NIPINURK: KOLM ÄGEDAT asja, mida koos lastega teha

NIPINURK: KOLM ÄGEDAT asja, mida koos lastega teha
Kadri Valsberg

Müramistreener ja laste metsasünnipäevade korraldaja Illimar Pilt soovitab kolme ägedat asja, mis kindlapeale lastele meeldivad ja tekitavad kogu perele mõnusaid elamusi.

Korraldage kodune kohvik

Ühel päeval pani Pilt koos perega kohviku püsti. Karvased mänguloomad polnud enda korvidest juba tükimat aega välja tuulduma saanud, seega juhatas ta ise lapse selle mõtte peale.

”Vikerkaare Karul oli sünnar ja kohale oli kutsutud parimad sõbrad seda märkimisväärset päeva tähistama. Isegi mina ja Nanobeebi saime kutsed. Kohvikus oli elav muusika. Lisaks pakuti magustoidu kõrvale peamassaaži. Loomulikult tuli ka väikseid viperusi ette. Küll sai köögist naerusool või triibulise sebra piim otsa. Ja eks perenaine pidi jälle turukoti selga võtma ja poodi põrutama,” muljetab isa.

Lastedisko ehk Laste Ekstaatiline Tants

Pilt selgitab, et tema sõber Tiit Trofimov korraldab juba mitmendat aastat alkoholivabasid diskosid, nime all ekstaatiline tants. Tihti soovivad vanemad oma lapsi nendele üritustele kaasa haarata. Paraku segab see lapsevanemal täieliku tantsu nautimist ja kohalolu. ”Seega tuli Tiit idee peale, et teeks õige lastele oma ürituse. Mind kaasas ta lapsi soojaks tantsutama ja muidu trilli ning tralli tegema. Merimee algus ei läinud käima, aga nagu eestlasele kohane, siis lõpus ei saanud pidama. Selleks ajaks, kui teised lapsed kõik tühjaks olid ennast karanud, läksime meie tütrega möllama, nii et higi lendas,” räägib ta.

Aga miks mitte korraldada ka kodune tantsupidu, kus terve pere ennastunustavalt tantsib!

Vana hea peitusemäng

Vana hea klassika – peitusemäng. Pilt tunnistab, et see mäng läks neil üsna lappama. Plaan oli teha tunnike enne magamaminekut peitust, aga läks kõva pool tundi ülegi. Tegelikult oleks veelgi kauem see mäng kestnud, kui ema poleks neid korrale kutsunud ja tähelepanu kellale osutanud.

Merrum ja Elanora peitsid ennast ning isa Nanoga otsisid. Elanora ei saanud kuni lõpuni asjale pihta, et peab olema tasa ja ei tohi ennast reeta. Iga kord, kui isa ütles, et tuleb, karjus Noona vastu: ”Ma olen siin!”

Loomulikult reetis ta pidevalt ka Merrumi asukohta. Poole mängu pealt tehti selline reegel, et plikad peavad end eraldi tubadesse peitma ja vot siis läks asi alles põnevaks. Merrum sai ennast ulmelistesse kohtadesse peita ega pidanud temagi lõpuni vastu ja väike kihistamine reetis ta mitmeid kordi. ”Muideks mängu lõpu tegime nõnda, et iga kord kui ma ta ülesse leidsin, pidi ta ära võtma ühe riietuseseme ja panema selga midagi pidžaamariietusest. Viimane etapp oli hambapesu ja sealt voodisse, Une-Mati eest teki alla peitmine,” kirjeldab isa lõbusat mängu.

Sarnased artiklid