NIPINURK: Loe kuidas nahka noorena ja ilusana hoida

NIPINURK: Loe kuidas nahka noorena ja ilusana hoida
erakogu

Joogatreener ja loodusterapeut Mai-Liis Kivistik sõnab, et nahk näitab ära kogu organismi seisukorra. Kuidas aga seda elujõulisena hoida?

Põhitõed naha kohta

Kivistik rõhutab, et nahk uueneb pidevalt, sest koosneb erinevatest kihtidest ning uued rakud tekivad alati kõige alumisse kihti. Sealt edasi liiguvad nad kihtide kaupa ülemise kihi suunas ning lõpuks eemalduvad kehalt. Väga suur roll on nahastruktuuris kollageenil, sest see hoiab naha elastse ja kortsuvabana. Teine oluline aine on elastiin, mis keskendub elastsuse hoidmisele. Kolmas oluline aine on keratiin, mille mõte on nahka kaitsta. Kollageeni, elastiini ja keratiini tootmiseks vajab keha räni, mida saab taimedest näiteks põldosist, nõgesest ja kaerakõrrest.

Kõige peal on nahal happeline hüdrolipiidikiht, mis kaitseb happeliste mikroobide eest ehk on selge, et naha korrashoid ei sõltu ainult sellest, mida sinna peale määrida, vaid tugevalt sellest, mida me valime süüa.

Puhkus, õige vesi ja õige kogus vedelikku, liikumine ning loomulikult toitumine kõik koos panustavad virka ja toonuses kehasse. Oma organismi tuleks toetada igapäevaselt, sest ühe kuu jooksul teeb nahk läbi täieliku uuenduskuuri.

Naha hoidmise jaoks võiks tarbida:

· Oomega-3 rasvhappeid

· D-vitamiini

· C-vitamiini (mõne igihalja puu okkad, kibuvits, maasikad, tomatid ja üleüldse kõik värsked puu- ja juurviljad)

· Räni

· Valgu ehitusplokke ehk aminohappeid (näiteks pähkleid, seemneid ja tumerohelisi lehtköögivilju

Näolihaste treenimine aitab nahka noorendada ja ilusamana hoida

Näolihased ei erine üldse ülejäänud kere lihastest. Näos on üle 50 erineva lihase, millest kõiki igapäevaselt ei kasutata. Lihaste passiivsus muudab naha lõdvaks ja toob kaasa enneaegse vananemise. Kuna näo vananemine on osaliselt tingitud lihaste toonuse kadumisest, siis võib näojooga rutiinile pühendumisel muuta kogu nägu tugevamaks ja nooruslikumaks.

Näojoogale pühendudes võid muuta enda näonaha säravamaks ja nooruslikumaks. Näojooga regulaarne praktiseerimine aitab vananemise vastu, parandab naha struktuuri, kvaliteeti ja hoiab ära selle lõtvumise. Näojoogaks pole keegi liiga noor või vana.

Õiged näojoogaharjutused aitavad leevendada kortse nii silma- ja huulepiirkondadest kui ka hoiduda topeltlõuast või kurjusekortsust.

Et parandada vereringet ja lümfisüsteemi, võib näohooldusel kasutada ka näorullikut, millega näopalsamit või –õli peale rullida.

Sarnased artiklid