NIPINURK: MAAGILISED MANTRAD: mis need on?

NIPINURK: MAAGILISED MANTRAD: mis need on?
Nele Suurna

Tervendavate mantrate väeõhtu korraldaja Tiit Trofimov selgitab, et mantra on lause- või silbikombinatsioon, millel usutakse olevat maagiline vägi. Mantrat kasutatakse paljudes idamaistes praktikates ja vaimsetes tehnikates teadvusseisundi muutmiseks või suunamiseks, tervenduseks ja raskete egoprogrammide muutmiseks.

Mantra vähendab pingeid

Trofimov sõnab, et mantrad kaitsevad meid väliste ärritajate eest ja lahustavad pingeid nii kehas kui meeles. Mantra on sanskriti-keelne sõna, mis tõlkes tähendab meele kaitset. Mantrate lugemisega tegelevate inimeste aura on sageli puhtam ja meeleseisund rahulikum. Mantra lugemine maandab ja toidab. Puhastab ja tervendab. Sest mantrat saadab kosmiline valgus, mis otse inimmeelt puudutab.

”Mantrad on enamasti sanskriti keeles, mille rääkijaid tänapäeval enam pole, kuid mis kujutab endast vanaindia keelt veedade ehk vanimate India pühakirjade ajastust. See on keel, millest pärinevad nii hinduismi, kui budismi, samuti Tiibeti šamanismi algtekstid ja üleskirjutused. Olemuselt kuuluvad mantrad palvete ja loitsude ehk sõna-maagiliste aktide hulka, mille abi on ajastuid kasutatud teadvusseisundite muutmiseks ning samuti füüsilise ja energia-kehade tervendamiseks,” räägib Trofimov.

Mantrad on sanskriti keeles ja neid ei tõlgita, et nende maagia on tihti kätketud just nende hääldamisel tekkivaisse energiavõngetesse. Vahel pole neil isegi muud tähendust kui rütmilisel häälimisel tekkivad teatud viisil ja suunas tervendavad sagedused. Võime öelda, et mantrad on ajastute- ja kultuurideülesed tervendamise ja vaimse arengu edendamise vahendid.

Mantrate sügavust ei ole võimalik sõnadega selgitada

Mantraid saab võrrelda ka saladusega. Trofimov sõnab, et mantra on saladus, mille sügavust sõnadega pole võimalik seletada. Mantra on saladus, millest saab aru süda. Ja mida kogeb tervenev-puhastuv teadvus.

Erinevate mantrate tähendus jõuab ikka ja jälle välja millegi ilusani – Jumaliku armastuse, teenimise ja kaastundeni.

Kõige püham arv üht ja sama mantrat järjest lausuda on 108 korda. Seejuures kasutatakse kordade õigeks lugemiseks enamjaolt palvehelmeid.

Trofimov toob veel välja, et palvehelmeid nimetissõrmega puudutada pole hea, sest nimetissõrme loetakse ego sõrmeks. Aga keskmise sõrme ja pöidlaga lükitaksegi palvehelmetel neid kordi, kui mantrat lausutakse.

Palvehelmed võivad olla väga erinevast materjalist – tulsi ehk India basiilik, neemipuu, rudraksha (Elaeocarpus Ganitiruse) viljad, poolvääriskivid, roosipuu jne. Igal materjalil on omakorda oma mõju.

”Nii nagu mantrad on saladused, on mantrate lugemise taga peidus veel palju müstilisi saladusi,” räägib Trofimov.

Sarnased artiklid