NIPINURK: SUURE VANGA kümme eluõpetust

Lisa kommentaar
NIPINURK: SUURE VANGA kümme eluõpetust
123rf.com

Kuigi Bulgaaria ennustaja Vanga oli pime, nägi ta palju. Tema ennustused ajendasid paljusid inimesi oma elu põhjalikult muutma. Ta oskas mõne napi sõnaga panna inimesi vaatama teistmoodi nii elule, endale kui maailmale.

Avaldame suure Vanga 10 mõtlemapanevat eluõpetust!

1. Elage tänases päevas. Õpi elama tänases päevas. Pole midagi mõttetumat kui plaane teha. Elu pöörab need liiga sageli pea peale, tuues kaasa vaid pettumust. Elu pole kaugeltki nii pikk, nagu meile tundub. Paraku seda, et elada tuleb tänases päevas, rõõmustada iga Jumala antud minuti üle, mõistame me kõik liiga hilja. Vastasel korral elaksime teistmoodi ja rõõme oleks me elus sada korda rohkem.

2. Olge teie ise. Elage oma elu ja ärge kadestage võõrast! Tahta olla mitte ise, vaid keegi teine tähendab tahta saada eikellekski.

3. Üksinda ei saa elada. Elu enda jaoks – see ei ole elu, vaid eksisteerimine. Ainult head teod ja head sõnad, oskus ja soov lähedasi aidata teevad inimesest inimese. Sina aitad kedagi raskel hetkel, teine inimene aitab sind, nii lähebki elu edasi … Selle vastastikuse aitamiseta oleksid inimesed hävinud, hukka saanud. Üksi ei saa keegi elada!

4. Püüdke ennast valitseda. Ärge ärrituge kunagi! Mõistlikkuse esimene reegel on – mitte endast välja minna. Hea enesevalitsus kõneleb suurest südamest. Osake ennast valitseda, et teid ei õnnes ega õnnetuses süüdistataks pidurdamatuses, vaid imetletaks teie hingesuurust.

5. Ärge lükake tähtsaid toimetusi edasi. Kui otsustasite mingi tööga algust teha, ärge venitage, vaid hakake kohe pihta! Tööga toimetulematusest suurem häda on otsustusvõimetus. Seisev vesi läheb hukka.

6. Targale meeldib õppida. Kui kahju, et soov arvamust avaldada on paljudel inimestel peaaegu alati tugevam soovist midagi õppida! Ja suremegi lollidena. Rahvasuu ütleb ju õigest: ”Targale meeldib õppida, lollidele – teisi õpetada!”

7. Õppige andestama. Kui te ei suuda hinges andeks anda, olete lihtsalt eikeegi. Te hakkate sarnanema tuules lendlevate paberilipakatega, kes kuidagi maa peal endale kohta ei leia.

8. Ärge otsige kasu. Ärge otsige kõiges, mida teete, enda jaoks kasu. Lihtsalt elage ausalt ja kasu leiab teid ise üles!

9. Püüelge sügavuse poole. Ära aja taga paljut, püüdle sügavuse poole. Põhiline pole kvantiteet, vaid kvaliteet. Mõned hindavad raamatut paksuse järgi, otsekui kirjutataks raamatuid mitte pea-, vaid käeharjutuseks. Inimeste häda on selles, et tahtes teada kõike, ei tea nad õieti midagi.

10. Elu – see on töö. Elu on pidev töö ja teda mõistab lõpuni ainult see, kes vaatab talle sellest vaatenurgast. Tehke tööd ja teie elu saab mõtte, teie aga saate ümbritsevate inimeste lugupidamise.

Sarnased artiklid