NIPINURK: MIKS on oluline olla positiivse ellusuhtumisega

pilt: Shutterstock

Monika Kuzmina

Earl Nightinghale’i raamatusse “Hoiak” on kokku kogutud tähelepanekud ja õpetused, kuidas muuta oma suhtumist ja hoiakuid nii, et need hakkaksid sind teenima, mitte ei töötaks sinu vastu.

Sul on igal juhul õigus, sa kas suudad või ei suuda – kõik sõltub sinu hoiakust! Edukas hoiak toob kaasa edu. Ent kuidas sellist hoiakut saavutada? Kõige kergem ja tõhusam on õiget hoiakut leida nii, et hakkad käituma, nagu suhtuksid ellu positiivselt.

Kõik sõltub hoiakust

Igaüks on oma õnne sepp. Tulemused sõltuvad sinust ja sinu hoiakust. Hoiakust, mis sul iga päev on. Kas ei kõla lihtsalt? Ometi ei ole see päris nii lihtne. Paljudelt nõuab uue suhtumis- ja käitumislaadi õppimine aega. Ent kui oled selle ühel päeval omandanud, hakkab argipäev tunduma täiesti teistsugusena. Nagu oleksid astunud pimedast toast päikesepaistesse. Näiteks inimene, kellel on vale hoiak õppimise suhtes, ei õpi enne peaaegu midagi, kui pole oma hoiakut muutnud.

Märkad seda kindlasti ka oma elus. Kui oled võtnud hoiaku, et ei oska midagi teha, siis sa ei suudagi enamasti peaaegu mitte midagi teha. Masendunud hoiak paneb kaotama mängu juba enne selle algust. Nüüd siis tead, et see, mida elult saad, mida teed või jätad tegemata, sõltub suures osas hoiakutest.

Oma hoiaku üle saad valitseda ise

See on valdkond, mida igaüks võib valitseda. Eks ole imeline, et sul on nii suur võim tuleviku sündmuste üle? Et suudaksid suhtuda lootusrikkalt maailma, pead aga kõigepealt hakkama lootma iseendale. Ei saa anda teistele seda, mida sul endal pole, seega määrab suhtumine iseendasse selle, kuidas suhtud maailma.

Paljudele inimestele tundub, et nad on loodud elama keskpärast või viletsat elu. Nad näevad peamiselt probleeme ja takistusi, mida pole võimalik ületada. Tegelikult on probleeme kõikidel inimestel. Uurimus näitab, et edukad inimesed näevad erinevalt keskpärastest inimestest probleemides väljakutset ning asuvad neid lahendama. Kas näed suhtumise ja hoiaku erinevust?

Hea nõuanne! 

  • Tee kolmekümne päeva jooksul teistele inimestele ja maailmale seda, mida tahad, et nemad teeksid sulle.
  • Kohtle oma naist või meest sellena, kes ta on – maailma kõige tähtsama inimesena. Sama ka laste puhul.
  • Kohtle maailma kuu jooksul iga päev niisuguse hoiakuga, nagu oleksid maailma kõige vägevam inimene. Märkad peagi, kuidas sellest saab harjumus.
  • Kui keegi kiilub sulle autoga ette või on muul viisil kohmakas või ebaviisakas, ära lasku tema tasemele. Tunne talle kaasa – ta on selle õigusega ära teeninud. Just selliste inimeste hulka ei taha sa kuuluda.
  • Inimene suudab mõelda korraga vaid ühele asjale ning negatiivsed mõtteid ei tasu end ära, seega mõtle positiivseid ja edukaid mõtteid.
  • Ära raiska aega isiklike probleemide üle kaeveldes. See ei aita sind ilmselt mingil määral ja teisi ka mitte.
  • Kiirga heaolu ning usaldusväärsust. Näita end inimesena, kes teab, mida ta tahab, ning märkad, et kohe hakkab juhtuma positiivseid asju.