HÕBEALLIKA looja Silver Laas jagab 7 head mõtet elu kohta

FOTO
Foto: Jane Vogt

Massaaži- ja teraapiastuudio Hõbeallikas looja Silver Laas peab elus kõige olulisemaks armastust kõigi ja kõige vastu. Tema sõnul on elu nii lihtne ja kerge, kui inimene ei ole kade, elab oma elu ja teeb seda, milles kõige kindlam on.
Käesoleva aasta alguses avas Silver Laas Narva maanteel massaaži- ja teraapiastuudio Hõbeallikas, kus hetkel pakub peamiselt erinevaid massaaže ja biodünaamilist hingamist.

Lomi Lomi Nui massaaž tegeleb nii haiguse põhjuse kui ka tagajärjega

Hawaii massaaž Lomi Lomi on üks suurepärastest massaažiliikidest, mis tegeleb üheaegselt nii haiguse põhjuse kui ka tagajärjega ning sobib toetama iseeneslikku tervenemisvõimet. Lomi Lomi on Hawailt pärit templi stiilis kehatöö, mida algselt praktiseerisid Kahunad (meistrid) oma templites selleks, et iseennast transformeerida ja tasakaalu viia. Lomi Lomi massaaži alguses tehakse alati taotlus spetsiaalselt inimese tervendamiseks ja tema tervise heaks. Lomi Lomi massaaž vabastab blokeeritud ja allasurutud tundeid – tegeleb lisaks füüsiliste probleemide lahendamisele ka nende emotsionaalsete põhjustega. Lomi Lomi massaaži alguses tehakse alati taotlus spetsiaalselt inimese tervendamiseks ja tema tervise heaks. Käsi, küünarnukke ja küünarvarsi kasutatakse dünaamiliste, sügavate, pikkade liigutuste tegemiseks, mis matkivad ookeanivee mõõna, tõusu ja voolamist. Massaaž baseerub traditsioonide kohaselt Huna filosoofial, mille õpetusekohaselt ringleb maailmas eluandev energia „mana“. Otseselt tõlgituna tähendab seevajutama, aga ka lööma - „rahuloleva kassi pehme puudutus“. Sõna „lomi“ kahekordne kasutus annab massaažile mitmekordse jõu ning näitab ühtlasi selle erilisust.

Silveri sõnul ei saa Lomi Lomi massaaži teha inimene, kes ei ole ise armastuses puhas. See tunne tekib aga siis, kui oled õige massööri juures ja energiad sobivad kokku. „Ma ei oska seda paremini kirjeldada, seda peab ise tundma. Kui sa seda tunned, siis saad aru, milles seisneb erinevus. Ma üldjuhul ei ole olnud elus suur massaaži nautleja. Olen olnud selle mõttega, et saan ise hakkama ja mul pole massaaži vaja. Aga nii kui sain Lomi Lomi tunda, siis armusin sellesse. Ma naudin, kui seda tehakse mulle ja ka siis kui ma pakun seda. See annab nii võimsa energia,“ sõnab Silver ise Lomi Lomi Nui massaaži kohta.

Sügavalt lõdvestav ja teraapiline MER massaaž

MER tähendab lihas-sidekoe energeetilist vabastamist. Oma aeglases mediteerivuses kujutab MER endast sügavat ja tugevat kehatööd, mis vabastab kehasse kinnistunud asendimustreid ning lukustunud emotsioone. MER kombineerib omavahel liigespingete vabastamise ja energia tasakaalustamise ning süvalihaste- ja sidekoemassaaži. Seejuures moodustavadki teraapia ideoloogilise tuuma just teadlikkus, kaastunne ja meditatiivsus. Sügavalt lõdvestav ja teraapiline MER-kehatöö aitab taastada füüsise ja meele tasakaalu, parandada rühti ning lahustada psüühikasse juurdunud kinnihoidmismustreid, mis tekitavad lisaks pingetele kehas ka valu. 

MER massaaži on Silver nüüdseks praktiseerinud ja õppinud pea aasta ning võib omast kogemusest öelda, et see on fantastiline. “See on mulle nii hingelähedane ja nii kui ma seda ise kogesin, ma tundsin, et see on mulle ja mulle meeldib seda edasi anda. MER massaaž on sidekoe massaaž, mis vabastab traumadest ja pingetest. Inimesed on töö ja kõige muuga seoses mitte väga liikuvad, sidekude jäigastub ja seal tekivad igasugused erinevad probleemid. Et sidekude oleks elastne, on seda vaja lahti voolida, lahti sulatada ja saada uuesti tagasi elastsus,” räägib ta.

Elujõudu suurendav biodünaamiline hingamine

Biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise süsteem® (BBTRS®) on uus lähenemine kehale orienteeritud tervendamises. See põhineb spetsiaalsete hingamismustrite kombineerimisel terapeutilise teadliku liikumise ja tantsuga, spetsiaalsete puudutuste- ja kehatöö tehnikatega, keha tuuma pinge vabastamise harjutustega, õrnal emotsioonide vabastamise ja meditatsiooni praktikate oskusliku kombineerimisega.

Biodynamic Breath & Trauma Release System® on välja kasvanud Wilhelm Reich’i terapeutilisest lähenemisest pehmetele kudedele ja Peter Levine trauma tervendamise mudelitest. Süsteem baseerub kehasse ja mõttemustritesse kinni jäänud pingekollete tuvastamisel.

Silverile endale meeldib biodünaamilise hingamise puhul selle ülesehitus ja teada saada, miks inimene tema juurde üldse jõudis ja mida seansilt ootab. „See annab mulle võimaluse inimese kohta infot teada saada ja panna kokku parema pildi, kuidas talle läheneda. Biodünaamilise hingamise puhul on oluline ka kehatöö ning rahu ja turvatunde loomine – et inimene teaks, kes temaga seal ruumis on ja kes turvalisuse loob. Võib öelda, et tänu hingamisele julgen aina rohkem elurõõmsamalt elada, naerda, tantsida,“ lausub ta.

Silveri 7 head mõtet elu kohta:

·       Soovin, et inimesed elaksid rahus ja armastuses. Naudiksid, seda mis neil on ja liiguksid oma unistuste suunas

·       Soovin, et inimesed innustaksid ja tõstaksid teisi. See on nii vajalik, sest nii paljud inimesed on tupikus. Neil on head ideed, aga neil on hirm, sest ühiskond on nad kinni materdanud. Võta julgus kokku ja tee see samm, mis sind oma unistustele lähemale viib. Elu on nii üürike, et lasta asjadel venida.

·       Ma ei tee kunagi midagi sellist, mida ei taha, et mulle tehakse. Mõtlen alati ette kas mulle endale see sobiks kui keegi minuga nii käituks. Tee seda, mida tahad, et ka sulle tehakse.

·       Ära ole kade mitte kellegi ega mitte millegi peale ja ära himusta kellegi teise vara.

·       Ole maksimaalselt siiras ja otsekohene. Kui midagi on, siis räägi välja. Ära ole siiski valusalt otsekohene, sest inimesed on pelglikud ja kipuvad kiiresti kaitsesse asuma. Proovi aru saada kuhu maani on mõistlik olla otsekohene. Elu on nii lihtne, kui oled sina ise.

·       Liigu elus alati edasi. Ära jää toppama ega jää ootama õiget aega, vaid riski ja liigu sammhaaval oma unistuste suunas.

·       Armasta! Armastus kõigi ja kõige vastu on väga oluline. Kui lihtne ja kerge on elu siis, kui sa ei ole kade, elad oma elu ja teed seda, milles oled kõige kindlam.