NIPPE, kuidas helide abil stressi leevendada

Tervendavate Helide Keskus - Lilia Märtmaa
Tervendavate Helide Keskus - Lilia Märtmaa — FOTO: Marija Vie

Tervendavate helide keskuse loojad, kellel on 15 aastat heliteraapia kogemust, Lilia Märtmaa ja Denis Vinogradov, selgitavad, et helimassaaž on hea viis leevendada stressi ja pingeid. Helid võivad luua lõõgastava atmosfääri, aga ka pakkuda reaalset füüsilist lõdvestust. Lisaks on heliteraapia igaühele kättesaadav praktika – on vaja vaid lesida ja lubada enesel olla helides ning võtta vastu hinnanguteta kogemus, mis tuleb.

Heliteraapia on iidne tervendusmeetod

Lilia ja Denis selgitavad, et heliteraapia on iidne tervendusmeetod elukvaliteedi parandamiseks, muutunud seisundi saavutamiseks ja vaimseks kasvuks.

Kaasaegne teadus leiab palju tõendusmaterjali selle kohta kuidas heli ja muusika meie elusid võimsalt mõjutavad. Kaasaegses meditsiinis rakendatakse üha rohkem heliteraapia põhimõtteid.

Heliteraapia eelised:

  • Teostatakse riides kliendile. Puudub taktiilne puutekontakt kliendiga.
  • Omab minimaalselt vastunäidustusi.
  • Võib praktiseerida isegi siis, kui ei ole meditsiinilist haridust või muusikalist kuulmist.
  • Võimaldab praktika protsesside käigus ka spetsialistil enesearengut ja oma töö täiustamist.
  • Omab rahu loovat, harmoniseerivat- ja profülaktilist mõju nii kliendile kui ka spetsialistile.
  • Puudub oma isikliku energia kasutamise aspekt – töötab heli ja vibratsioon.

Iga helis viibimise kogemus on ainulaadne

Lilia ütleb, et iga helis viibimise kogemus on ainulaadne, iga kord on see uus retk sisekosmosesse. Retk, mille ajal muutub kõik võimalikuks ning ajavool kaotab oma tähtsuse… “See on praktika, milleks on võimeline iga inimene. Teil ei ole vaja “osata” mediteerida, tuleb lihtsalt heita pikali ja lasta endal viibida helis ilma eelarvamuste ja hinnanguteta, olles valmis võtma vastu seda kogemust, mis võib saabuda,“ kirjeldab ta.