Kuidas sisustada eluruume vastavalt elustiilile?

3 kommentaari

Magamistuba on koht, kus veedame suurema osa oma ajast. Peale stressirohket tööpäeva või väsitavat šoppamist annab voodis lõdvestumine imelise tunde. See on tuba, kus magame, sätime end valmis väljaminekuks, loeme ja tihti ka töötame. Unustada ei tohi seda, et sinu magamistuba avab ukse sinu mõttemaailma!

Magamistuba on koht, kus veedame suurema osa oma ajast. Peale stressirohket tööpäeva või väsitavat šoppamist annab voodis lõdvestumine imelise tunde. See on tuba, kus magame, sätime end valmis väljaminekuks, loeme ja tihti ka töötame. Unustada ei tohi seda, et sinu magamistuba avab ukse sinu mõttemaailma!

Pakun välja 5 erinevat magamistoa sisustamisviisi.

1) Tagasihoidlik magamistuba magamiseks

Kui elamispinda jagub, on kõige parem jätta magamistuba siiski vaid magamiseks. Raamatutega võib ennast harida ka elutoa pehmel diivanil ja tööasju saab ajada kabinetis. Selline magamistuba vajab vaid kahte eset – voodit ja üht stiilset detaili. Selleks võib olla põnev lilleseade või voodikattega sobivad kardinad. Sellises toas on kõige lihtsam mängida hetkel moes olevaga, sest esemeid on kerge ümber vahetada.

2) Valge ja päikesepaisteline magamistuba

Kolimisel paigutatakse üldjuhul kõige päiksepoolsemasse ruumi elutuba. Sinna tuleks viia hoopis magamistuba. Võimaluse korral võib muidugi mõlemad valgusrohkesse poolde seada. Sellisesse magamistuppa tuleks kindlasti valida toonid, mis ei neela valgust, näiteks helesinine, helekollane ja valge. Roosa teeb toa pimedamaks. Samuti võiks heledat tooni olla ka mööbel ja mida minimaalsem seda parem. Tuppa värvi toomiseks pane aknale rõõmsates toonides lilli.

3) Magamistuba kui buduaar

Naisele, kes hindab ilu ja stiili, on tema buduaar pühapaigaks. Sellises magamistoas on oluliseks mööbliesemeks kindlasti peegel ja peeglilaud koos lemmik kosmeetikatoodetega. Toas valitsevad toonid vali enda südame järgi. Stiilsust toob juurde seinapilt sinu lemmikdisainerist, moeikoonist või suurlinnast. Oma koht anna ka moeajakirjadele. Kui sul on võimalik, siis mannekeen sinu lemmikkleidis annab kadestamisväärse lihvi.

4) Magamistuba ja töötuba ühes

Tihti tuleb ruumipuuduse tõttu koju võetud töö lõpetada voodis. Töötades selleks ettenähtud nurgas, ei pea hommikuti ärkama pabereid täis voodis. Oluliselt meeldivam on soetada tuppa väike laud ja tool, mis tuleks paigutada voodist võimalikult kaugele. Et töökoha mõju unele veelgi vähendada, tuleks kasutada eemaldatavat seina või kardinat. Kui kasutad kokkupandavat seina, siis töökoha juures olevale seinale kleebi motiveerivaid tekste. Selle lihtsa nipiga annad oma tegemistele energiat, sest teada on fakt, et voodi nägemine teeb unisemaks. Kindlasti ära unusta õiget valgustust.

5) Magamistuba kui õhtune meelelahutaja

Kellele meist ei meeldiks uinuda filmi, muusika või raamatu saatel? Sellise harjumusega inimese magamistoas on oma koht kindlasti teleril, iPodil ja lemmikteoste riiulil. Meelelahutuslik magamistuba sisaldab kõike, mis sulle meeldib ja naudingut pakub. Et asjade hulk sinu tuba pimedaks ei jätaks, paiguta need kõige hämaramasse nurka, kus nad ei takista päevavalguse tuppa tulekut. Ruumi hoiad kokku sellega, et soetad endale teleri, mida on võimalik paigutada seinale.

 

/Maris Pihle/