NIPINURK: Laulja Artjom Savitski: huumor aitab hoida tuju üleval ka keerulisel ajal

Kristi Tüvi

Monika Kuzmina

Laulja Artjom Savitski sõnab, et huumor on tähtis osa meie elust, eriti keerulistel aegadel. “Ma ei kujuta ette maailma, kus ei tohiks nalja teha ja naerda,” ütleb ta ja räägib, kuidas tema enda jaoks keerulistel aegadel avastas naljakad sketšid.

TikTok pakkus paljudele keerulistel aegadel meelelahutust

Muusikutele oli koroonaaeg väga raske ning paljud istusid tööta. Nagu paljud teisedki inimesed, tõmbas Artjom alla TikToki, mis pakub ka mõnusat meelelahutust.

“See oli ikka väga meelelahutuslik – tantsud mind väga ei huvitanud, aga naljakad sketšid küll. See ajendas mind ka ise proovima. Otsustasin hakata naljakaid videoid tootma ning endalegi ootamatult on mul praegu 30 tuhat jälgijat,” rõõmustab ta.

Enamasti filmib ta videoid enda ideedega, kuid vahel, kui midagi head pähe ei tule ja mõni hea nali kuskilt silma torkab, kasutab neid. Lihtsalt esitab selle videona oma karakteri ja karismaga.

“Ma ei usu, et ma oleks leidnud aega seda platvormi avastada, kui poleks olnud lockdown’i,” jääb ta positiivseks.

Nali aitab luua häid suhteid

Artjom märgib, et tema meelest on nali tihtipeale väga hea jääpurustaja uute kontaktide loomisel. ”Ma ei pea silmas, et kõigil peaks peas olema anekdootide entsüklopeedia, vaid kõige paremad on just suhtlemise käigus loominguliselt sarkasmi ja iroonia koostöös tekkivad humoorikad hetked,” märgib ta.

Savitski ise on musta huumori austaja. Ta ise naljatab, et ta huumoritase on tasemel “kui sa selle üle naerad, lähed põrgusse”. Vanavanemaid ta muidugi säästab ning nende ees mõtleb läbi, kas tasub ikka selliseid nalju teha, aga vanemate ees ta end tagasi hoidma ei pea.

Ta selgitab, et on pärit venekeelsest perekonnast, kus huumor on teisel tasemel kui Eesti peredes kipub olema. Samas tunnistab ta, et väiksena ei osanud ta üldse nalja teha ning ta huumorisoon oli halb.

Iga nali igale poole ei sobi

Samas tõdeb ta, et naljaga peab olema ettevaatlik ja tunnetama keskkonda. Inimesed on väga erineva taustaga ja huumor, mis ühele sobib, võib teisele osutuda eemaletõukavaks.

“Sattusin just hiljuti olukorda, kus üks härra rääkis tuima näoga rassistlike nalju, samal ajal, kui seltskonnas oli tumedanahaline. See oli minu jaoks väga ebamugav. Oma valitud sõprade seas räägi mis iganes nalju, aga tol juhul ei olnud see sobiv,” paneb ta südamele, et selliseid nalju siiski teha ei tasuks.