KVALITEETAEG lastega! Kuidas käepäraste vahenditega lastele lõbus päev korraldada?

FOTO
Foto: Kadri Valsberg

Selleks, et lastega kvaliteetselt koos aega veeta, ei pea ilmtingimata külastama kalleid seiklusparke või batuudikeskuseid. Ka koduste käepäraste vahenditega annab võsukestele üks tore päev korraldada. Müramistreenerina töötanud laste metsasünnipäevade korraldaja ja kolme lapse isa Illimar Pilt annab nõu, kuidas seda teha.

Voltimine paneb fantaasia tööle

Kõikvõimas internet on täis erineva raskusastmega voltimisõpetusi. Illimar valis koos lastega mõned ägedamad välja ja kukkusidki voltima. „Minu soovitus on, et kui tahad lapsega koos origamitada, siis proovi ise mõned tegelased läbi. Vali neist välja kõige lihtsam ja alusta sellest. Võtsin küll alustuseks 20 kõige lihtsamat laste origamit, kuid nii mõnegi pidin ka ise pusima. Lapsel võtab kohe alguses isu ära kui asjal jumet pole. Kui Merrum avastas, et tal tuli esimene päris ise tehtud kalake kenasti välja, oli tal juba tuhin sees, et järgmise taseme kallale asuda,“ selgitab ta.

Krutskeid täis kool

Kuna Illimar pole kunagi olnud suuremat sorti koolifänn ja tuim tuupimine polnud tema rida, otsustas ta koos lastega teha krutskeid täis kooli, mis läbi lusti ja mängu oleks ka õpetlik. „Alustasime värvimatemaatika tunniga, mis tegelikult läks sujuvalt üle vikerkaare anatoomiaks. Sealt edasi tuli Heavy Metal muusikatund kergete balleti elementidega. Kui kõrid olid lahti lauldud, algas meil Lustitähtede elluäratamis tund. Kirjutasime erinevad tähed välja ja panime nad oma elu elama. Ei saanud sellel koolipäeval kuidagi vahele jätta sihverplaadi tundi. Koolipäev lõppes Onu Leopoldi stiilis võimelemisekärbeste sumina tunniga. Merimee lemmiktundideks osutusid vahetunnid. Kohe näha, et oma isa laps! Need olid ka minu lemmar tunnid koolis,“ sõnab ta.

Poe mängimine õpetab ka rahaga ümber käima

Illimar otsustas koos lastega avada külapoe, kus oli müügil kõike – alates Kirde saiast kuni nr. 25 mutrivõtmeni välja. Parasjagu oli ka kaisuloomadel palgapäev olnud ja tegelastel rahast taskud punnis. „Tõelise ärinaisena ei saanud Merrum sellist võimalust kasutamata jätta. Aitasime Merrumil poe avada. Hinnad olid seal väga mõistlikud ja isegi allahindlust pakuti. Seda küll näo ja tutvuse järgi. Kliendid jäid viisaka teenindusega väga rahule ja lubasid kindlasti veel poodi külastada,“ lausub Illimar.