Kuidas väikest eluruumi praktiliselt sisustada?

4 kommentaari

Kodu on kodu, hoolimata sellest kui palju ruutmeetreid tal on. Ka väikest eluruumi on võimalik sisustada nii, et seal mõnus oleks – midagi ei vedele ega ripu niisama.

Kodu on kodu, hoolimata sellest kui palju ruutmeetreid tal on. Ka väikest eluruumi on võimalik sisustada nii, et seal mõnus oleks – midagi ei vedele ega ripu niisama.

Asjad peitu!
Mida vähem on asju lohakil, seda korralikuma mulje ruum endast annab. Üks võimalus on kõik raamatud ja vidinad paigutada  riiulitele. Riiul on tegelikult  väga aeganõudev mööbliese. Nimelt peab seal valitsema kord! Sinna koguneb tohutut tolmu. Seega, kui sa just ülepäeviti tolmulapiga ringi ei taha käia, siis eelista kummuteid. Kummutid mahutavad üldjuhul palju ja seda väga diskreetselt. Peale selle saab kummuti peale mahutada nii mõnegi ilutoote, küünlaaluse või lillepoti, mis annavad toale värvi.

Mitte igapäevaselt vajaminevad asjad võib peita ka voodi alla sobivatesse kastidesse. Paljude diivanite sisse on samuti peidetud salakambrid. Sellistesse kohtadesse sobivad ära panemiseks näiteks vanad riided või voodipesutarbed, mida on sealt hea võtta kui saabuvad külalised. Pealegi ei röövi sellised peidukohad vajalikku elamispinda.

Korvid- väärt abimehed!
Mõne minuti pärast saabuvad külalised, kuid toas on toimunud justkui pisikeste asjade keeristorm? Tuleb tuttav ette? Sellistel puhkudel tulevad appi igasugused korvid. Neisse saab kiirelt kogu vedelava kraami sisse visata. Lisaks on nad väga armsad aksessuaarid sinu koju. Ja sul pole aimugi kui väga sa neid armastama hakkad.

Ühest saab kaks!
Kui ühte tuppa mahutada mitu erinevat funktsiooni täitvat eset, nt arvutinurk ja voodi, siis saab neid lahutada imelihtsa nipiga. Nimelt tuleb lihtsalt kahe kontrasti vahele ehitada õrn ja eestlükatav sein, milleks sobib imehästi kardin või rulootaoline vahesein. Selleks pole vaja kallist tasu nõudvaid töömehi… Piisab vaid kardinast ja mõnest lakke paigaldatud kruvist. Vaheseina või kardina võid muuta ka tõeliseks kunstiteoseks. Vali just sellised toonid ja kujutised, mis sulle meeldivad ning mis sobivad ka ülejäänud kujundusega.

Vaheseinana võib kasutada ka kappe. Nii võid rahulikult magada, kui samal ajal teisel pool kappi midagi muud toimub.

Ruumi eriosade piiritlemine annab ettekujutuse suuremast ruumist. Peale selle ei tekita see kodus suurt segaduse tunnet, mis tekib kui kõik eluks vajalik on ühte tuppa laiali puistatud…

Tuba avaramaks kavaluse abil!
Eluruumi avaramaks muutmine teeb toa visuaalselt ka suuremaks. Selleks ei soovitata mööblit (v.a nurgalauad, -diivanid jne) paigutada nurkadesse. Nurgad on salakavalad kohad, mis hoiavad mööblit vangis. Akende ette sobivad, eriti suvel, heledad kardinad, mis vajavad täielikku ettetõmbamist vaid õhtuti.

Samuti võid mängida erinevate valgustitega, paigutades neid kõikvõimalikesse nurkadesse ja pimedamatesse kohtadesse.

Kindlasti ei tasu unustada roheluse tuppa toomist! Lilled annavad toale hoopis parema aura ning meeleolu. Kevadel sobib vaasi mõni mustikavars või kirsioks, suvel aga mõni õieke karjamaalt või värske kaseokste kimp. Hea põhjus maal jalutamiseks!

/Maris Pihle/