Lauri Hermanni suvesoovitused: viibi palju väljas, tee trenni õues ja reduta metsas

.
Foto: Ardo Kaljuvee

Raadiohääl ja meelelahutusärimees Lauri Hermann räägib, et tema lemmiktegevuseks on käia lapsepõlve radadel ja ta püüab igal suvel kolada kunagises maakohas kus elas tema vanaema. „Mulle meeldivad väikesed ja rahulikud paigad. Redutan pigem metsas või marjapõõsaste vahel,“ sõnab Lauri. Ühe asjana kavatseb mees ujuma õppida.

Lauri sõnab, et tema jaoks kestab suvi seni kuni on sooja ilma ja lemmikaastatel naudib ta suve isegi septembris ja oktoobris. Ta leiab, et suve pikkus on puhtalt isikliku tunnetuse ja suhtumise küsimus. „Tööasjades jagan oma puhkusenädalad samuti nii juunisse, augustisse kui ka natuke septembrisse-oktoobrisse. Õnneks olen suuresti oma aja peremees ning sedasi annab vahel isegi käigu pealt miskit ootamatut improviseerida. Üks konkreetsem asi terendab aga just septembri lõpus pärast mu sünnipäeva. Plaanime pundiga Saksamaale vutti vaatama minna. Näljased jalkafännid tahavad tipptasemel jalgpalli ikka lähedalt ja oma enda ninaga nuusutada. See melu, mis Saksamaa staadionitel kodumängude ajal toimub, on lihtsalt vapustav. Enne seda olen igas mõttes truu Eestimaa suvele - siin on suvel parajalt soe ning rohelust ja randa jagub kõigile,“ räägib ta.

„Mulle meeldivad väikesed ja rahulikud paigad – rahvamöllust hoian eemale.“

Lauri lemmiktegevuseks on käia lapsepõlve radadel ja ta püüab igal suvel käia kolamas oma kunagises maakohas, kus elas tema vanaema. Ta selgitab, et alati on nii huvitav tunnetada, kui väike paistab kõik praegu võrreldes lapsepõlve aegadega. „Samas on need kohad jälle nii tuttavad ja tajun seda alati kui ajareisi kaugesse minevikku. Nii palju on muutunud, kuid mõned hooned ja metsatukad on ikka sama koha peal kus vanasti. Mulle meeldivad väikesed ja rahulikud paigad. Rahvamöllust hoian eemale,“ sõnab ta ja lisab, et pole ka suur rahvaüritustel kolaja. On harv juhus, kui Lauri satub jalutama mõnele laadale või festivalile. „Seega pigem redutan metsas või marjapõõsaste vahel. Merevett ja laineid naudin võimalusel Narva-Jõesuus, kus laiub kilomeetreid kuldset liivaranda ning saab ennast mõnusasti kõigist eemal ära parkida. Privaatne suvenauding,“ lausub ta.

Kuna raadiohääl veel ujuda ei oska ja teeb oma ujumisajastul alles esimesi tõmbeid ning jalavibutusi, siis ujumiskoha valikul ta väga pirtsakas ei ole. Tema jaoks on peamine, et ei läheks liiga kiiresti sügavaks ja põhi oleks stabiilne. Samuti ei tohiks vesi liialt külm olla. „Kui asi juba rohkem käpas, eks siis tekib tõenäoliselt ka see naudinguefekt ja hakkad rohkem valima, kus või kuidas kulged. Praegu vaatan, et vee peal püsiks ja oma meetrikesed edasi liiguks. Ujumisõpetust olen saanud peamiselt Saadjärves. Tõelise eestlasena on sel suvel isegi Pärnu rannas ära käidud, kuid selline „kilud karbis" variant pole just minu esimene eelistus. Meeldib ka Võrtsjärve ääres sulistada. Seal on juba lapsepõlvest tuttav kaunis koht Vaibla,“ räägib ta.

Lauri kavatseb olla suvel nii palju kui võimalik õues ja kui on isu välja saada, siis ei takista teda ka vihm. Samuti kavatseb ta kokku saada oma lapsepõlvesõbra Reinuga. „Autos reisib minuga kaasas ka pall, mida ikka ja jälle patsutan ja korvi viskan. Õnneks on tasemel palliplatse üle Eesti väga palju. Ennevanasti tuli leppida mõne viltu väänatud korvirõnga ja auke täis asfaldiga ning mingit suuremat pallimängu mõnu sealt ei saanud. Tänapäeval on inimeste suhtumine muutunud ning lagastamist on vähem. Spordiplatsid püsivad reeglina viisakad ja töökorras,“ lausub Lauri.

Lauri Hermanni soovitused suveks!

·       Viibi palju väljas.

·       Käi lapsepõlvekodus ja kola maakohtades.

·       Kohtu vanade sõpradega.

·       Tee sporti õues.

·       Reduta metsas.

·       Vali lihtsalt olemiseks rahulikke kohti.