NIPINURK: 10 soovitust, kuidas jõuda oma unistuste koduni!

Karen Härms
Karen Härms

Monika Kuzmina

Kodu on koht, kus veedame enim aega ja kus peab end tundma mõnusalt ja turvaliselt. Kuid unistuste kodu leidmine ei pruugi alati olla nii lihtne. Kinnisvaramaakler Jana Kivi annab 10 nõuannet, kuidas päriselt oma unistuste kodu leida.

Hakka unistama!

Ilma naljata! Kui hakkad unistama, võid tulla asjade peale, mille peale poleks ratsionaalselt mõeldes ehk tulnudki ja mis võivad olla koduvalikul väga olulised.

Kui oled pereinimene, kaasa koduotsingusse elukaaslane, aga jäta kõrvale väikesed lapsed

Tihti tuleb ette, kus 3-aastane põrutab jalaga vastu maad ja ütleb, et talle ei meeldi tuba/maja/korter ja ta ei tule siia elama! Kivi paneb südamele, et 3-aastased ei tohiks kohe kindlasti koduostuotsuseid teha. Tore näide oleks, kui laps soovib Kadrioru lossi ja vot ainult seal oleks ta rõõmus!

Lõppeks on laps õnnelik just seal, kus on õnnelikud tema vanemad.

Ole valmis ise käsi külge panema

Kui su unistuste kodus peaks olema puitpõrand, aga vaadatud kodus on ainsaks miinuseks laminaat, mõtle, kas oleksid võimeline põrandad ise vahetama. Proovi emotsioon kõrvale jätta ja mõtle, kas see oleks seda nii ajaliselt kui rahaliselt väärt ja kas oleksid nõus seda tööd tegema.

Jäta emotsioonid kõrvale, ole ratsionaalne!

Väga harva on mõnes majas või korteris kõik nii nagu ostja seda soovib. Pigem tasub mõelda, mida saaks teha, et muuta see just omaenda koduks.

Hinga seda kodu!

Nuusuta kodu lõhna. Väga oluline on uues kodus tunda, et saad seal rahulikult hingata, kõrvus ei vilise ventilatsiooniseadmeid ega ole ebameeldivat lõhna. Puitmaja kvaliteedi kohta võid ninaga samuti infot saada, sest puiduhaigused lõhnavad iseloomulikult.

Tuleta endale meelde, mis on sind alati end hästi tundma pannud

Olgu selleks värvid, temperatuur, vaated, lõhnad… Tuleta meelde ja mõtle, kuidas saaks seda kõike oma koju luua.

Vajadusel kasuta professionaalide abi

Küsi nõu sisekujundajatelt, ehitajatelt, remondimeestelt, pangatöötajatelt ja maakleritelt. Ehk on viimasel häid lahendusi pakkuda?

Aruta oma soove valjul häälel

Kuuldes oma mõtteid reaalselt sõnastades võid aru saada, et ehk mõni sinu soov ei olegi nii vajalik. Ehk oled “üle mõelnud”?

Tekita arutelu

Kui tekitad arutelu, leiad inimesi, kes saavad sind aidata ja ehk pakuvad lahendusi, mille peale sa ise tulnud ei ole. Kindlasti ära kuula negatiivsete ja teadmatute soovitusi – nii võid leida end hoopis pisiasjade pärast närveerimas.

Soovi tõeliselt, et leiaksid oma unistuste kodu

Soovi seda kogu südamest! Tihti loobutakse oma unistustest, kui näiteks pangast ei pakuta piisavat laenusummat. Aga unistused täituvad vaid siis, kui neid kogu südamest soovid!