Tänavasportlane Marite Maas: sa ei saa olla täiuslik, aga sa saad olla sina ise oma ehtsal ja ebatäiuslikul kujul!

FOTO


28. mail toimub Pärnu rannas Striidikooli uuel koduväljakul üks Euroopa tänavaspordi suursündmusi „Kevad Battles“, kus endurance kategoorias astub üles ka Marite Maas – 12. klassi õpilane, kes tegeleb tänavaspordi ja kalisteenikaga. Marite sõnab, et spordil on alati olnud koht tema südames. See ei ole lihtsalt hobi, see on elustiil. „Sport pakub mulle väga palju rõõmu ja armastust, meeletult suurt vabadust, mille läbi mul on võimalik maksimaalselt väljendada oma tõelist olemust, talenti ja erilisi külgi, milles mul on võimalik särada ja olla eeskujuks nii paljudele inimestele kui võimalik,“ räägib neiu.

Eesmärk jõuda suurte tulemusteni

Marite räägib, et on olnud juba väiksest peale sportlik neiu ja suur spordi armastaja. Spordiga alustas ta juba 4-aastaselt, kui hakkas lasteaias käima võimlemise rühmas. Pärast lasteaeda hakkas ta käima võimlemisklubis Janika, kus oli iluvõimleja. Ta tegeles iluvõimlemisega 8 aastat ning see andis talle spordis tohutult suure aluse – ta asi hea kehatunnetuse ning füüsiliselt väga tugevaks. Iluvõimlemisest on ta kaasa saanud ka väga hea painduvuse, mis on talle treeningutel väga suureks kasuks.

Iluvõimlemisega ma lõpetas Marite 14-aastaselt ja pärast sealt ära tulekut tegi ta spordist umbes kaks aastat pausi. Pärast seda avastas ta spordi taas ning nüüd tegeleb teadliku treenimisega, tegeledes street workout’i ja kalisteenikaga. „Selles spordialas on mul eesmärgid, mida ma soovin saavutada, et jõuda suurte tulemusteni ning heale tasemele,“ räägib ta.

Ta usub, et sellised võistlused nagu Kevad Battles on olulised, kuna need pakuvad võimalust võistelda ning demonstreerida oma oskusi ja saavutusi, et näidata ka teistele inimestele neid imetlusväärseid trikke, mida on võimalik läbi selle spordiala saavutada. See inspireerib ja motiveerib ka teisi selle spordialaga tegelema.

Sportlasel peab olema kannatlikkust ja distsipliini

Sportlasena peab Marite väga oluliseks kannatlikkust, järjepidevust ja distsipliini. Ta usub, et sportlasena on oluline hoida meeles, et kõik ei sünni kohe ja iseenesest ning iga päev ei ole võimalik treeningutel anda endast täielikult maksimumi ja olla oma täiuslikus vormis.

Areng ja oma eesmärkide saavutamine võtab aega ja selle suhtes tuleb olla kannatlik, järjepidev ja distsiplineeritud ning sealjuures ei saagi kogu aeg olla täiuslikus vormis.

Marite motoks on I am not perfect, I am myself“. Ta selgitab, et iga päev on täiesti erinev ja sul on võimalus anda endast kõik, mida tunned, et suudad anda. Sa ei pea üritama olla täiuslik. Sa ei saa olla täiuslik, aga sa saad olla lihtsalt sina ise oma ehtsal ja ebatäiuslikul kujul. „Seda motot pean oluliseks absoluutselt igas eluvaldkonnas. Seda on endale väga kasulik ka keerulistel eluperioodidel meelde tuletada,“ ütleb neiu.

Motiveerib teda aga enim teda enda areng. Ta räägib, et vahel vaatab tagasi oma mineviku-mina, milline oli tema mõttemaailm, käitumine ja teadmistepagas. Seda võrdleb ta sellega, kes ta on praegu ning kui kaugele on oma teekonnal jõudnud. See annab talle tohutult inspiratsiooni ja motivatsiooni, et veelgi enam edasi liikuda ja areneda.

„Vaadates tagasi tunnen enda üle suurt uhkust, kui palju ma olen kasvanud, arenenud ja saanud tugevamaks nii füüsilisel, mentaalsel, emotsionaalsel ja spirituaalsel tasandil. Ma tunnen suurt uhkust selle üle, kui palju ma olen suutnud endas kasvatada enesekindlust, julgust, vaprust ning kuidas olen õppinud väljendama oma tõelist olemust, mis on mind inimesena väga palju muutnud ja arendanud,“ ütleb ta.