VIDEO! NIPINURK Ants Rootslane selgitab, mis on armastus

foto
Foto: Virko Veskoja

Terapeut Ants Rootslane sõnab, et kui armastust on üldjuhul kujutletud punast värvi, siis südametšakra järgi on öeldud, et armastus on hoopis roheline. Ta lisab, et tema jaoks on armastuse värv midagi vahepealset ja võib koosneda erinevatest värvikombinatsioonidest. „Kui vaatamegi armastust läbi värvide, siis kindlasti on armastuses ka mustemaid, kuid samas ka heledamaid toone. Seega igaühe jaoks on armastus sellist värvi, milliseks inimene ise seda parasjagu loob ja mis värvi edasi annab,“ arvab ta.

Ants räägib, et on varasemalt öelnud, et selleks, et armastusest aru saada või teada, mis see on, peab aru saama sellest, mis armastus ei ole. Ehk tuua enda jaoks välja kõik see, mis armastus ei ole ja kõik, mis alles jääb, ongi see, mis on konkreetse inimese jaoks armastus. Antsu sõnul on iga inimese jaoks armastuse keel ja olemus niivõrd erinevad – armastus on jõuline element, mida ei saa panna kindlasse vormi. „Armastusel ei saa olla kindlalt struktuuri, ta on pidevas muutumises, aga baasolemus on sama ehk siis armastus viib mingid olendid omavahel kokku ja sellest sünnib midagi ilusat. Kõige ilusam asi, mis armastusest sündida saab, on armastuse tulemusel sündinud laps. Need lapsed, kes on sündinud armastusest ja kirest, elavad õnnelikku saatust. Ka kirge ega armumist ei tohi ära unustada – need viivad kaks inimest üldse kokku,“ lausub ta.

Ants toob välja ka enamlevinuma põhjuse, miks inimesed armastust valest kohast otsima kipuvad. Selleks on tema sõnul kiindumushäire. „Need on tavaliselt lahutatud perede emotsionaalsed düsfunktsionaalsused, kus ei ole emotsionaalset lähedust olnud ja inimesed ei oska seda kuidagi kogeda, klammerduvad ühe inimese külge ja siis otsivad sellest inimesest kõike, mis teeks teda õnnelikuks. Ta tunneb, et ilma selle teise inimeseta elu justkui ei olekski,“ selgitab Ants ja lisab, et see ei ole kõige tervem viis armastuseks ja kas see üldse on armastus? „See on pigem kiindumine mingisugusesse turvaobjekti või sellesse objekti, kelles ma näen, et on olemas midagi, mida minul ei ole,“ lausub ta.

Mis on armastus?

  • Kui armastust on üldjuhul kujutletud punast värvi, siis südametšakra järgi on öeldud, et armastus on hoopis roheline.
  • Armastuses on ka mustemaid, kuid samas ka heledamaid toone. Seega igaühe jaoks on armastus sellist värvi, milliseks inimene ise seda parasjagu loob ja mis värvi edasi annab.
  • Selleks, et armastusest aru saada või teada, mis see on, peab aru saama sellest, mis armastus ei ole. Ehk tuua enda jaoks välja kõik see, mis armastus ei ole. Kõik, mis alles jääb, ongi see, mis on konkreetse inimese jaoks armastus.
  • Armastusel ei saa olla kindlalt struktuuri. Ta on pidevas muutumises, aga baasolemus on sama ehk siis armastus viib mingid olendid omavahel kokku ja sellest sünnib midagi ilusat.

Vaata Video: