NIPINURK: Kuidas mõelda positiivselt?

Eiko Lainjärv

Monika Kuzmina

Kiire muutuse terapeut Merlin Vask sõnab, et negatiivsed mõtted toodavad stressihormoone. Stressis olles saab keha signaali, et oled ohtlikus olukorras ning imuunsüsteem läheb alla, sest keha valmistub põgenemiseks, peitumiseks ja võitlemiseks. Stressiolukordi tekitab inimene tihti oma mõtlemisega ise – ta võib jalutada metsas ja üks ebameediv telefonikõne ning stress on laes. Seetõttu on oluline toota heaoluhormoone ning olla positiivne.

Kõige efektiivsem on tänulikkus

Merlin sõnab, et tänulikkus paiskab kehasse hulgaliselt heaoluhormoone. Need omakorda tugevdavad mitmekordselt meie loomulikku kaitsevõimet ehk immuunsüsteemi.

Niisamuti toodavad heaoluhormoone armastus ja rõõm, mis lähevad kehas laiali ning keha saab sõnumi, et sul on turvaline. “Kui Sa ujutad oma keha üle heaoluhormoonidega, lülitub see normaalsesse funktsioneerimisse. Su organid hakkavad kõik kenasti töötama nii, nagu nad peavad. Seedimine hakkab normaalselt tööle, immuunsussüsteem hakkab tööle, keha hakkab ennast tervendama. Keha vajab neid heaoluhormoone, et hakata ennast tervendama!” selgitab Merlin.

Kasuks on ka meditatsioon. Naer, rõõm, õnn, tänulikkus, elevus, armastav puudutus jne – hoia neid oma elus! Need tõstavad sinu immuunsust, need teevad su tugevamaks. Need teevad su tervemaks. Sa teed paremaid otsuseid.

Tugevda immuunsussüsteemi heade mõtetega

Merlin rõhutab, et head mõtted on kõige efektiivsem ravim kõigi haiguste puhul ja immuunsussüsteemi tugevdamiseks.

“Sinu hea seisund on kõige võimsam ravim! Igasuguse haiguse puhul – leides põhjuse olla tänulik – see on suurepärane heaoluhormoonide tekitaja, sa tervendad oma keha keemiliselt, omaenda ajukeemiaga,” toob ta välja.

Ta selgitab, et see ei ole lihtsalt positiivne mõtlemine, see on teadlik mõtlemine. See ei ole probleemide eitamine! Absoluutselt mitte. Olles stressis, ei võta inimesed just kõige adekvaatsemaid otsuseid vastu. Olles rahulik ning kohal, saad sa olukorda hinnata adekvaatselt, teha parimad otsused, vältida vigade tegemist.