HUAWEI BAND 6 võimas uus aktiivsusmonitor on võrreldav nutikelladega

Buduaar

Aktiivsusmonitoride kasutamine on viimastel aastatel hüppeliselt kasvanud, sest nii pandeemia kui sportimisvõimaluste piirangud on kasvatanud inimeste soovi ise igapäevaselt oma tervisenäitajaid jälgida. Huawei uus aktiivsusmonitor Band 6 pakub selleks varasemast veelgi rohkem võimalusi.

Tehnoloogiaeksperdi ja Huawei koolitusjuhi Jekaterina Mishina sõnul on erinevate tehnikavidinate kasutus kasvanud viimastel aastatel selgelt just tervisenäitajate jälgimise eesmärgil. “Lisaks noortele, kes on uutest võimalustest tehnika vallas väga teadlikud ja oskavad täpselt oma vajadustele vastavaid seadmeid valida, on selgelt näha aktiivsusmonitoride kasutamise kasvu ka vanema generatsiooni seas, kes ei vaja igapäevaselt nii palju nutikelladega seotud ärifunktsioone kuivõrd aktiivsusmonitoridega jälgitavaid tervisenäitajaid,” kirjeldab Mishina.

Tervisenäitajate jälgimine uuel tasemel

Aktiivsusmonitoride viimase aasta 20-protsendilise kasutamise kasvu üks peamine põhjus on olnud koroonaviirusest tingitud globaalne meditsiiniline kriis ning tähelepanu tervisenäitajatel, aga ka piirangud sportimisvõimalustele ja tarbijate vajadus leida rohkem viise oma tervisenäitajate iseseisvaks monitoorimiseks.

“Kõige enam jälgitakse rahvusvaheliste uuringute põhjal oma randmelt jooksu-, rattasõidu ja teiste spordialadega seotud tulemusi. Neile järgnevad südamerütmi, uneandmete ja muude tervisenäitajate jälgimise kasutusstatistika,” kirjeldab Mishina, kelle sõnul muutus näiteks koroonatingimustes eriti aktuaalseks ka vere hapnikusisalduse mõõtmise võimalus ning hoopis stressitasemega seotud info jälgimine. “Kõik need võimalused on Band 6 aktiivsusmonitoril olemas ning sealjuures monitoorib seade kriitilisi andmeid pidevalt, mitte ainult seadet selleks spetsiaalselt avades, ja annab nende ebatavalistest seisust kasutajale hoiatuse.”

Nii näiteks saab Mishina sõnul Band 6-st põhjaliku ülevaate ka oma uneharjumustest, mille kohta pakub aktiivsusmonitor lisaks kokkuvõtetele rohkem kui 200 soovitust une kvaliteedi parandamiseks.

Sadakond treeningprogrammi

Lisaks tervisenäitajate kuvamisele pakub Huawei Band 6 aktiivsusmonitor tugevat konkurentsi tuntud spordikelladele, sest seadmes on võimalik valida 96 erineva treeningrežiimi vahel. “Sealjuures pakub mudel treeningute järgselt põhjalikke graafilisi kokkuvõtteid ning võimaldab seada eesmärke, mille püstitamist nii seadmelt kui sellega ühilduvalt mobiilirakenduselt jälgida,” kirjeldab Mishina.

Kuni 2 nädalat kestev aku

Band 6 aktiivsusmonitori mudeli eripära seisneb Mishina sõnul äärmiselt vastupidavas akus, mis võimaldab tavarežiimil jätta laadimiste vahele kuni 14 päeva ja tiheda kasutamise korral 10 päeva. “Samas on võimalik ainuüksi 5 minuti laadimisega lisada seadmele kuni 2 päeva jagu aku kestvust juurde,” märgib Mishina.

148% suurem ekraan

Oluliseks uuenduseks võrreldes varasemate Huawei aktiivsusmonitoridega on ka Band 6 mudeli 148% suurema ekraan, mis võimaldab näha seadmelt korraga rohkem infot. “Kui esialgu olid aktiivsusmonitorid ilma ekraanideta, siis tänapäeval sarnanevad need ekraanide poolest pigem nutikelladele. Sealjuures teeb Band 6 ekraan silmad ette nii mõnelegi nutikellale, sest võimaldab kasutajal ühe vaatega korraga palju infot saada – olgu selleks siis treeningu kestuse ja tulemuste kohta või hoopis näiteks fotosid vaadata,” selgitab Mishina seadme edasiarenguid 1,47-tollise ekraani näitel ning lisab, et värvikireva ekraaniga korpuse külge saab kasutaja lisada ka oma maitsele vastava rihma.

Aktiivsusmonitor tõelistele veespordi harrastajatele

Aktiivsusmonitorid on muutunud tänapäeval üha veekindlamaks, kuid sageli pole tarbijad Mishina sõnul kursis, et mudelite veekindluse tasemed on erinevad. “Seadmeid valmistatatakse nii vihma-, pritsme- kui ka täielikult veekindlatena. Vastavad veesurvekindluse tähised on sealjuures 1 ATM, 3 ATM ja 5 ATM. See tähendab, et kui aktiivsusmonitori kasutatakse pigem välistes tingimustes, tasub valida mudel, mis peab vastu ka tugevamale veesurvele,” soovitab ta.

Hiljuti turule tulnud Band 6 omab 5 ATM ehk täielikku veekindlust, mis tähendab, et seade sobib ka veespordi harrastajale. “Nii saab jälgida enda sportimist ja tulemusi ujudes või veepalli mängides, aga samas joosta ka vihma korral ega pea seadet ära võtma isegi duši alla minnes,” kirjeldab ta ja lisab, et saabuva suve ootuses on see kindlasti kasulik.

“Täna on tõesti juba üsna keeruline nutikellal ja aktiivsusmonitoril vahet teha olukorras, kus mõningaid uusi aktiivsusmonitoride mudeleid eristab näiteks vaid GPS-i kasutusvõimaluse või muusika juhtimise puudumine, sest muud funktsioonid ja teavitusvõimalused on neil sarnased nutikelladele,” tõdeb Mishina hiljuti turule tulnud Band 6 aktiivsusmonitori põhjal.

Rohkem infot ja fotosid Huawei Band 6 aktiivsusmonitori kohta: https://consumer.huawei.com/ee/wearables/band6/