NIPINURK: Illimar Pilt annab nõu, kuidas korraldada lastega üks äge matk

Monika Kuzmina

Kadri Valsberg

Müramistreenerina töötanud laste metsasünnipäevade korraldaja Illimar Pilt sõnab, et loodus on väga inspireeriv ja inspireeriv ja kui lapsi natuke kaasa aidata, hakkavad juhtuma igasugused õpetlikud ja maagilised lood. “Minu südamest soovitus on, et minge kindlasti metsa! Eestlased on juba kord metsarahvas,” annab ta nõu.

Onniehitus meeldib igale lapsele

Metsas saab lisaks matkale teha igasuguseid muid ägedaid tegevusi, näiteks ehitada onni. Pilt meenutab, et tema oli lapsena suur onnimeister. “Loomulikult sai neid oskusi nüüd ka tütardega ja Katu vennapoja Ramsesega jagada. Püstitasime metsa ühe mõnusa elamise, kuhu saavad tulla üüriliseks kitsekesed ja rebased, kui me parasjagu ise seal ei viibi,” toob ta näiteks ühe enda pere matkapäeva.

Matka võib lõpetada piknikuga ja küpsetada tokisaiasid. Õhtul on eriti maagiline jalutada metsast välja maagiliste laternate valguses.

Tokisaiad teevad matka eriti ägedaks

“Mitte ükski matk ei läinud minu lapsepõlves arvesse, kui lõkke peal jäi tokisai küpsetamata. Millegipärast pole täna enamus inimesi sellest midagi kuulnud,” märgib Pilt.

Ta kinnitab, et igale lapsele meeldib oksaga lõkkes susida. Okste külge saab panna jupp tainast ja tokisaiad ongi valmis. “Isetehtud asjadel on hoopis teine maagiline mekk küljes,” soovitab ta proovida.