KOLM toredat mõtet, kuidas lastega koos nädalavahetust veeta

FOTO
Foto: Kadri Valsberg

Müramistreenerina töötanud laste metsasünnipäevade korraldaja Illimar Pilt on mees, kes fännab täiel rinnal isadust. „Kvaliteetaeg lastega on mulle, minu kaasale ja meie lastele väga oluline,“ ütleb ta. Pilt jagab kolme toredat mõtet, mida lastega juba sel nädalavahetusel ette võtta.  

Kodune kohvik

Ilus suveilm soosib õues kohviku korraldamist. Kui pole soovi külalisi kutsuda, miks mitte sööma kutsuda karvased mänguloomad, kes pole tükk aega oma korvidest tuulduma saanud.

“Vikerkaare Karul oli sünnar ja kohale oli kutsutud parimad sõbrad seda märkimisväärset päeva tähistama. Isegi mina ja Nanobeebi saime kutsed. Kohvikus oli elav muusika. Lisaks pakuti magustoidu kõrvale peamassaaži. Loomulikult tuli ka väikseid viperusi ette. Küll sai köögist naerusool või triibulise sebra piim otsa. Ja eks perenaine pidi jälle turukoti selga võtma ja poodi põrutama,” räägib isa ühest korrast, mil nemad kodukohvikut tegid.  

Lastedisko

Pilt selgitab, et tema sõber Tiit Trofimov korraldab juba mitmendat aastat alkoholivabasid diskosid, nime all ekstaatiline tants. Tihti soovivad vanemad oma lapsi nendele üritustele kaasa haarata. Paraku segab see lapsevanemal täieliku tantsu nautimist ja kohalolu. Aga miks mitte korraldada ka kodune tantsupidu, kus terve pere ennastunustavalt tantsib!

Peitusemäng läheb alati asja ette!

Vana hea klassika – peitusemäng. Pilt tunnistab, et see mäng läks neil üsna lappama. Plaan oli teha tunnike enne magamaminekut peitust, aga läks pool tundi ülegi. Tegelikult oleks veelgi kauem see mäng kestnud, kui ema poleks neid korrale kutsunud ja tähelepanu kellale osutanud.

Merrum ja Elanora peitsid ennast ning isa Nanoga otsisid. Elanora ei saanud kuni lõpuni asjale pihta, et peab olema tasa ja ei tohi ennast reeta. Iga kord, kui isa ütles, et tuleb, karjus Noona vastu: “Ma olen siin!”

Loomulikult reetis ta pidevalt ka Merrumi asukohta. Poole mängu pealt tehti selline reegel, et plikad peavad end eraldi tubadesse peitma ja vot siis läks asi alles põnevaks. Merrum sai ennast ulmelistesse kohtadesse peita ega pidanud temagi lõpuni vastu ja väike kihistamine reetis ta mitmeid kordi.