MIKS ja KUIDAS elada rahus ja rõõmus 

Mitsch Kohn
Mitsch Kohn — FOTO: Eross Mariann

14. aprillil toimub kultuurikeskuses Kaja tervendav muusikaline tseremoonia I AM ALIVE. Üles astub ka Saksamaalt pärit Mitsch Kohn, kes nimetab end muusikuks, reisijaks, avastajaks, isaks, pojaks, abikaasaks, armastajaks, mõtlejaks. Mitsch on võtnud enda eluteeks hoida muusikuna ruumi, et kõik saaksid sügavama kogemuse. Ta usub, et maailm vajab praegu inimesi, kes on avatud oma sisemisele tõele ning võtavad enda eest vastutuse – ühiskond seisab tugevatel ja hoolivatel inimestel, kes teavad, kes nad on ning toetavad teisi.

Ole muutus, mida soovid maailmas näha

Mitsch arvab, et maailmas toimuv sunnib meid aina enam endasse vaatama ning kasvama – olema muutus, mida soovime maailmas näha.

Ta on kindel, et me saame õppida ning olla ise rahu. Kuidas seda saavutada? Mitschi sõnul ennast paremini mõistes ning aru saades, mis eraldab meid rahust ja hoiab meid enda egos. „Kui me leiame ühenduse, on otsustamine lihtsam. Siis me tunneme ega süüdista enam kedagi,“ arvab ta.  

Ta usub, et just muusika aitab meil jõuda tõeni enda see – kõik meie ümber on vibratsioon ja kõla. Ning heli luues mõjutame väga oma energiavälja. Muusika võimendab kõike – emotsioone, tundeid, rõõmu, hirmu, kõrget vibratsiooni, aga ka halba. Viimane tähendab, et muusika ei muuda tingimata maailma paremaks paigaks. Kuna see on nii võimas tööriist, kasutatakse muusikat ka kurjasti ära. Aga kui seda tööriista kasutada hästi, muudab see maailma paremaks kohaks.

Kuidas saavutada õnn?

Õnn oleneb Mitschi sõnul sellest, kas me ise otsustame vaatamata kõigele elus olla õnnelikud. Ta toob välja, et kui me oleme õnnetud, ei võta võta me vastu seda, mida elu meile pakub. Ka kehva päeva üle võib rõõmustada ja olla avatud heale, mida esmapilgul ehk ei näe.

Samas tasub lasta endal ka olla õnnetu. Maksab olla enda suhtes aus ja aktsepteerida, et elus ei ole midagi püsivat – on väiksed ja suured lained ning iga lainega on võimalus näha varjatud mustreid ja alla surutud emotsioone, neid aktsepteerida, alistuda, minna lasta ja armastada.

Meelespea!

  • Maailm vajab praegu inimesi, kes on avatud oma sisemisele tõele!
  • Ühiskond seisab tugevatel ja hoolivatel inimestel, kes teavad, kes nad on ning toetavad teisi.
  • Õnn oleneb sellest, kas me ise otsustame vaatamata kõigele elus olla õnnelikud.
  • Ka kehva päeva üle võib rõõmustada ja olla avatud heale, mida esmapilgul ehk ei näe.