Sissi Nylia Benita: peame kogema kurbi hetki, et jõuda õnneni

Sissi - Uria Tsur 2022 Tallinnas
Sissi - Uria Tsur 2022 Tallinnas — FOTO: Virko Veskioja

Laulja Sissi Nylia Benita, kes astub üles Rõõmufestivalil räägib, et on oma õnne leidnud ning leidis selle enda sest. „Otsisin väga pikalt seda endast väljastpoolt – läbi karjääri, õpingute ja teiste inimeste. Lõpuks jõudsin enda juurde koju, kus on kõik võimalik,“ kirjeldab ta enda õnnelugu.

Rõõmu kogemiseks peab kogema ka kurbi hetki

Rõõmu kogemiseks on aga aeg-ajalt vaja kogeda ka õnnetuid hetki, sest kõik peab tasakaalus olema. Kui ei tuntaks kurbust, siis poleks võrdlusmomenti ning inimesed ei oskaks rõõmsaid hetki millegagi võrrelda.

Sissi Nyliale endale toovad enim rõõmu erinevad asjad. „Ma elan elu, kus tunnen rõõmu nii suurte kui ka väga väikeste asjade üle,“ selgitab lauljanna. Ta kirjeldab, et vahel toovad talle rõõmu isegi pisikesed jääpurikad, mida ta näeb hommikuti aknast. Rõõmu toob talle ka loomulikult laulmine. Kui olla tänulik iga kogemuse eest, siis hakkab ka elu rõõmsamaks muutuma!

Sissi Nylia sooviks on inspireerida inimesi, et nad võtaksid vastutuse enda elu ja õnne eest, kuna nende endi võimuses on luua oma unistuste elu. Seda kõike teeb laulja läbi enda muusika.

Rõõmuvalemiks peab ta hetkes olemist ja reaalsuse aktsepteerimist. Kui me ei proovi reaalsuse eest põgeneda ning elame olevikus, siis on meil piisavalt võimu, et luua elu, mis meie hinge helisema lööb.

Armastab inimesi kokku tuua läbi muusika

Sissi Nylia ütleb, et tema jaoks teeb Rõõmufestivali eriliseks see, et see ühendab inimesi – erinevad inimtüübid saavad erinevatest elu valdkondades kokku tulla tähistama ja elu nautima. Ta tundis, et tegu on imelise projektiga, millest soovib osa saada ning lähtus puhtalt kõhutundest. Alles seejärel tulid mõtted ja põhjendused. „Ma lihtsalt armastan inimesi kokku tuua läbi muusika, julgustada neid tundma ja elu täiel rinnal elama. See ongi missioon!“ lisab lauljanna.

Festivalil kavatseb Sissi teha seda, millega ta inimestele kõige rohkem rõõmu ja naudingut pakub, ehk laulda. „Olen alati tundnud, et muusika on eraldi keel, mida ma räägin päris keelest soravamalt,“ selgitab Sissi. Tema eesmärgiks on enda muusikaga inimesi äratada, et kui imeline on elu, kui seda täielikult tunda, koos kõige hea ja halvaga.
Laulmisega avab ta oma südame ning tahab sellega julgustada ka teisi sama tegema, sõltumata hirmudest, mis võivad ees seista. Elu on üks segu armastusest, valust, rõõmust ja kurbusest. Tegu on ühe lõpmatu kõikumisega polaarsuste vahel, mis teebki ta võluvaks.