NIPINURK: MANDALA TANTS: maagiline viis saada ühendust oma naiselikkusega

Monika Kuzmina

Pilleli Läets

Terapeut Merliis Sulg on viimased 8 aastat tegelenud naiselikkusega – korraldanud naiste väe kursusi ja mandala tantsu trenne. Ta sõnab, et mandala tants aitab naistel taasleida ühenduse oma naiselikkusega ning lisaks enda vormis hoidmisele, värskendab see ka emotsionaalselt. Mandala tants on maagiline viis oma naiseliku ja sügavama poolega ühendust saada. Tantsu kaudu tekib justkui sügava rahu seisund ja meel jääb vaikseks. Juba mõne korra mandala tantsuga on naised avastanud, et nende keha muutub palju voolavamaks ja graatsilisemaks, nii mõnigi tantsijanna on vabanenud seljavaludest või pingetest.

Püha iidne templitants

Merliis selgitab, et mandala tants on sündinud imelise tantsujumalanna Maya Mandala-kanalduse kaudu. “Tantsides ja usaldades oma keha liikumist hakkas tema keha ühel hetkel tegema kaheksaid, lõpmatuse märke ja ringe. Lubades sellel kõigel juhtuda, meenus talle see iidne tants, mida naised juba aastasadu varem olid templites ja pühakohtades tantsinud,” räägib ta tantsu sünniloost. Mandala tantsus kasutatavad mustrid ehk mandala’d sümboliseerivad energia lõppematut ja ühendatud liikumist. Tants koosneb kaheksatest ja ringidest, mis läbivad kõiki keha seitset energiakeskust ehk tšakrat, avades neis energia liikumise ja vabastades blokeeringud.

Mandala tants on üks iidsetest templitantsudest. Merliis selgitab, et templitantsud olid sajandeid tagasi kujunenud pühad tantsud, mida naised tantsisid, et kehastada püha naiselikkust. Nad pühendasid oma elud tantsule ja distsipliinile, et tõsta inimkonda templitantsu imelise väe kaudu ning kasvatada tervendavaid võimeid, peeneid väljendusi, intuitiivseid teadmisi ja oma õrna tugevust.

Naiselik praktika, mis aitab oma kehas end hästi tunda

Merliis ise jõudis mandala tantsuni üle kuue aasta tagasi, kui otsis endale toetuseks üht mõnusat naiselikku praktikat, mis aitaks teda oma kehas hästi tunda. “Naiselikkus on minu elus läbi teema olnud erinevate külgede pealt ja naisi olen kokku kutsunud ja juhendanud umbes 10 aastat. Ning see tants tuli just kutsena minu palvele leida midagi veel sügavamat, mis rakutasandini tungiks, tervendaks ja toetaks minu ning teiste naiste naiselikkust,” räägib ta.

Merliis ütleb, et tantsib läbi elu, virgudes kui jalg puudutab maad ja olles hetkes kui keerleb elus.