NIPINURK: Nipid, miks ja kuidas kuulata oma südamehäält

Monika Kuzmina

Alice Märtin
Alice Märtin

Holistiline terapeut ja nõustaja Merliis Sulg sõnab, et südamega elamine ei tähenda ainult roosamannat, et oleme kenad ja naeratame kõigile, vaid aus olemist, radikaalset ausust iseenda ja kõigi teistega, kes on su ümber.

Peast südamesse liikumine on oluline

Merliis selgitab, et peast südamesse liikumine on oluline selleks, et püsida tervena, säravana, õnnelikuna ja ilusana, sest kui me teeme ja elame ainult teiste jaoks, siis ühel või teisel hetkel hakkab see andma tunda, kas kehas või oleme koguaeg vihased, ei ole õnnelikud, ärritume kõige peale või tunneme, et on liiga palju kohustusi.

Tunne on see, mis ütleb, kas me elame südame järgi, kas tunne on hea või midagi kipitab kogu aeg, paha on olla ja käib närvidele.

Ta on kindel, et ühiskond saaks kindlasti toimida, kui kõik kuulaksid oma südamehäält. Südamed on unikaalsed, erilised ja omalaadsed ning igal südamel on oma kutse.

Otsuseid tuleb teha südamega

Merliis sai ise aru, et peaotsused tuleb vahetada südameotsusteks üsna klassikaliselt. Tema ise tundis selle ära töömuutusega ja ütlebki, et just tööl tunneme kohe ära, et ei tee õiget asja. “Olin tööl pangas ja tundsin, et olen kõigest üks mutrike ja see, mida ma teen, ei ole tegelikult kellelegi suuremaks hüvanguks. See oli 12 aastat tagasi. Ma sain aru, et pean tegema midagi, millest on maailmale või kellelegi kasu, et endast mingi jälg jätta,” rääkis ta, kuidas jõudis teraapiate tegemiseni ja teiste inimeste aitamiseni.

Muidugi on ühe teekonna lõpetamine ja teise alustamine oli väga hirmutav, sest siis hakkasid pihta muutused igal tasandil. Mugavustsoonist oli raske lahti lasta ja ta ei teadnud, mis saab edasi, ent tunne oli õige ja keha, mis valel töökohal haigustega endast märku andis, ütles, et aitab. Küll aga hakkas teda elu toetama.

Neli mõtet südamega elamise kohta

· Peast südamesse liikumine on oluline selleks, et püsida tervena, säravana, õnnelikuna ja ilusana.

· Tunne on see, mis ütleb, kas me elame südame järgi, kas tunne on hea või midagi kipitab koguaeg, paha on olla ja käib närvidele.

· Ühiskond saab kindlasti toimida, kui kõik kuulaksid oma südamehäält.

· Südamed on unikaalsed, erilised ja omalaadsed, igal südamel on oma kutse.