NIPINURK: Terapeut Merliis Sulg: enesetervendusjõud on väga võimas!

NIPINURK: Terapeut Merliis Sulg: enesetervendusjõud on väga võimas!
erakogu

Terapeut Merliis Sulg sõnab, et enesetervendusjõud on väga võimas ja on kindel, et tervis on kohal igaühes meist, seda ei saa ära kaotada isegi haigustega kokku puutudes, sest tervis aitab organismil seisundiga toime tulla ja terveneda. Tähtis on aga oma heale tervisele juurdepääs leida.

Koljuluud on loodud liikuvaks

Sulg selgitab, et kraniosakraalteraapia põhineb Ameerika osteopaatilise füsioterapeudi William G. Sutherlandi tööl, kes avastas 1900. aastate alguses, et tegelikult on koljuluud loodud liikuvaks. Ta mõistis, et mitte ainult kolju erinevat luud ei ole üksteise suhtes liikuvad, vaid et kogu keha on sügavamate sisemiste jõudude poolt liikuma pandud. Need sügavad sisemised jõud on füsioloogilistest protsessidest sõltumatud ning on ajendatud millestki, mis on universaalse loova printsiibi avaldumine. Ta nimetas seda Elu Hinguseks.

Sulg selgitab, et Elu Hingus on justkui rütm, mis hingab elu igasse elavasse organismi. aga see rütm on sisemine ja erinev tavalise hingamise rütmist. Biodünaamilise kraniosakraalteraapia praktiku töö põhineb arusaamal, et Elu Hinguse jõud on otsene väljendus sellest, mida Suhterland nimetas terviseks.

Tervis on alati olemas igaühes meist

Sulg toob välja, et kõik igapäevased stiimulid mõjutavad mingil viisil meie kehasüsteemi. Ja samal ajal on meie sees ka tervis, mis avaldub Elu Hinguse rütmina. Tervis peab selle kaootilise energia kehas organiseerima meie jaoks kõige vähem häirivamal viisil, et saaksime jätkata oma igapäevast elu.

Tervis ohjeldab igat stiimulit, mis meie süsteemi siseneb ja millede kuhjumisel tekib haigus, stress või emotsionaalne rahutus. Tervis salvestab välise stiimuli energia teatud viisil, mis muudab ta väga väikseks ja meid võimalikult vähe häirivaks. Ometi sulgub iga trauma, pinge blokeeringuna meie kehasse, kui meie ise või meie keha seda vabastada ei oska.

Tervis on alati kohal igaühes meist, seda ei saa ära kaotada, isegi kui puutume kokku haiguse, väärtalituse, valu või erinevate füüsiliste seisunditega. Tervis on see, mis aitab organismil seisundiga toime tulla, kuid vahel on terve osa väljendus keha lihtsalt nii nõrk, sest muud pinget ja stressi on liiga palju ja inimene ei puhka ja lõdvestu, siis saabki justkui mõneks ajaks haigus võitu,” rõhutab ta ja lisab, et biodünaamilise kranio idee on selles, kuidas leida juurdepääs tervisele hetkeseisundist hoolimata, toetada keha lõdvestumist ning isetervendamisvõimet ning alandada stressi

Kohalolekul on tervendav jõud kehale

Sulg selgitab, et kraniosakraalteraapia käigus vabanevad inimese kehast pinged, allasurutud tunded ja minevikukogemuste, mis rakkudesse on salvestunud. Need võivad vabaneda pisaratena, värinatena, liikumisena või soojuse tulvana läbi keha.

”Terapeudi ja kliendi vahel tekib resonants, ning seal resonantsruumis tajub terapeut kliendi kehas toimuvat. Terapeut saab hoida armastavat ruumi kliendile, mida tema tervenemiseks vajab” räägib ta terapeuditööst ja lisab, et mis iganes seansi ajal toimub, see kõik on okei ja inimest võetakse just sellisena nagu ta on kõigi oma tunnetega! Terapeudina järgitakse, mida organismi sisemine tarkus soovib esile tuua, toetatakse seda ja aidatakse sellel vabaneda.

Sarnased artiklid