Reklaam sulgub sekundi pärast

Millistest etappidest koosneb OSHO Dünaamiline Meditatsioon®?

FOTO
Foto: Kiur Kaasik

4.-7. augustil toimub Adila puhkekeskuses Ühenduses High on Life Festival, kus jagavad oma töötubasid ja esinemisi nii Eesti kui ka välismaa teadlikkuse, enesearengu, suhete ja tantra õpetajad. Laura Valk juhendab festivalil OSHO Dünaamilise Meditatsiooni® töötuba. Millistest etappidest aga OSHO Dünaamilise Meditatsiooni® tunniajane praktika koosneb?

Esimene staadium: 10 minutit ehk kaootiline hingamine läbi nina

„Luba hingamisel olla intensiivne, sügav, kiire, ilma rütmita, ilma mustrita ja keskendu alati väljahingamisele. Keha hoolitseb sissehingamise eest. Hingamine läheb sügavale kopsudesse. Tee seda nii kiiresti ja tugevalt kui saad, kuniks saad sõna otses mõttes hingamiseks. Kasuta oma loomulikke kehaliigutusi, et aidata energial tõusta. Tunne seda tõusmas, aga ära lase sellest esimeses staadiumis lahti,“ selgitab Laura.

Teine staadium: 10 minutit ehk plahvata

„Lase lahti kõigest, mille peab välja viskama. Järgi oma keha. Lase oma kehal väljendada kõike, mis seal on. Mine totaalselt hulluks. Karju, nuta, hüppa, peksa, raputa, tantsi, laula, naera, püherda maas. Ära hoia midagi tagasi ja hoia oma kogu keha liikuvuses. Natukene näitlemist tihti aitab alustamisel. Ära kunagi luba oma mõistusel segada sinna protsessi. Mine hulluks teadlikult. Ole totaalne,“ õpetab Laura.

Kolmas staadium: 10 minutit ehk enese väsitamine

„Käed kõrgel üleval, hüppa üles ja alla, karjudes mantrat: „Huu!Huu!Huu!" nii sügavalt kui võimalik. Iga kord kui sa maandud oma täisjalgadele, lase sellel helil kloppida sügavalt sinu seksuaalkeskust.  Anna kõik mis sul on - väsita end täielikult,“ räägib Laura kolmandast staadiumist.

Neljas staadium: 15 minutit ehk STOP

„Jäätu kus iganes sa oled, mis iganes asendis sa oled. Ära kohenda oma keha mitte mingil moel. Köha, liigutus, ükskõik mis, häirib energia liikumist ja kogu pingutus kaob. Vaatle kõike mis toimub sinuga,“ lausub Laura.

Viies staadium: 15 minutit ehk tähista

„Muusika ja tantsuga väljenda kõike, mis seal on. Kanna oma elulisust endaga terve päeva jooksul,“ õpetab Laura.

Terapeut selgitab, et esimene etapp aitab kehasse tulla ja meele maha rahustada, teises etapis saab üles tõstetud energia abil ennast väljendada ja kõik seni alla surutud ning väljendamata emotsioonid või pinged välja elada. „Tihti on nendeks alla surutud emotsioonideks ja teemadeks näiteks kurbus, viha, tuimus, rõõm, lapsemeelsus, oma hääle kuuldavaks tegemine, erinevad lapsepõlvetraumad, abitus jm. Rahvakeeli jätame kõik sotsiaalsed normid ja viisakused ukse taha ning läheme hulluks! Väljendame kõike, mis vajab väljendamist,“ sõnab ta.

Kolmandas etapis on Laura sõnul pärast eelmise osa hullumeelsust ja võibolla ka nutmist, võimalik oma vägi tagasi võtta keskendudes alakõhule ja „Huu! Huu! Huu!“ hõikamisele. „Lisaks aitab hüppamine koos kandade põrutamisega kehast lahti vabastada erinevad pinged ja blokeeringud. Neljandas osas ära jäätudes tuleme täielikku vaikusesse ja kohaolusse, vaatleme käte üleval hoidmisega esile tulevaid emotsioone ja mõtteid ning oleme ühenduses kehaga, lõdvestudes raskusesse. Viimases osas leiame endas üles rõõmu ja tähistamise ning võimendame neid tundeid läbi tantsimise. Viimased kaks staadiumit kestavad 15 minutit ja 15 minutit, sest elus olemise tähistamine on täpselt sama oluline nagu töö traumade ja alla surutud emotsioonidega,“ sõnab ta.