NIPINURK: Tahad suuremaid rindu? Arvesta, et plastikakirurg ei pruugi seda pidada vajalikuks!

Karen Härms

Monika Kuzmina

Eesti üks nõutumaid plastikakirurge dr Siim Simmo Health Clinicust on aastate jooksul paljudele naistele pidanud ütlema, et nad ei vaja seda operatsiooni. “Me ei tohi kõikide soovidega kaasa minna, mida inimene tahab, kui ta meie kliiniku uksest sisse astub, peame jääma reaalsuse piiridesse ja olema väga kriitiline nii kliendi soovide kui ka iseenda võimekuse suhtes,” ütleb ta.

Populaarseim on rinnaoperatsioon

Populaarseim plastikakirurgiline operatsioon on kahtlemata rindade suurendamine. Dr Simmo selgitab, et lihaseid kasvatada ja kehakaalu reguleerida saab, kuid rinna kuju ei aita muuta ükski dieet ega trenn.

Dr Simmo sõnab, et kui rindadeprobleem on tõesti olemas ning rind kaotas kuju näiteks pärast laste saamist, muidugi leitakse sobiv lahendus. Kui tuleb noor neiu, kellel pole rindadega probleeme ja tahab implantaate saada, võib arst operatsioonist ka keelduda, kui ta ei näe selleks vajadust või näidustust.

Rindade tõstmised ja vähendamised on nõudluselt teisel kohal. Kui näiteks Soomes katab sealne riiklik kindlustussüsteem 100%-liselt rinnavähenduslõikused, siis Eestis see kahjuks nii ei ole

Väga suured rinnad tekitavad rühihäireid ning vanuse tõustes kaebused suurenevad. Seega rinnavähendusoperatsioone tehakse ka noortele naistele, kui need parandavad tema elukvaliteeti ja aitavad näiteks sportida.

Kellegi teise survel operatsiooni teha ei tohiks

Oma pikaaegses kogemuses on dr Simmo näinud ka naisi, kes tulevad kirurgi juurde, sest mees nõuab suuremaid rindu. “Siis on targem valida hoopis uus mees ja jätta endale alles omad rinnad,” annab ta sellistele naistele nõu. Operatsioon peab olema kaalutletud ja isiklik otsus, mis ei tohi olla kellegi teise survel.

Arvestama peab ka sellega, et iga operatsiooniga kaasnevad ohud. Implantaatide tootja annab oma toodangule garantii ja arstid omakorda annavad garantii tehnilisele teostusele. Kui tekivad probleemid, vaadatakse need üle individuaalselt ja püütakse leida mõlemat osapoolt rahuldav lahendus.

Dr Simmo toob välja, et esimene asi, mis võib juhtuda kohe peale operatsiooni on verejooks. “See tähendab seda, et mõni veresoon on läinud lahti ja veri voolab ühte rinda ja paisutab ta suureks. Selline asi juhtub tavaliselt 2-6 tundi peale oppi. Siis võtame koheselt patsiendi tagasi operatsiooni tuppa ja sulgeme verejooksu. Hiljem võib tekkida ka haavaprobleeme umbes viiendast operatsioonijärgsest päevast. Haavad võivad minna ka lahti, kui on tekkinud infektsioon. Halvimal juhul tuleb implantaat eemaldada. Õnneks juhtub seda üliharva,” selgitab ta.