VIDEO! NIPINURK: Peep Vainu kolm nõuannet neile, kes ei julge iseenda sisse vaadata

FOTO
Foto: Virko Veskoja

Sisemise tarkuse rännakute korraldaja Peep Vain sõnul on oluline iseenda sisse vaadata, sest vastasel juhul taipad ühel päeval, et oled endale kahju teinud ja saad aru, et oled samas kohas, kus alustasid.

Peep räägib, et jõudis hinges rändamise juurde ise palju rännates ja erinevaid asju kogedes ning saades ja tahtes seda ka mingil kujul teistele edasi anda, et nemadki saaksid samasuguseid läbielamisi, kingitusi ja taipamisi. Peebu sõnul on olnud pikk protsess jõudmaks teadmise juurde, et peab seda kõike ka ise edasi andma.

Peebu nõuanded inimestele, kes ei julge iseenda sisse vaadata:

  • Õiges ja heas keskkonnas on iseenda sisse vaatamine väga turvaline kogemus.
  • Ilma enese sisse vaatamata on ohtlikum. „Kui sa käid ringi nähtamatud ja kuuldamatud ämbrid jalas, siis üks päev sa saad aru, et oled endale kahju teinud ja saad aru, et oled samas kohas, kus sa alustasid. Käid metsas ringi ja ei ole stardipunktist edasi saanud. Selle avastamine ja teada saamine on kurb,“ selgitab ta.
  • Mida varem asud endaga dialoogi pidama, seda kiiremini saad vabaks. „Mida varem inimene asub endaga dialoogi pidama, mitte tingimata igapäevaselt silmad kinni pikali lamades, seda kiiremini me vabaks saame – nii otseses kui ka jagatud tähenduses,“ sõnab Peep.
https://www.youtube.com/watch?v=yvzUwkMoKp8&feature=youtu.be