenma pead!
  • Võta spordis omale kindel eesmärk. Olgu see kindla kehakaalu saavutamine või võistlus, mida võita tahad ja alusta oma teekonda. Sellega kaasnevad takistused on alati ületatavad.
  • Kui keegi arvab ,et sa ei suuda oma eesmärke täita… ära muretse, ta räägib tegelikult enda võimetest, mitte sinu.

5 nõuannet parema elu saavutamiseks

  • Rutiin on küll tüütu, aga parim töövahend edu saavutamiseks.
  • Väldi hommikuti või päeva jooksul negatiivsete uudiste lugemist ja kuulamist. Keskendu ainult sellele, mis sind naerma ajab või tuju paremaks teeb.
  • Ära raiska oma aega vaidlemisele sotsiaalmeedias võõrastega. Selle ajaga jõuad hoopis rahulikult ühe 40-minutilise trenni teha.
  • Kõige olulisem on alati pere, kõik muu on teisejärguline.
  • Kuula alati teiste nõuandeid. Analüüsi ja kaalu neid, aga lõpuks tee ikka nii nagu sulle sobib!